Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siew rzepaku 2010

225 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 wrzesień 2010 - 11:32

Siew rzepaku 2010

...a widzisz. B) Liczy ile nasion leci ale w głowicy, czy do konkretnej rurki? B)

Pod wałkami dozującymi jest czujnik który liczy...pod wałkami a przed rurą transportującą nasiona do głowicy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siew rzepaku 2010 Dzisiaj, 23:39
  •  

#142 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 wrzesień 2010 - 19:24

Siew rzepaku 2010 mesomorph jakbym był na miejscu tego sąsiada i miał wał to bym powałował przed siewem a nie po B)

My siejemy, a Bóg daje plony.

#143 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 16:17

Siew rzepaku 2010 na slasku kolejny dzien deszczu juz chyba bedziemy rezygnowac z siewu jezeli kolejny tydzien nie da sie wjechac w pole

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 16:43

Siew rzepaku 2010 jestem ze slaska z planowanych 13ha zasialem 7 ha a reszta zaorana lezy i jesli w poniedzialek nie zasieje to pszenica w to miejsce

#145 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 17:15

Siew rzepaku 2010 u mnie dzis znowu pada a mialem siac jak do 15 nie posieje to bede sial jeczmien ozimy i tylko 8 ha rzepaku bedzie . w tym roku jak sie nie da posiac rzepaku to bedzie bardzo drogi chyba

#146 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 wrzesień 2010 - 19:10

Siew rzepaku 2010 Nareszcie koniec. B) Nie posialiśmy planowanych 30ha, bo miejscami nie dało się wjechać. B)

#147 Share rafco1991

rafco1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 21:46

Siew rzepaku 2010 Musiałem przesiać 4 ha bo po siewie zaraz zlało i zrobiła się skorupa B) i w dodatku 2,5 kg na ha to zbyt mało na te pogody... ale już posiany 3,5 kg/ha i 3,0 kg/ha powinno być dobrze. Nie zapowiadają na razie deszczy więc powinien ładnie wzejść B)
Sprzedam Orkan 2 w db stanie

#148 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 06:45

Siew rzepaku 2010 Witam nie wiem co robic posiałem rzepak 26 te deszcze zamuliły pole co prawda rzepak sie przebija ale slabo czy jest sens przesiewac czy lepiej go zostawic i dac mu szanse co myslicie?

#149 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 wrzesień 2010 - 06:49

Siew rzepaku 2010 u mnie tak samo zbiło zamuliło ciężko ze wschodami przy takich prognozach trzeba na minimalną głębokość siać.

#150 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 06:52

Siew rzepaku 2010

u mnie tak samo zbiło zamuliło ciężko ze wschodami przy takich prognozach trzeba na minimalną głębokość siać.

ale kto to wiedział ze tak będzie a ja jeszcze dosc gleboko posialem B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share ursus912gd

ursus912gd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 08:55

Siew rzepaku 2010 umnie zaczeło wschodzić na lżejszej ziemi około 30 ha na glinie nie ma mowy a teraz jade słome presować hheeh

#152 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 09:11

Siew rzepaku 2010 w tym tyg jak juz nie zasieje rzepaku to trudno to zasieje na czesci gdzie mial byc rzepak zasieje jeczmien po jeczmieniu jarym moze nastepny rok bedzie lepszzzy a rzepaku bedzie mniej niz palnowalem o 6h

#153 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 16:01

Siew rzepaku 2010 wg mnie z tego co słyszymy w agrobiznesie, i widzimy z własnego doświadczenia i z naszego forum myślę że rzepak bedzie jeszcze drozszy niż tego sezonu, mało kto posiał zaplanowany areał, a i zdażaja się tacy co albo nie moga wjechac w pole albo jeszcze nawet i nie skosili zboża na którego polu miał byc wysiany rzepak B) Ja dzis zauwazyłem na całości pola wschodzi, w miarę zaczyna być widać rządki posiałem 3,6kg/ha więc myślę choć by który nie wzeszedł to powinno jakos być a to mam lekkie gleby. Będzie znowu mało rzepaku z powodu małego areału ale i tez niewiemy co przyniesie kolejny rok, dzis siejemy a nie wiemy co zbierzemy w lipcu B)

My siejemy, a Bóg daje plony.

#154 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 17:55

Siew rzepaku 2010 Mi pozostało jeszcze do siania 20 ha dopiero 8 zasiane i wschodzi powoli. :) z tego co widzę duzo pól jest zalanych i ziemia jest ubita "świeci sie" czyli w tym roku bedzie ekstremalna sytuacja z rzepakiem. Pozostaje teraz jedno pytanie czy bedzie pogoda do 15 wrzesnia zeby zasiac? Pochodzę z lubelskiego, rzepak powinien byc dawno zasiany, wszystkich zaskoczyła pogoda teraz nie wiadomo jaka bedzie jesień mam nadzieję ze polska złota jesien zawita w tym roku... Bo chciałbym zasiac gdyż wszystko kupiłem, nasiona, chemia a co wy na to siac czy nie po terminie?? :) :) :) :) :)
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

#155 Share Bizonlove

Bizonlove

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 18:07

Siew rzepaku 2010 U mnie wczoraj spółdzielnia siała ja mam już posiane 30 ha i ładnie powschodził.U mnie teraz pogoda jest już od tygodnia.

#156 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 07:05

Siew rzepaku 2010 dzis palnujemy wjechac do rzepaku Jarego 5,5h ciekawe ja to dzis pojdzie bo pole nie jest za suche ..a z siewem nie wiemy co robic siac czy juz to zostawic,bo rzepak zasiany rowne 2 tyg temu ledwo co ledwo sie zaczyna przebijac czy zostawic nie mam pojecia

#157 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 15:52

Siew rzepaku 2010 Kombajnista zrob najlepiej zdjecie calego pola i roslinki z bliska. Ja bym zostawil i najwyzej jeczmien jary na wiosne albo jak bedzie sie slabo rozkorzenial to oraj to bo zimy nie przetrzyma a moze uda ci sie pszenice zasiac. Masz ciezkie gleby, zrobila sie skorupa, czy deszcz?
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#158 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 17:55

Siew rzepaku 2010 Czwartek minie 2 tygodnie od siewu a rzepak dopiero sie przebija ale widac juz troszke rzedy ale mimo to wschody sa bardzo ciezkie jeczsze tak nie bylo żeby po 2 tyg nie bylo juz pole zielone od rzepaku moim zdaniem to trzeba go zostawic bo on wzejdzie ale po malu przyczyny sa tego 2 zamulenie pola przez deszcz i zimne noce i w dzien nie jest za cieplo ale przeciez to nie wiosna i nie zrobi sie az taka skorupa zeby rzepak nie wyszedl a co chwila pada i zmiekcza ta ziemie z wierzch wiec musimy sie uzbroic w cierpliwosc i az tak sie nie denerwowac i przede wszystkim nie zagladac na pole 3xdziennie :) napiszcie czy u was tez tak ciezko wschodzi rzepak

#159 Share Pawel250

Pawel250

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 wrzesień 2010 - 18:09

Siew rzepaku 2010 U mnie rzepak posiany był 31 sierpnia i dopiero zaczął się przebijać.
Mój ojciec myślał nad tym żeby może pobronować to może by coś polepszyło (bo deszczu wlało sporo i ziemia bardzo ubita) ale jednak się rozmyślił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 18:53

Siew rzepaku 2010 zostawie go zobaczymy do jesieni,jak wzejdzie to ok a jak nie to bedzie orany i na wiosne jeczmien jary wsieje...a o bronowaniu nawet nie mysle bo robilem juz oprysk na chwasty zaraz po siewie to nie moge teraz gornej powierzchni zerwac///rzepak jary sypal mi po ,2350z h to i tak lepiej niz ozimy w tym roku