mesomorph

Siew rzepaku 2010

Polecane posty

mesomorph    0

Witam. Mam chce posiac rzepak califorium, wiecie gdzie moge dostac najlepszy material siewny, najlepiej zeby byl pakowany po 5 kg, bo wszedzie sprzedaja po 10 kg. I czy warto jest przed siewem rozwiezc obornik, czy lepszy jest sztuczny nawóz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest jak najlepiej wywiez obornik jak masz taka mozliwosc ja na swoich polach gdzie wywoze obornik pod rzepak to jest duzo bogatszy niz sam nawoz sztuczny,,,,tylko jak dasz obornik to tez musisz dac cos nawozu sztucznego bo samym obornikiem nie zaspokoisz rzepaku...ja kupuje nasiona z Obrolu i raczej oni tez maja same paczki po 10kg....

 

moze kup z jakims rolnikiem paczke na pol i sobie odsypiecie ja sieje rzepak na 12stu hektarach

 

za Libomir placilem 320zl za 10 kg,za Kalifornie 489,,a za Adama odmiana mieszancowa 800zl masakra ale zobaczymy wziolem go z kolega na pol po 5kg...tylko co z tego jak jeszcze niemam nic pokoszone tylko 3 hektary jeczmienia i 1 hektar pszenicy wszystko stoi w polu moze dzis cos urwiemy ale to jak wyjade to i tak nie szybciej niz o 15stej jestem ze Slaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

Ja jestem z Dolnego Ślaska. Ja bede sial 15 h rzepaku, tylko nie wiem jaka odmiane ojciec kupi, a mam 1 h pola o b.dobrej glebie i chce wywiezc tam obornik i zasiac wlasnie Califormie.. Żeby potem mies nasienie.. Zrobilem juz podorywke, ale tam gdzie ma byc te 15 h to na polowie jeszce przenica, i szybko nie wjade kosic bo pogoda jest jaka jest. A powiedz mi jak wywioze obornik to musze go przeorac odrazu czy moze troche polezec? Znajomi wyworza obornik pod rzepak i bardzo sobie chwala, ja zawsze wywozilem jedynie pod kukurydze, sprobuje w tym roku na rzepaku, sztuczny tez oczywiscie dam, ale ze 20% mniej.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

no co ty obornik od razu zapodorac albo zaorac a tym bardziej ze czasu juz niem za wiele ...nie zostawial obornika na sloncu wyschnie wyparuje i straci swoje wartosci....a my co roku kupujemy orginal nie zostawiam nigdy na nasienie bo sie na tym juz przekonalem pare lat temu mieszalem i to jz nie bylo to wszstko sieje w kwalifikacie fakt koszty sa wysokie ale na jak nie dassz to tesz tak dobrze nie bedzie plonowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

witam. widzę że kolega z moich rejonów z Rudołtowic, ja jestem z Bojszów N. Mam zamiar zasiać tegoż roku Californium planuję siew na 4 ha wraz z obornikiem prosto pod orkę, może więcej zobaczymy jak zboże zbierzemy narazie tylko pare ha jęczmienia osieczone. Chyba właśnie kupię go z kolegą bo np jak te 4 ha, a mam zamiar siać 4kg/ha na ziemi III i na IV kl. co o tym sądzisz @kombajnista84? Czmajduch kosi tam cos na tych Rudawkach czy tylko podziwia tego CSX'a? Pozdrawiam i zapraszam do znajomych :)

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

4 kg tak duzo my wysiewamy 3,1 kg i jest wystrczajaco. A mam do kolegow pytanie moze zwlczal ktos z kolegow zycice w rzepaku jesli tak to czym? bo u mnie niestety na tym polu co chce zasiac wystepuje zycica.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Kombajnista a ty jaką odmianę wysiewasz? Dzwonił do mnie Paweł Cz. wczoraj i mówił ze pogoda nie sprzyja młócce to będzie rozpoczynał orkę pod rzepak, ale od dzisiaj ładnie u nas piekło to pewnie będzie zniwował. A Ty kiedy orzesz i do którego sierpnia się wyrabiasz z siewem gdzieś do 28?.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tym roku to trudno okreslic narazie trzeba pozbierac z pol na ktore pojdzie rzepak..dzis troche skosilem ale bylo wilgotne bede czekal dojutra moze bedziel lepiej,,a wracajac do tematu 4 kilogramy mozna wysiewac ale nic wiecej..bo nie ma sesu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

4 kg na ha, też dobrze a może i za dużo.Przywieźli mi Vektre F1 hybrydę.I zdziwienie 1 jednostka jest na 3 ha a w jednostce jest 15,5 kg.Czyli wychodzi ponad 5 kg na ha?W liniówce [zwykły]jest 8,5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

Ja już mam zgruberowane po jeczmieniu i przenicy. Przygotowuje rozrzutnik i bede obornik wozil gdzies po 20, a 25 siejemy rzepak, jesli nie bedzie padac ;/;/ a jakim siewnikiem siejecie?? Ja mam accord da 3m z agregatem uprawowym kuhn. Tylko ze on sieje kazda lejka.. nie za gesto?? :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Tomek jak producent tak zaleca to ciekawe i co bedziesz tak siał, tą jednostkę (15,5kg)/3ha? A ten zwykły te (8,5kg) to na 2 ha? :)

 

Mesomorph ja będę siał Poznaniakiem co drugą lejkę, a Ty Accordem to bezproblemowo, no ja jak mierzyłem co drugą lejkę to srednio co 21,5cm będzie, z tego co wiem to kumpel Kvernelandem Accordem wysiewa też każdą bo tam chyba co ok. 10cm są rozstawione.

 

Kombajnista a Ty czym będziesz wysiewał?

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

Pierwszy raz bede siał accordem rzepak, dotychczas siałem rzepak 3 m hassia co dryga lejke i bylo ok, ale skoro mam accorda to nim posieje.. a co 10 cm nie bedze za gesto? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

no ja to nawet chciałem siać co ok. 30cm co 3 lejkę (Yacenty) tak sieje i wiele innych. Ale zdecydowałem się na co drugą co ok. 21,5cm.

 

Będe musiał robic próbę kręcona, chyba że ktoś z Agrofotowiczów sieje Poznaniakiem i wie jak ustawić przekładnie A1 czy tam A2 bo na wysiewie normalnym to wiem.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja poznaniakiem siewnik z 2003roku wysiewamy 3,6kg na hektar

 

nie stety prube krecona kazdy sam musi wykonac kazde ziarno ma inna wage,,,i wtedy robi sie balagan

 

w poznaniaku nakladam nakladki na zespol siejacy rzepak,a co drugi zamykam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Jednostki siewne są na 3 ha.tak posieje 8,5 kg na 3 ha.W tamtym roku posiałem 1,8 kg/ha.Plonował 3,5 t najlepiej.Zastanawiam się co z hybrydą bo 5 kg/ha to za dużo.

Ja sieje Accordem ścieżek rzepaku po mnie nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Kombajnista juz dawno załozyłem odpowiednie kółka do drobnych i równiez co druga będe siał, próbe tez mam zamiar wykonać bedzie czarno na białym.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Jeśli już macie temat o rzepaku na siew 2010 to pytanko mam ;[ Kiedy zaczynacie orać, siać? Jakie nawozy dajecie na pole przed orką i ile kg/ha ? Jaki oprysk po zasianiu i również w jakiej ilości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Farmer21 ja mam zamiar siać ok. 25 sierpnia. Orkę rozpoczynam od poniedziałku ojciec bedzie latał z obornikiem. Nawóz mineralny to 300kg/ha Polifoski "8"

 

Kombajnista no włąśnie tego się obawiam bo zasiałem na próbe w ogródku i widziałem takiego zielonego który wpie**alał ;[ a tak apropo to jaki srodek przedwschodowy stosujesz?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje Lasso +Comand i pryskam zaraz po przejezdzie siewnika na wilgotna jeszcze ziemie...a orke zaczne moze koncem tygodnia a siec to tak kolo 25sierpnia nie wczesniej ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom04    0

Mam pytanie ? Mam pole które jest poprzeplatane od III do VI klasy i może mi ktoś podpowiedzieć jaką odmianę posiać aby na tych słabszych glebach coś było, bo mam dziakę 9 ha i chciabym ją całą przesiać

Kiedy go posiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
    • Przez sezam
      Witam ktoś z was uprawia len bo mam zamiar zasiać na wiosnę 2 ha sprzety do tego mam wiecie może jak wygląda przywracarka do lnu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj