Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siew rzepaku 2010

225 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mesomorph

mesomorph

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 09:04

Siew rzepaku 2010 Witam. Mam chce posiac rzepak califorium, wiecie gdzie moge dostac najlepszy material siewny, najlepiej zeby byl pakowany po 5 kg, bo wszedzie sprzedaja po 10 kg. I czy warto jest przed siewem rozwiezc obornik, czy lepszy jest sztuczny nawóz...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siew rzepaku 2010 Dzisiaj, 15:10
  •  

#2 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 10:22

Siew rzepaku 2010 Pewnie jest jak najlepiej wywiez obornik jak masz taka mozliwosc ja na swoich polach gdzie wywoze obornik pod rzepak to jest duzo bogatszy niz sam nawoz sztuczny,,,,tylko jak dasz obornik to tez musisz dac cos nawozu sztucznego bo samym obornikiem nie zaspokoisz rzepaku...ja kupuje nasiona z Obrolu i raczej oni tez maja same paczki po 10kg....

moze kup z jakims rolnikiem paczke na pol i sobie odsypiecie ja sieje rzepak na 12stu hektarach

za Libomir placilem 320zl za 10 kg,za Kalifornie 489,,a za Adama odmiana mieszancowa 800zl masakra ale zobaczymy wziolem go z kolega na pol po 5kg...tylko co z tego jak jeszcze niemam nic pokoszone tylko 3 hektary jeczmienia i 1 hektar pszenicy wszystko stoi w polu moze dzis cos urwiemy ale to jak wyjade to i tak nie szybciej niz o 15stej jestem ze Slaska

#3 Share mesomorph

mesomorph

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 10:32

Siew rzepaku 2010 Ja jestem z Dolnego Ślaska. Ja bede sial 15 h rzepaku, tylko nie wiem jaka odmiane ojciec kupi, a mam 1 h pola o b.dobrej glebie i chce wywiezc tam obornik i zasiac wlasnie Califormie.. Żeby potem mies nasienie.. Zrobilem juz podorywke, ale tam gdzie ma byc te 15 h to na polowie jeszce przenica, i szybko nie wjade kosic bo pogoda jest jaka jest. A powiedz mi jak wywioze obornik to musze go przeorac odrazu czy moze troche polezec? Znajomi wyworza obornik pod rzepak i bardzo sobie chwala, ja zawsze wywozilem jedynie pod kukurydze, sprobuje w tym roku na rzepaku, sztuczny tez oczywiscie dam, ale ze 20% mniej.. :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 10:37

Siew rzepaku 2010 no co ty obornik od razu zapodorac albo zaorac a tym bardziej ze czasu juz niem za wiele ...nie zostawial obornika na sloncu wyschnie wyparuje i straci swoje wartosci....a my co roku kupujemy orginal nie zostawiam nigdy na nasienie bo sie na tym juz przekonalem pare lat temu mieszalem i to jz nie bylo to wszstko sieje w kwalifikacie fakt koszty sa wysokie ale na jak nie dassz to tesz tak dobrze nie bedzie plonowal

#5 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 sierpień 2010 - 11:40

Siew rzepaku 2010 witam. widzę że kolega z moich rejonów z Rudołtowic, ja jestem z Bojszów N. Mam zamiar zasiać tegoż roku Californium planuję siew na 4 ha wraz z obornikiem prosto pod orkę, może więcej zobaczymy jak zboże zbierzemy narazie tylko pare ha jęczmienia osieczone. Chyba właśnie kupię go z kolegą bo np jak te 4 ha, a mam zamiar siać 4kg/ha na ziemi III i na IV kl. co o tym sądzisz @kombajnista84? Czmajduch kosi tam cos na tych Rudawkach czy tylko podziwia tego CSX'a? Pozdrawiam i zapraszam do znajomych :)

Edytowany przez proxy8441, 10 sierpień 2010 - 11:43.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#6 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 12:27

Siew rzepaku 2010 4kg jest w sam raz wiecej nie wysiewaj..a csx jedzie ostro.wlasnie na kleczarowym chyba bedzie atakowal...

#7 Share Krakers16

Krakers16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 14:12

Siew rzepaku 2010 4 kg tak duzo my wysiewamy 3,1 kg i jest wystrczajaco. A mam do kolegow pytanie moze zwlczal ktos z kolegow zycice w rzepaku jesli tak to czym? bo u mnie niestety na tym polu co chce zasiac wystepuje zycica.;/

#8 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 19:20

Siew rzepaku 2010 Kombajnista a ty jaką odmianę wysiewasz? Dzwonił do mnie Paweł Cz. wczoraj i mówił ze pogoda nie sprzyja młócce to będzie rozpoczynał orkę pod rzepak, ale od dzisiaj ładnie u nas piekło to pewnie będzie zniwował. A Ty kiedy orzesz i do którego sierpnia się wyrabiasz z siewem gdzieś do 28?.

#9 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 19:59

Siew rzepaku 2010 w tym roku to trudno okreslic narazie trzeba pozbierac z pol na ktore pojdzie rzepak..dzis troche skosilem ale bylo wilgotne bede czekal dojutra moze bedziel lepiej,,a wracajac do tematu 4 kilogramy mozna wysiewac ale nic wiecej..bo nie ma sesu...

#10 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 21:03

Siew rzepaku 2010 4 kg na ha, też dobrze a może i za dużo.Przywieźli mi Vektre F1 hybrydę.I zdziwienie 1 jednostka jest na 3 ha a w jednostce jest 15,5 kg.Czyli wychodzi ponad 5 kg na ha?W liniówce [zwykły]jest 8,5 kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mesomorph

mesomorph

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 05:55

Siew rzepaku 2010 Ja już mam zgruberowane po jeczmieniu i przenicy. Przygotowuje rozrzutnik i bede obornik wozil gdzies po 20, a 25 siejemy rzepak, jesli nie bedzie padac ;/;/ a jakim siewnikiem siejecie?? Ja mam accord da 3m z agregatem uprawowym kuhn. Tylko ze on sieje kazda lejka.. nie za gesto?? :) :)

#12 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 09:41

Siew rzepaku 2010 Tomek jak producent tak zaleca to ciekawe i co bedziesz tak siał, tą jednostkę (15,5kg)/3ha? A ten zwykły te (8,5kg) to na 2 ha? :)

Mesomorph ja będę siał Poznaniakiem co drugą lejkę, a Ty Accordem to bezproblemowo, no ja jak mierzyłem co drugą lejkę to srednio co 21,5cm będzie, z tego co wiem to kumpel Kvernelandem Accordem wysiewa też każdą bo tam chyba co ok. 10cm są rozstawione.

Kombajnista a Ty czym będziesz wysiewał?

Edytowany przez proxy8441, 11 sierpień 2010 - 09:45.

#13 Share mesomorph

mesomorph

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 11:26

Siew rzepaku 2010 Pierwszy raz bede siał accordem rzepak, dotychczas siałem rzepak 3 m hassia co dryga lejke i bylo ok, ale skoro mam accorda to nim posieje.. a co 10 cm nie bedze za gesto? :)

#14 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 13:03

Siew rzepaku 2010 no ja to nawet chciałem siać co ok. 30cm co 3 lejkę (Yacenty) tak sieje i wiele innych. Ale zdecydowałem się na co drugą co ok. 21,5cm.

Będe musiał robic próbę kręcona, chyba że ktoś z Agrofotowiczów sieje Poznaniakiem i wie jak ustawić przekładnie A1 czy tam A2 bo na wysiewie normalnym to wiem.

#15 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 20:10

Siew rzepaku 2010 ja poznaniakiem siewnik z 2003roku wysiewamy 3,6kg na hektar

nie stety prube krecona kazdy sam musi wykonac kazde ziarno ma inna wage,,,i wtedy robi sie balagan

w poznaniaku nakladam nakladki na zespol siejacy rzepak,a co drugi zamykam

#16 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 22:09

Siew rzepaku 2010 Jednostki siewne są na 3 ha.tak posieje 8,5 kg na 3 ha.W tamtym roku posiałem 1,8 kg/ha.Plonował 3,5 t najlepiej.Zastanawiam się co z hybrydą bo 5 kg/ha to za dużo.

Ja sieje Accordem ścieżek rzepaku po mnie nie widać.

#17 Share mesomorph

mesomorph

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 12 sierpień 2010 - 06:20

Siew rzepaku 2010 Czyli siac accordem kazda lejke, bo chyba nie da sie zamknac co drugiej, bylo by za duzo roboty... :)

#18 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów

Napisany 13 sierpień 2010 - 20:29

Siew rzepaku 2010 Kombajnista juz dawno załozyłem odpowiednie kółka do drobnych i równiez co druga będe siał, próbe tez mam zamiar wykonać bedzie czarno na białym.

#19 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 05:32

Siew rzepaku 2010 ja tez bede sial co druga,,,,,obawiam sie ze w tym roku moze byc problem slimakami w rzepaku bo jest ich co nie miara...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 14 sierpień 2010 - 10:46

Siew rzepaku 2010 Jeśli już macie temat o rzepaku na siew 2010 to pytanko mam ;[ Kiedy zaczynacie orać, siać? Jakie nawozy dajecie na pole przed orką i ile kg/ha ? Jaki oprysk po zasianiu i również w jakiej ilości?