Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siew rzepaku 2010

225 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 05:38

Siew rzepaku 2010 To samo u nas B) .Wczoraj chciałem ruszyć ziemię bronami aby obsychała ale wjechałem z 15 m i się
utopiłem.Nie wiem co mam robić ,muszę trochę posiać a termin ucieka a wątpię że w ciągu 3 dni ziemia
przeschnie a na dodatek wczoraj znowu wlało.

Poradźcie coś -co robić. Na pewno można troszkę opóźnić przy siewie F1 ale na ile ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siew rzepaku 2010 Dzisiaj, 14:54
  •  

#102 Share wagabunga

wagabunga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 06:51

Siew rzepaku 2010 Wczoraj skończyłem siać rzepak. Po deszczu ziemia się bardzo dobrze uprawiała, ale na polu porobiły się grzęzawiska przez które się przedzierałem z lekko podniesionym zestawem uprawowo-siewnym. Nie było co czekać na lepszą pogodę - kończyłem w deszczu. I tak termin siewu opóźniony. Jakby mi się nie udało zasiać wczoraj to myślałem o siewie jęczmienia ozimego zamiast rzepaku.
W późniejszym siewie zwiększa się gęstość wysianych nasion/m2.

#103 Share mesomorph

mesomorph

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 07:00

Siew rzepaku 2010 moj znajomy pryskal Rapsan 500 i Szabla 480, ale nie wiem jaka iloscia... Co o tych srodkach sadzicie? Widzialem ze chwasty ladnie wypalilo B)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 07:46

Siew rzepaku 2010 na slasku nadal leje nie wiem kiedy zaczniemy sianie juz mi rece opadaja ,juz nie mowie o koszeniu rzepaku jarego czy bedzie wogule jeszcze co zbierac jak tak dalej pojdzie B)

#105 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 08:32

Siew rzepaku 2010 masakra u nas w lubelskim też leje i jeszcze trochę do siania zostało eh masakra mam nadzieje że nie będzie za późno żeby zasiać rzepak;/

#106 Share mesomorph

mesomorph

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 09:51

Siew rzepaku 2010 Na dolnym Śląsku jakos zdazylem ostatnie ha sielam w deszczu, a teraz codziennie pada i pada... Przenica w polu stoi,to jest masakra... Rzepak wschodzi ale jak tak bedzie padac to wyplucze to wszystko.Makabra ;( Wszystki prace polowe stoja.. ciekawe czy przenice sie posieje i ile bedzie jeszcze padac ;/;/

#107 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 09:57

Siew rzepaku 2010 ciekawe co gorsze- siac w opoznionym terminie czy posiac wczesniej i narazic go na takie deszcze. Na ppr juz ktos pisal, ze ma rzepak do przesiania.
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#108 Share mesomorph

mesomorph

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 10:06

Siew rzepaku 2010 Ten ktory wykielkowal to sobie poradzi, sasiad sial gdzies kolo 20 sierpnia i jest zielony to da rade, ja sialem 24 i 25 pod koniec juz deszcz lal. Powoli wschodzi zobaczymy jak to bedzie ;/;/ Do kitu ten rok ;/

#109 Share Matteo

Matteo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 10:46

Siew rzepaku 2010 U mnie też masakra wczoraj posiałem i poleciałem Rapsanem 1,6l + Kalif 0,2 mimo że już go wycofują to jeszcze udało mi się go dostać. Ale na tym radość się skończyła od rana leje deszcz i nie wiem czy szlak nie trafi oprysku a o rzepaku nie wspomnę, w takim wypadku nie wiadomo czy czekać na pogodę i opóźnić siewy czy posiać i patrzeć jak się rzepak topi w wodzie to masakra jest jakaś B) pozdro

#110 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 31 sierpień 2010 - 12:15

Siew rzepaku 2010 to co się z ta pogodą dzieje w tym roku to jest makabra. Właśnie obawiam się że mi te nasionka poprostu zgniją już na polach zaczyna stawać woda, siałem go 25, a 26 prysnąłem zaczyna wschodzić ale przy normalnych warunkach już by był na wierzchu, normalnie masakra, jak tak dalej pójdzie to chyba będziemy podsiewać zobaczymy co z tego będzie. B) B)

My siejemy, a Bóg daje plony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Bizonlove

Bizonlove

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 13:09

Siew rzepaku 2010 30 ha rzepaku posiane sialiśmy 24,25,26 sierpnia sialiśmy nawet w nocy, opryski też zrobione pryskałem Command Top 375 CS rzepak juz powschodził.Dzisiaj leje .

#112 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 31 sierpień 2010 - 13:52

Siew rzepaku 2010

moj znajomy pryskal Rapsan 500 i Szabla 480, ale nie wiem jaka iloscia... Co o tych srodkach sadzicie? Widzialem ze chwasty ladnie wypalilo B)

dobra kombinacja, rapsan 1,5 do 2l na ha w zależności od rodzaju gleby i szabla 0,2-0,15.

#113 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 15:59

Siew rzepaku 2010 Bizonlove

również pryskałem Commandem Top 375 CS bez domieszek gotowy środek dawka 2,75-3l/ha jaką Ty przyjąłeś? Ja dałem 2,9l.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#114 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 17:13

Siew rzepaku 2010 Rzepak populacyjny zasiany w systemie bezorkowym, oprysk Rapsan 2 l/ha + Szabla 0,25 l/ha.

Pod mieszańca dopiero zaczynam orkę.
Nie spieszyłem się zbytnio z orką żeby mi w nią nie wlało, bo katastrofa by była z uprawą do siewu.

#115 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 17:43

Siew rzepaku 2010 ja mam posiane 8 ha z czego 4 opryskane devrinolem top 3L/ha i leje deszcz a zostalo jeszcze 10 ha do siewu .
tylko 3 osoby u mnie w okolicy posialy a reszta nic B) B) B)

#116 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 19:36

Siew rzepaku 2010 Panowie ja jestem przed siewem nieraz siałem po 10 09 i nieżle plonował zalerzy jaka będzie jesień Czy ktoś siał odmiane o nazwie KADORE i jak plonuje bo sprzedawca ją zachwala a niechcę wdepnąć
ps na kujawach też leje

#117 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 20:01

Siew rzepaku 2010 U mnie przez całe żniwa była praktycznie susza (deszczych raz na tydzień-dwa) dopiero wczoraj zaczeło padać, no i dziś od wieczora.
Było tak sucho że ciężko było orać na rzepak i za siewnikiem tak się kurzyło że nie było nic widać. Jak skończyłem siać 24 sierpnia to zaczeło co dzień po trochu popadywać. Jak piszecie że u was niedało się kosić ani teraz siać to aż sie wierzyć nie chce. U nas nie wiadomo było czy rzepak powschodzi w suchej ziemi, dopiero od wczoraj można powiedziec że pada.

#118 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 01 wrzesień 2010 - 09:22

Siew rzepaku 2010 W moim rejonie do 5 września jest czas na siew. Mam dopiero przejechane kultywatorem po orce. Teraz czas na nawóz i agregat i siew. No ale dziś od rana padało więc nie mam mowy o wjeździe... Jutro i w piątek ma być bezdeszczowo to może się uda...

#119 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 wrzesień 2010 - 09:33

Siew rzepaku 2010 U nas też nie wszystko posiane, trudno trzeba będzie podnieść normę wysiewu i dać na mszę. B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 10:39

Siew rzepaku 2010 Ja zasiałem 31ha od 9 do 17 września a po krótkiej burzy musiałem odsiać 2.6ha bo ziemia zbita i rzepak zamarł.Reszta jakoś wyłazi ale obsady zasianej i tak nie będzie.Dodam że w sierpniu spadło 20 litrów deszczu u nas, a dziś za dobę 40 litrów.