Skocz do zawartości

Zdjęcie

wybór prasy zwijającej

42 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 16:43

wybór prasy zwijającej Witam.
Rozglądam się za jakąś prasą zwijającą i dzisiaj cały dzień szperałem forum i do końca jeszcze nie wiem co mam brać pod uwagę. Podbierak powinien być szeroki 1.8m wystarczy z tego co czytałem, powinna być na siatkę ponieważ można zaoszczędzić czas na polu i lepiej trzyma balot, nie wiem czy dostanę do ceny 20tys pesos z rotorem bo jestem w tym zielony które mają a które nie ale lepiej jak by był z tego co zauważyłem w postach forumowiczów. Prasa ma pracować w słomie i treści na kiszonki, z czego wyczytałem iż prasa walcowa nie nadaję się do słomy bo będzie się ślizgała, czy to prawda?? lepsza pasowa czy łańcuchowa, zmienno-komorowa czy stało-komorowa?? na co zwracać uwagę w prasach takich?? Ja na razie z wyczytania rozglądam się za JD albo Class-em.
Poradźcie coś proszę:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wybór prasy zwijającej Dzisiaj, 06:05
  •  

#2 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 17:03

wybór prasy zwijającej Jaki ciągnik ma ciągać tą prasę

#3 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 17:17

wybór prasy zwijającej zetor 7245

#4 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 17:43

wybór prasy zwijającej To trochę bidnie do rotora...

http://moto.allegro...._deere_545.html
Ta wydaje się ciekawa i chyba robi bele do 150 cm

#5 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 17:51

wybór prasy zwijającej tzn nie wiem co ten rotor tak naprawdę daje wiec jak mi wytłumaczycie ładnie:)

#6 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 17:56

wybór prasy zwijającej Zagęszcza bele, równomiernie rozkłada materiał prasowany na beli, przyspiesza zbiór, i jeśli między rotorem są noże to także tnie sianokiszonkę. Ale do prasy z rotorem to minimum 80 km a z rotorem i docinaczem 95-100km.

#7 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 18:23

wybór prasy zwijającej a tak ogólnie to jakie prasy ty proponujesz? dodam, że jestem też w trakcie poszukiwań traktora ale to raczej będzie w przyszłym roku i JD6400

#8 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 18:38

wybór prasy zwijającej chłopie co ty pierd.. za przeproszeniem oczywiście że bele staje w walcowych prasach sam tez się o to bałem ale teraz jak kupiłem welgera 220 to niegdy nie zamieił bym jej na inna prase no chyba że na prasoowijarkę bo żeby bela nie stawala to potzreba tylko szybko jechac podczas zbierania i do tego właśnie jest potzrebny rotor i to najlepiej z jak najwiekszą średnica tak jak ma moja welgerka 220 bo welgerka 200 ma trochę innny rotor i tam występuje też stawanie beli ale tego dokładnie też nie wiem bo nie mialem jej a prasa walcowa bez rotora to nie wiem czy staje bo nie mialem ale szwagier miał i wiem co on się z nią namęczył więc ja bym ci proponowal uzbierać te 10 tyś więcej i kupić jakąś welgerke 220 jeżeli masz więcej pytań to pisz na gg 9768762 bo już wkurzaja mnie te opinnie ludzi któży mówia że bele stają w walcowkach :) a i jeszcze jedno ja też robię welgerką zetorem 7245 no może wydajności za dużej nie mam ale jak potzreba to da się trochę pogonic tylko belki za tęge nie wyjdą ale prasy jeszcze nigdy nie zapchałem ;p

#9 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 18:50

wybór prasy zwijającej tak tylko na welgerke 220 trzeba mieć do 40tys a ja mam 20

#10 Share daniel18

daniel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 19:07

wybór prasy zwijającej do 20 tyś kupisz w bardzo dobrym stanie prasę bez rotora i na wąskim podbieraku. wiem bo sąsiad handluję maszynami. to jedna z jego maszynek.
http://moto.allegro....z_szerokim.html . Podoba się ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share gesy

gesy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:takie tam...

Napisany 11 sierpień 2010 - 19:40

wybór prasy zwijającej Witam ja mam prase DF GP 2,30 ,walcowa.kiedyś ciągałem ją 7245,i wcale za lekko
niemiał, teraz to 90 KM,u mnie belka sie nie zatrzymuje,kuzyn ma sokółke
i są problemy,a kolega welgera RP12,i też mu sie zatrzymuje prubował naspawywać
pręty,ale to niewiele pomogło,za 20,to niepowalczysz lepiej poszukać porządny sprzę
nawet z wąskim podbierakiem niż dziada z rotorem,a niemyślałeś o jakiejś łańcuchowej
ponoć w nich sie nie zatrzymują belki np.krone ,miałem chęci na taką jak swoją
kupowałem,jak robisz więcej słomy to łańcuchowa,

#12 Share Krousik09

Krousik09

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 11 sierpień 2010 - 19:58

wybór prasy zwijającej ja osobiscie polecal bym prasy metal fach do 20 moze znajdziesz na siatke a rotor watpie (Sam planuje kupno Sipmy Power Cut lub NewHolland BR560 w celach glownie uslugowych)

#13 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 20:36

wybór prasy zwijającej w krone łańcuchy padają chyaba że w tych nowszych to nie ale nowsza to ponad 30 tyś. Swoja welgerkę bym sprzedał za 35 do negocjacji bo niezła prasoowijarka jest na allegro prasa jest super u mnie zrobiła juz 600 bel i nie mialem żadnego problemu z nia więc jak by co to pisz

#14 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 20:46

wybór prasy zwijającej Ani w Sipmie 276/1 nie padały łańcuchy i tym bardziej w Krone więc ta usterka nie występuje chyba że po PGR-owskich przejściach to się nie mozna dziwić. Lepsza zagraniczna używka niż polska z pod igły. W każdym wątku Koledzy z AF tak twierdzili

#15 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 11 sierpień 2010 - 20:46

wybór prasy zwijającej Ja polecam pasową zmiennokomorową, z kilku powodów: 1.Zwija od samego początku co ułatwia późniejsze odwijanie(znajdź w galerii zdjęcia po zmiennokomorowej a stałokomorowej "różnica widoczna z daleka"). 2.Stałe obciążenie ciągnika , nie ma dobijania jak w stałokomorowej że pod koniec ciągnik "beczy" 3.Zmienna komora - robisz balot jakiej chcesz średnicy. 4. Brak zatrzymywania balota, prasujesz co chcesz o każdej porze dnia.

#16 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 07:45

wybór prasy zwijającej wczoraj u mnie bale robił facet JD 550 z siatką i wychodziły super taka mi się podoba:) byk z niej jest ale pięknie szło. tylko na koniec miał usterkę bo mówił że prasa mu ukręciła przekaźnik i coś tam w ciągniku jeszcze. przyjechała jego matka drugim ciągnikiem bele zrobili do końca bo dwa rzędy zostały i potem scholowali ciągnik

#17 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 08:50

wybór prasy zwijającej A co to za ciągnik był że nie wytrzymał?

#18 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 15 sierpień 2010 - 07:24

wybór prasy zwijającej Ja bym polecił JD 550.My bele tylko tą robimy a dokładniej sąsiad ;[ on ciągnie ją renią 133,54.Ale może byś utargał ją zetkiem :)
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#19 Share damiel86

damiel86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 16:19

wybór prasy zwijającej Witam,
Ja posiadam prase famarolu 1,8 vd łańcuchowa-walcowa ciagnie ję CASE JX90 w tym roku już 2000 bel słomy, super belki waga 200 kg. w godzinę robie od 20 do 28 belek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share amix

amix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 20:30

wybór prasy zwijającej Pomyśl o New Hollandzie do 20 tyś możesz kupić sprzęt z dobrym wyposażeniem w tym przedziale cenowym. NH 644 na full wypasie:
http://allegro.pl/it...iatka_noze.html ;[