Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siew rzepaku 2010

225 odpowiedzi na ten temat

#201 Share 8piotrek6

8piotrek6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 15 październik 2010 - 18:27

Siew rzepaku 2010 na dowód racji swojej zrobie fotke łysina teraz a po wzroscie przed zimowaniem druga i zobaczymy kto nie ma racji :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siew rzepaku 2010 Dzisiaj, 20:53
  •  

#202 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 październik 2010 - 18:56

Siew rzepaku 2010 Jeśli była by choc mała szansa na powodzenie twojego eksperymentu,to wierz mi, siewy rzepaku trwały by do tej pory :blink:

#203 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 październik 2010 - 11:28

Siew rzepaku 2010 Według mnie raczej lipa wyjdzie może to i wzejdzie ale dopiero na wiosne żepak bedzie nierówno dojrzewał. Ten co jest posiany słabo się rozwija bo zimno jest a to co wysiejesz to juz całkiem. Jeszcze dwie sprawy po pierwsze nie wiem czy młode roślinki rzepaku zaraz po wschodzie nie boją się przymrozków i po drugie nierównomierne dojrzewanie napewno utrudni zbiór.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 23 październik 2010 - 14:20

Siew rzepaku 2010 u mnie caly rzepak idzie do orki do niczego sie nie nadaje po ulewach nie powschodzil za duza skorupa sie zrobila tak wiec u mnie zniw rzepakowych nie bedzie..caly wklad pod rzepak poszedl sie pasc...na wiosne bede sial pszenice jara ....malo ze w weszlym roku rzepak wyszedl kiepsko to tegoroczny dopiero porazka

#205 Share grzesiektomek

grzesiektomek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo

Napisany 10 listopad 2010 - 17:26

Siew rzepaku 2010 Panowie wspomaciee rzepak przed zimą.
jeżeli tak to jakim środkiem

#206 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 18:50

Siew rzepaku 2010 U mnie na Podlasiu to tylko modlitwa można go wspomóc. Tyle wody na polu że o wjechaniu ciągnikiem można pomarzyć.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#207 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 19:51

Siew rzepaku 2010 U mnie była taka nędza że ubezpieczyłem najdrożej jak się dało, a teraz po odżywce się taki zrobił że z daleka nie widać gołej ziemi (obsada ok 45roślin na metrze kwadratowym) choć jest nadal mały średnica 20-25cm, 6-8liści, wysokość ok 4cm, szyjka równo z powierzchnią ziemi lub nawet trochę głębiej, podoba mi się pokrój rośliny, bardzo spłaszczony przy ziemi, grube mięsiste liście o ciemnej barwie i białych nerwach. Teraz wcale bym go nie ubezpieczał.

Odmiany mieszańcowe maximus z Pioneera, odżywka Yara Rzepak 1kg + 6kg mocznika + Pictor 0,5l. Zabieg 20października, w dniu oprysku sam się zastanawiałem czy warto jeszcze tyle kasy pchać skoro na wiosnę i tak pewnie zaorzę, a teraz mogę całą zimę spać spokojnie.

#208 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 listopad 2010 - 21:08

Siew rzepaku 2010 u mnie tak samo rozrasta się po ziemi nic do góry, siany co 21 cm, po tych ciepłych dniach które miały miejsce końcem pażdziernika i poczatkiem listopada liście z fioletowych zpowrotem nabrały ciemnozielonej barwy, ma przewaznie po 6 liści, obsady nie liczyłem ale policze i porównam z wiosenną ile szt weszło w zimę i ile przezimowało. Nie odżywiany, zwalczone tylko samosiewy i chwasty. Będę ubezpieczał od: ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych i gradobicia.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#209 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 22:18

Siew rzepaku 2010 o rzepak się nie martwcie te warunki są teraz w sam raz ja siałem 17 wrzesnia i wiedziałem że to wszystko bedzie ok zawsze jest tak ze jak nie urośnie to słaba zima tak że przezimuje. Teraz rzepak jest już prawie gotowy na przezimowanie a więc spodziewajcie się ostrej zimy.

#210 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 18:33

Siew rzepaku 2010 up --> leże na brzuchu z każdego zdania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 18:52

Siew rzepaku 2010 krychu
Chyba z polskiego miałeś/masz 6 ;) :D :) ;)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#212 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 19:27

Siew rzepaku 2010 murtek --> mi chodzi o jego mądrości. np:

ja siałem 17 wrzesnia i wiedziałem że to wszystko bedzie ok

17 września, zreszta jak cały wrzesień był ostrasznie zimno i rzepak wcale nie rósł, do października były okropne warunki dla rzepaku nawet sianego 20-25sierpnia, a on siał 17września i jeszcze był pewny że urośnie przy tak benadziejnej pogodzie, ale dobra może jest niepoprawnym optymistą.

zawsze jest tak ze jak nie urośnie to słaba zima tak że przezimuje.

Normalnie może przepowiadać pogodę jak górale tylko że on potrafi powiedzieć jaka bedzie ziema po wygladzie rzepaku, normalnie nie wytrzymam.

Teraz rzepak jest już prawie gotowy na przezimowanie a więc spodziewajcie się ostrej zimy.

Dajesz gwarancje? Bo nie wiem czy kupować zimówki.

#213 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 19:31

Siew rzepaku 2010 krychu skąd jesteś bo 17 września rzepak siany i ty piszesz że wiedziałeś ze będzie ok no to sobie wyobrażam jakim rolnikiem jesteś.

Ja z 10 lat temu zdecydowałem się i 15 posiałem.Był nawet ładny ale plonu nie było.

W tamtym roku siałem 20-08 plon 3,5 tony

siany 27 plon ok 3 ton

i siany 03-09 to plon 2,4 tony.

Więc się nie ośmieszaj i nie pisz że 17-09 i wiedziałeś że będzie ok.

#214 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 19:33

Siew rzepaku 2010 marekgizio
A mnie śmieszy Jego układanie zdań, np:

zawsze jest tak ze jak nie urośnie to słaba zima tak że przezimuje

;) :D
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#215 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 20:55

Siew rzepaku 2010 marekgizio początkowo myślałem że się smiejesz z mojego posta, ale stwierdziłem że ma jednak sens, bo ma. A krychu no naprawdę Twoje poczucie pewności i Prognoza Pogody na Jesień na podstawie Uprawy Rzepaku jest poniżej normy. Ja na górnym śląsku siałem 25 sierpnia i żałuję że nie zasiałem te przynajmniej 5 dni wcześniej naorane prawie miałem, bo zaraz po siewie spadłą temp. zaczęło padać i rzepak wschodził przeszło 2 tygodnie czego bym uniknął.

#216 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 21:06

Siew rzepaku 2010 proxy8441 --> napisałem ,,up'' czyli chodziło mi o post wyżej. Ty nie napisałeś nic z czym bym sie miał nie zgodzić. Też zwalczam chwasty odrazu po siewie i samosiewy bo jesienne zwalczanie chwastów jest najskuteczniejsze i pośrednio poprawia pokrój rzepaku.
A co do przebarwień na repaku to pisałem o tym kilka tygodni temu jak kazdy się w koło pytał co z tym robić. Jak jest zimno to rzepak nie pobiera fosforu i z tąd te przebarwienia wskazujące brak tego składnika co nie oznacza że brakuje go w glebie lub że trzeba coś z tym robic, niema to też wpływu na rozwój rzepaku po prostu jak jest zimno to i tak nie rośnie,a dawanie dolistnie fosforu nic tu by nie pomogło, jak przychodza dni cieplejsze rzepak zaczyna normalnie pobierać fosfor i przebarwienia znikają.

Też ubezpieczyłem rzepak od przezimowania, przymrozków i gradobicia, jeśli chodzi o przezimowanie czy gradobicie to niespecjalnie się przejmuję ale będę ubiegał się o odszkodowanie z powodu nieprzezimowania może uda się coś wyciągnąć bo na kilku polach będę miał na wiosnę gołe place. :huh:

#217 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 21:23

Siew rzepaku 2010 wkońcu udało mi się wprowadzić trochę radości na tej stronie. Same smutasy z was ja mam dopiero 18 lat chodze to technikum rolniczego 3 rok. Z polskiego mam 5. Pracuje u dziadka na gospodarstwie i widze jakie jest życie rolnika. Cały czas coś na głowie współczuje. :-)

#218 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 21:36

Siew rzepaku 2010

Też ubezpieczyłem rzepak od przezimowania, przymrozków i gradobicia, jeśli chodzi o przezimowanie czy gradobicie to niespecjalnie się przejmuję ale będę ubiegał się o odszkodowanie z powodu nieprzezimowania może uda się coś wyciągnąć bo na kilku polach będę miał na wiosnę gołe place. :huh:

te gołe place na wiosnę to w skutek słabo rozwinietego rzepaku? Liczysz na to, że ubezpieczalnia w takim wypadku wypłaci ci odszkodowanie?
Trend is your friend

#219 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 09:08

Siew rzepaku 2010 Na wskutek opadów, zaskorupinia i wygnicia rzepaku. Gdybym nie liczył za odszodowanie to bym nie ubezpieczał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 17:32

Siew rzepaku 2010 również na jednej działce na 100% mi częściowo wygnije, gdzie każdego roku na wiosne podczas roztopów stoi woda. Nie wiem czy słyszeliście o historii dwóch gospodarzy bodajże z Wielkopolski którą opisywał Top Agrar we którymś wiosennym wydaniu, a mianowicie o ubezpieczeniu w PZU od m.in. przymrozków wiosennych które wystąpiły i uszkodziły łuszczyny po czym przedstawiciele tzw. "rzeczoznawcy" nie stwierdzili związku przmrozków na rzepak, rolnicy wtedy zgłosili sprawę do sądu gdzie przyznano im rację i wypłącono nalezne pieniądze, chodziło tu o duzy areał w sumie dwóch rolników którym koszty sądu nie przekroczyły wypłaty nalezności.

Tak więc czasami gdy mają wypłacić większą sumę, maja opory.