Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon - sprawdzenie zużycia elementów

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 18:46

Bizon - sprawdzenie zużycia elementów Witam panowie potrzebuje waszej rady otóż rozglądac się za kombajnem i wybór padł na bizona i teraz mam problem jak sprawdza sie zużycie sit cepów klepiska podajników i klawiszów i w ogóle na co patrzec bo to mój pierwszy kombajn i jestem zielony :)

Ortografia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon - sprawdzenie zużycia elementów Dzisiaj, 15:36
  •  

#2 Share tomogit

tomogit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 19:23

Bizon - sprawdzenie zużycia elementów Ja mam na sprzedanie Bizona Z056 SUPER z roku '88 kosiłem nim tylko u siebie.
Chcę kupić nowy kombajn, jego stan jest idealny.
Koszę nim jeszcze w te żniwa i nie było żadnej awarii.

Przy sitach patrz na to czy się dobrze otwierają zamykają i czy są całe.

#3 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 19:47

Bizon - sprawdzenie zużycia elementów na cepy i klepisko to patrz czy nie są wytarte i nie spawane zwróć uwagę też na bęben młócący czy na łożyskach nie ma luzów. a tak ogólnie patrz jaki przebieg ma kombajn i w jakim stanie jest.
red power

#4 Share Krousik09

Krousik09

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 11 sierpień 2010 - 20:12

Bizon - sprawdzenie zużycia elementów sita wytlumaczyl ci kolega tomogit ja zajme sie wytrzasaczem jesli interesujesz sie 56 to ma 5 klawiszy sprawdz czy nie maja luzow.2rzecz tzw.koryta zobacz czy lancuch nie jest luzny i czynie ma dziur w blasze podajnikow ... aaa zapomnial bym jeszcze stan lapek w podajnikach ,czasami sa po wyszczerrbiane lub poobgryzane przez myszy . Podsiewacz sprawdz czy nie jest ordzewialy i czy nia ma dziur bo przy tym jebanstwie jest najwiecej roboty dziurki nie powinny byc wieksze niz glowka igly przynajmniej ja tak sadze. silnik to pewnie wyczujesz, lancuchy tez,jeszcze zostala gardziel tam proste listwy musza byc lancuch naciagniety (nie zabadzo) i zabki na listwach o hederze nic nie pisales ale tez napisze; stan kosy, zgryz,glowiczka kosy,luzy na targaczu i stan motowidel zeby i blacha, zamopnialem o zmijce musze juz uciekac i prosil bym zeby ktos pokazal koledze na co patrzec na zmijce. Jesli pomoglem lub potrzebujesz konsultacji pisz na gg .

#5 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 20:28

Bizon - sprawdzenie zużycia elementów dzięki za rady ale nie wiem zabardzo jeszcze o co chodzi z sprawdzaniem tych sit one maja byc nie pogiete i dobrze się składac czy cos ? może najlepiej by było jakbym pojechał i obejrzał w jakims sklepie jak wyglądaja nowe części i wtedy miał bym porównanie :)
Krousik09- gdzie znajduje sie ten podsiewacz ? a o żmijce to juz chyba sam sobie poradze juz taki całkiem zielony nie jestem

#6 Share rumcajs9

rumcajs9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 20:45

Bizon - sprawdzenie zużycia elementów witam co może być przyczyną że jednej strony heder jest niżej (lewej) a jeżeli z prawej ?

#7 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 21:01

Bizon - sprawdzenie zużycia elementów zły siłownik lu pokrzywiony cheder

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 22:02

Bizon - sprawdzenie zużycia elementów Ucho na podajniku pochyłym jest rozgięte..Też miałem z prawej.Popatrz się na z przodu koło pasowe na pasie 3HB a kątowniku ramy.Też to miałem w tym roku zmieniałem.

#9 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 12 sierpień 2010 - 09:05

dzięki za rady ale nie wiem zabardzo jeszcze o co chodzi z sprawdzaniem tych sit one maja byc nie pogiete i dobrze się składac czy cos ? może najlepiej by było jakbym pojechał i obejrzał w jakims sklepie jak wyglądaja nowe części i wtedy miał bym porównanie :)
Krousik09- gdzie znajduje sie ten podsiewacz ? a o żmijce to juz chyba sam sobie poradze juz taki całkiem zielony nie jestem

Podsiewacz to ten caly kosz w ktorym znajduja sie sita ktory porusza sie ruchem "posuwisto zwrotnym".
Sita powinny sie calkiem zamykac i dosc szeroko otwierac (regulacja: dwie wajhy po lewej stronie wychodzace z podsiewacza). Blaszki nie powinny byc pogiete i powinny wszystkie sie otwierac/zamykac.

Zgryz kosy jest do wyregulowania. Glowiczki obecnie robia takie tandetne ze po sezonie sa do wymiany.
Listwy w gardzieli mozna wyprostowac, jak sa pogiete od kamieni mozna na to oko przymknac.
Zmijka nie moze bić. Najlepiej wlaczyc ja na wolne obroty i obserwowac na brzegach i na srodku czy nie bije. Czy nie ma wielu wgniotów od kamieni i jak wygladaja palce. Spojz na blache pod palcami, czy nie widac tam rowów - sladow po urwaniu stabilizatora (mocowania, lepsze slowo) palców (zauwaz ze one z przodu wystaja najwiecej a z tylu prawie wcale i wal ma takie polozenie ze gdy urwie sie mocowanie to zeby lecac wysuniete dookola robia wiele szkod).
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#10 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 12 sierpień 2010 - 11:52

Bizon - sprawdzenie zużycia elementów Najważniejsze to żeby nie był spawany i skrzynia wyrwana.Sita to najmnieszy problem bo nowe to 300 zł.Silnik to też ciężko wyczuć bo ja jak kupywałem swój 14 lat temu to też miał byc dobry a brał 10 litrów oleju na 12 godz pracy ale po jednym sezonie kombajn się zwrócił więc niebyło tak żle.Najważniesze to cheder czy nie stłuczony i wialnia nie wyrwana.Dziś kupić dobry kombajn to trzeba dobrze szukać,a bez wkładu i remontu po kupnie to pewni się nie obędzie.ŻYCZE UDANEGO KUPNA.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 12 sierpień 2010 - 13:09

Bizon - sprawdzenie zużycia elementów jaro30- chodzi ci o skrzynię biegów?

#12 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 12 sierpień 2010 - 19:09

Bizon - sprawdzenie zużycia elementów Rozwiń myśl z tą skrzyńą bo nie baRDZO WIM O CO CI CHODZI.A jeszcze jedno jak póścisz młocarnie to czy kmbajn nie skacze.

#13 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 12 sierpień 2010 - 19:25

Bizon - sprawdzenie zużycia elementów a jak skaczę to co znaczy ? a ze skrzynią to sam pisałeś że najważniejsze żeby nie był spawany i skrzynia wyrwana to ja się pytam o jaką skrzynię ci chodzi?

#14 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 12 sierpień 2010 - 19:44

Bizon - sprawdzenie zużycia elementów Skrzynie biegów.A skakanie to wina bębna młócącego żle wyważony lub coś połknoł i ma bicie .

#15 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 13 sierpień 2010 - 13:48

Bizon - sprawdzenie zużycia elementów to jak źle wywarzona to pewnie i łożyska bedzie szybko trawiła a nie wiesz jak by to skorygowac ? jak ja sie wywarza ?

#16 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 13 sierpień 2010 - 19:44

Bizon - sprawdzenie zużycia elementów Podobno są zakłady w polsce co tym się zajmują ale ja niewiem gdzie albo pozostaje założenienie nowego wałka.

#17 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 16:51

Bizon - sprawdzenie zużycia elementów panowie dziękuje za wszystkie rady ale mam jeszcze jeden problem otoż jak wyczuć czy silnik nie był przegrzany i czy turbina chodzi ?

#18 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 31 sierpień 2010 - 17:18

zły siłownik lu pokrzywiony cheder

ale bzdure napisałeś.

#19 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 31 sierpień 2010 - 17:44

Najważniejsze to żeby nie był spawany i skrzynia wyrwana.Sita to najmnieszy problem bo nowe to 300 zł.Silnik to też ciężko wyczuć bo ja jak kupywałem swój 14 lat temu to też miał byc dobry a brał 10 litrów oleju na 12 godz pracy ale po jednym sezonie kombajn się zwrócił więc niebyło tak żle.Najważniesze to cheder czy nie stłuczony i wialnia nie wyrwana.Dziś kupić dobry kombajn to trzeba dobrze szukać,a bez wkładu i remontu po kupnie to pewni się nie obędzie.ŻYCZE UDANEGO KUPNA.

Tylko że 90% jest już pospawanych i po wyrwaniu skrzyni,Mój był też idealny do czasu jak rozleciał się atak w skrzyni przy jeździe na trzecim biegu szosą,mało co nie wypadłem z kombajnu, było trochę roboty ,ale jak spawacz wie co robi to nie ma prawie śladu po awarii.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 01 wrzesień 2010 - 10:28

Bizon - sprawdzenie zużycia elementów Kupno kombajnu - najlepiej weź kogoś ze sobą co ma taki bądź podobny kombajn. Ktoś, kto się zna więcej błędów czy usterek wychwyci, wiec będzie można zbić cenę.

Najważniejszy stan ogólny kombajnu czyli stan ram, stan blach, czy korozja większości elementów nie opanowała. Druga rzecz silnik - jak uruchamia się, jak pracuje, czy nie dymi nadmiernie po przygazowaniu. Najlepiej sprzedawcę zaskoczyć z rana, by nie miał czasu wcześniej rozgrzać silnika.
Ja kupując swój pojechałem z dwoma aku, bo właściciel kazał przyjechać za dwa dni by zdążył podładować swoje akumulatory. Wziołem swoje, wsadziliśmy je do bizonka, kilka ruchów pompką paliwową i w ruch maszyna - zapalił od razu ( mam 3 sezon i silnik to chyba najlepszy punkt bizonka).

Natomiast nie patrz na takie bzdury jak przegub kosy jak ktoś wcześniej pisał, bo on kosztuje może 20 zł a sezon raptem wytrzymuje.
Bez własnego wkładu się nie obejdzie, a myślę ze jeśli pokażesz usterki i uda ci się znacznie zbić cenę, to włożysz szereg nowych części i jakiś czas posłużą.

Dodaj odpowiedź