Skocz do zawartości

Zdjęcie

silos

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 02 lipiec 2007 - 17:48

silos Witam. Spotkałem sie niedawno z silosem gazoszczelnym w którym panuje atmosfera CO2. Ma on za zadanie zakisić ziarno i zabezpieczyć przed pojawieniem sie grzybów i bakterii.Chciałem zapytać czy ktoś z was ma taki wynalazek a może miał z nim bliżej do czynienia? może to być alternatywa dla suszarni ponieważ do takiego silosu można zasypać ziarno nawet gdy zawiera ono 30% wilgotności i nic sie z nim nie stanie.Dość ciekawe rozwiązanie tylko ciekawe jaki jest koszt postawienia takiego silosa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
silos Dzisiaj, 17:40
  •  

#2 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 02 lipiec 2007 - 18:07

silos kilka lat temu byłem na praktykach w Danii i ta farmer miał właśnie takie silosy,powiem że to naprawdę super sprawa,zasypujesz w żniwa zamykasz a następie wołasz ekipę od gazowania zboża,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Matias89

Matias89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 22:04

silos W Ellewatorze w Rzeszowie stosuja taką metode i masz racje można w ten sposób zmagazynowac wilgotne ziarno natomiast jeśli chodzi o wysuszenie to jedynie o kilka procent
Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 22:13

silos pracowałem na takim -Howard harwestor- mocna konstrukcja co kilkanaście lat uszczelnianie masą bitumiczną, tylko że był to silos do przechowywania zboża a nie zakiszania, ziarno wyglądał jakby wczoraj było tam wsypane, a co do kosztów to musi być cholernie drogie bo farmer powiedział że już takich nie ma, ten wyglądał świetnie zero korozji i miał 30 lat! brytyjska solidność
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Dodaj odpowiedź