Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 10145 po rozpołowieniu okazało się że jest czwarta pompa olejowa. Do czego jest??

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pavvelek

Pavvelek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 10 sierpień 2010 - 18:06

Zetor 10145 po rozpołowieniu okazało się że jest czwarta pompa olejowa. Do czego jest?? Witam rozpołowiłem dzisiaj zetora i okazało się że mam tam jakąś dodatkową pompe. U sąsiada w c-385 tego nie było. Jedna pompa to mikropompka od stony skrzyni natomiast od strony silnika są 3 pompy od wspomagania, główna podnośnika i trzecia taka mniejsza na dole po środku. Jest ona jednak u mnie zaślepiona ani dopływu ani odpływu. Tak więc mam pytanie do czego ta pompa służy ?? Może jest ona do czegoś przydatna a ja o tym nie wiem. Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 10145 po rozpołowieniu okazało się że jest czwarta pompa olejowa. Do czego jest?? Dzisiaj, 15:08
  •  

#2 Share dominik0020

dominik0020

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:mechanika, remonty przyczep, gospodarstwo

Napisany 10 sierpień 2010 - 18:36

Zetor 10145 po rozpołowieniu okazało się że jest czwarta pompa olejowa. Do czego jest?? mozliwe ze jest to pompa do załaczania wom ale 100% pewien nie jestem

Nie cytuj poprzedniego posta.

Edytowany przez MAT912, 11 październik 2012 - 18:14.

#3 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 18:36

Zetor 10145 po rozpołowieniu okazało się że jest czwarta pompa olejowa. Do czego jest?? ta pompka o której piszesz pcha olej do chłodnicy oleju skrzyni biegów także jeżeli masz przed chłodnicą wody drugą mniejszą to pąpka powinna być podłączona

#4 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 19:28

Zetor 10145 po rozpołowieniu okazało się że jest czwarta pompa olejowa. Do czego jest?? To tak jak pisze kolega wyżej jest to pompka która powinna być połączona z chłodnicą oleju. Przynajmniej tak jest w moim ciągniku.

#5 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 13 sierpień 2010 - 19:18

Zetor 10145 po rozpołowieniu okazało się że jest czwarta pompa olejowa. Do czego jest?? Jeżeli jeszcze można to wrzuć zdjęcie tych pomp, w 1004 mikropompka pcha na chłodnicę oleju.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 04:40

Zetor 10145 po rozpołowieniu okazało się że jest czwarta pompa olejowa. Do czego jest?? To jest pompa wspomagająca.Jest to pompa tłoczkowa o bardzo małej wydajności.Służy do wspomagania tylnego podnośnika.Pobiera ona olej z trójnika co idzie do chłodnicy oleju,a pcha do tylnego [rurką o grubości może 10mm ] podnośnika do zaworu odcinającego.Tego co dokręcasz ręką z tyłu za siedzeniem.

Ja parę razy korzystałem z niej jak mi pompa z podnośnika szwankowała i się wyłączała [bo zaliczała padaczkę] to na tłoczkowej podnosiłem agregat.Trwa to bardzo powoli ale podniosła.

Też ją odłączyłem bo mi zaczęła ciekną cieknąć i nie mogłem sobie z poradzić to zaślepiłem otwory.

#7 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 18:53

Zetor 10145 po rozpołowieniu okazało się że jest czwarta pompa olejowa. Do czego jest?? jak z niej korzystałeś ???? przykręcałeś zawór i podnosiła maszyne czy na jakiej zasadzie ona działa???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 10145 po rozpołowieniu okazało się że jest czwarta pompa olejowa. Do czego jest?? Dzisiaj, 15:08
  •  

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 19:07

Zetor 10145 po rozpołowieniu okazało się że jest czwarta pompa olejowa. Do czego jest?? Ta pompa ma wydajność 6 czy 8 litrów na min.po prostu sobie działała i nie zaglądałem do niej.Jak mi się główna pompa wykańczała i zaczęła się zapowietrzać to wtedy wspomagająca podnosiła agregat.Działała bardzo wolno ale podniosła.

Po prostu była i działała.Nic nie ruszałem przy zaworze.

#9 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 17:54

Zetor 10145 po rozpołowieniu okazało się że jest czwarta pompa olejowa. Do czego jest?? Aha to taka sprawa :) nie wiem o tym ze wspomaga główną, bo moja jeszcze zipie dobrze i nie trzeba jej pomagać

#10 Share Piotr1216

Piotr1216

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo mechanika motoryzacja

Napisany 10 październik 2012 - 17:56

Zetor 10145 po rozpołowieniu okazało się że jest czwarta pompa olejowa. Do czego jest?? Jak tą pompę dobrze zagłuszyć lub wymienić bo mi szwankuje ?

#11 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 10 październik 2012 - 18:08

Zetor 10145 po rozpołowieniu okazało się że jest czwarta pompa olejowa. Do czego jest?? O co ci chodzi z tym zagłuszeniem?

#12 Share Piotr1216

Piotr1216

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 136 postów

Napisany 11 październik 2012 - 13:26

Zetor 10145 po rozpołowieniu okazało się że jest czwarta pompa olejowa. Do czego jest?? Chodzi mi o to żeby zagłuszyć tą pompkę wspomagającą podnośnika bo szwankuje

#13 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 11 październik 2012 - 17:10

Zetor 10145 po rozpołowieniu okazało się że jest czwarta pompa olejowa. Do czego jest?? Głośna jest i chcesz zagłuszyć.
Odłączyć to zaślepić rurki, i można tłoczek wyjąć.
Całkiem wyrzucić, to obciąć ten bolec w środku, na wałku i dokupić dekiel.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Piotr1216

Piotr1216

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 136 postów

Napisany 11 październik 2012 - 18:37

Zetor 10145 po rozpołowieniu okazało się że jest czwarta pompa olejowa. Do czego jest?? Ok, będę działał
Dzięki za pomoc :)