Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena usług prasowania słomy

372 odpowiedzi na ten temat

#101 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 09 czerwiec 2008 - 18:56

Kolego gandencjusz chyba mnie nie rozumiesz , poprzez amortyzacje sprzętu ja uznaje naprawy itp. , a że sprzęt który chce zarobić musi być sprawny ,, bo lepiej zapobiegać niż leczyć " , a że ja o mój sprzęt dbam , i naprawde wsadzam w nią 2000 zł , bo to ma pracować , i zarabiać na mnie , a nie stać w garażu w środku sezonu , i tracić klientów . Tak dla przykładu łożysko do JD 300 zł sztuka x 4 = 1200 zł + duperele ( 300 zł ) = 1500 zł . Dużo się nie pomyliłem . :)

Naprawy to są koszty bieżące, a amortyzacja obejmuje zwrot kosztów zakupu. Kupił byś sprzęt, wystawiał faktury za usługi, płacił podatki i amortyzował zgodnie z zasadami przez pięć lat. Dlaczego nie policzyłeś pracy i zużycia sprzętu na potrzeby własne? Nie kwestionuję tutaj twoich kosztów eksploatacji ale zasady wyliczeń, sprzęt musi zarobić na siebie i następcę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena usług prasowania słomy Dzisiaj, 10:58
  •  

#102 Share Gaudencjusz

Gaudencjusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 09 czerwiec 2008 - 21:09

Bela 120x120 - 8 zł siatka/sznurek daje klient
Bela 160x120 - 13 zł siatka/sznurek daje klient
Jeśli osoba chce zebym pociął siano lub słome to musi doliczyć 3 zł do belki.

Zadowolony??

no zadowolony :) 8zł to tak(jak tym viconem co masz w avatr'że to niech ci bedzie ale ) ale 10zł 12zł to jest przesada
1jest URSUS 7524 (!!!NÓWKA!!!!PERŁA!!!!!!CUD!!!!)
2jest FENDT 716 VARIO (DRUGI!!!!WIEKSZY!!!!!CuD)
3brak JOHN DEERE 1088 (NAWET!!!!!NIE!!!!!!!SzKODA;)

#103 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 09 czerwiec 2008 - 21:16

Cena usług prasowania słomy to ile proponujecie za presowanie MF 6290 + class variant 280 za wymiary bel 120x120, 150x120, 170x120 nio ile bierzecie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 09 czerwiec 2008 - 21:36

Cena usług prasowania słomy gdybym miał płacić po 10-12zł za bele słomy 120x120 to jeszcze przed tym sezonem kupiłbym prasę :)

trochę mnie dziwi, że nikt nie uwzględnia wydajności zbieranego materiału w stawce, bo przecież na 1ha może być 5 i 50 bel, więc stawka powinna zależeć też od ilości bel na ha, np. o każde 10 szt. 1zł więcej lub mniej.

w zeszłym roku płaciłem po 5,5zł za szt, ale sztuki były różne, niektóre ważyły po 100kg...ciekaw jestem ile w tym, ale powiem szczerze, że osobiście bym nie ruszył swoich czterech liter za te 5,5zł... :) no chyba że na 1 ha byłoby 50 bel i prasa tez robiłaby tyle sztuk...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#105 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 09 czerwiec 2008 - 21:58

Cena usług prasowania słomy No właśnie... dopóki wszyscy w okolicy jeździli Sipmami to nie było problemu, każdy miał jednakową stawke i czy ktoś brał od beli czy za godzine to wychodziło prawie to samo. Teraz co zestaw to inna kombinacja (choć dalej głównie Sipmy) i trudno określić sie z ceną, także ten rok będzie dla mnie raczej zapoznawczy jeśli chodzi o możliwości sprzętu, ale już w sianokiszonce widze że wydajność jest odczuwalnie lepsza beż żadnego liczenia, jakość również.

#106 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 09 czerwiec 2008 - 23:09

Cena usług prasowania słomy to jak ja robie 120 na 120 i ludzie tak chą zebym im robił ciagnikiem sobie zapierdzielam nie stoje w miejscu jak to widze u innych a ciagnik sobie nic nie robi a belki wychodzą zbite na skałe to ile moge brać z 7 8 zł za jakość belek bardzo dobrą powienienem pocisnąć co nie ?? bo paliwa przy tym ciagniku zawiele mi nie pójdzie bo nie męczy sie wogóle lece sobie bez zadnych problemów prasa łyka ładnie belki lux mysle ze 7 zł powinienem wziąć i z 8-9 z sznurkiem swoim. nie mam pojęcia il;e brac zeby ludzi nie odstraszyć w sianie inaczej w słomie inaczej zapewne będzie i nie mam pojęcia ile

#107 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 17:14

Cena usług prasowania słomy u mnie w okolicy w tym roku biorą 130 zł za 1h pracy (rok temu 100 zł) niektórzy liczą sobie jeszcze dojazd do pola (dlatego kupiłem własną prasę na swój użytek wyłącznie :) ) chodzi tu o prasę Z-224 w większości chodzą z 60-tkami :) a rolka od sztuki lecz nikt u mnie jej nie wzywa :) jedynie na sianokiszonkę po 40 zł za sztukę :) z owinięciem folią :)

#108 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 21:33

Cena usług prasowania słomy to ja jak bym miał uzywac kostki do słomy i siana to by mnie jesienne mrozy zastały

#109 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 15 czerwiec 2008 - 12:34

Cena usług prasowania słomy U nas zestaw Ursus C-385 i Forschnitt(nie wiem jak to się pisze) K454 bierze 140 zł/h ale ma dość dużą wydajność :) A rolki to średnio 8 zł za sztukę :)
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#110 Share lutek0666

lutek0666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 29 czerwiec 2008 - 16:02

Cena usług prasowania słomy to okaze sie ze jestem zdzierca :D w tym roku biore za kulke 13 zl z moja siatka to najnizsza stawka, jak komus sie nie podoba to sasiad robi za 15 zl, a pobliski SKR 13 + vat czyli okolo 16 zl a belki lepiej nie mowic jakie sianokiszonke mozna jedna reka przetoczyc a robia Classami Roland, ja robie metal fachem + mtz 82 Pronar , a co do ilosci beli na godzine to sznurkiem najwiecej zrobilem 26, z siatka jeszcze nie liczylem, a w tym roku zrobilem do tej pory 1200 belek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share JohnDeere6030 JohnDeere6030

JohnDeere6030
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 lipiec 2008 - 00:42

Cena usług prasowania słomy Ja presuje C - 360 i Sipmą Z - 224, biore 120 za godzine, sznurek mój, i niech ktos powie ze to sie opłaci. ;(

#112 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 04 lipiec 2008 - 07:24

Cena usług prasowania słomy ja prasuja zetorem 7211i sipmą z224 i biore 140zl za godz.

#113 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 04 lipiec 2008 - 07:40

Cena usług prasowania słomy Ja prasuję Zetorem 7245 i prasą Z224 i od paru lat ta sama stawka 120 zł/h, chociaż prasuję coraz mniej bo i mniej roboty a i mniej czasu na usługi. W tym roku zastanawiam sie nad podwyżką, bo wszystko idzie w górę, a do tego porównując moją pracę to widzę, że śmigam szybciej niż inni .....
Natomiast nie mogę śmigać, jak jadę z drabinką bo na przyczepie są ludzie i jeszcze bym ich pogubił, wtedy na pewno wychodzi drożej, ale i tak ludzie się na to decydują bo nie muszą tylu ludzi organizowac do roboty i oszczędzają na własnym czasie...
P.S. Nie bawie się w rozbijanie ceny na robociznę i sznurek, do tego nie decyduję się na to, zeby ludzie dawali swój sznurek, bo szkoda czasu na przekładanie sznurka a i mam delikatną porasę i źle reaguje na każdą zmianę sznurka (od lat prasuje na bezalinie tex2000)
No to się narobiło...

#114 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
    SAMOCHODY

Napisany 04 lipiec 2008 - 07:47

Cena usług prasowania słomy Ja ostatnio tez bralem 120zl za godzine prasowalem c-360 plus Claas markant.
Jak myslicie ile powinno sie brac od balota 120x120 c-360 + Krone kr125?

#115 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 07:49

Cena usług prasowania słomy z 8 zł

#116 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
    SAMOCHODY

Napisany 04 lipiec 2008 - 07:53

Cena usług prasowania słomy a to dzieki

#117 Share daniel1986

daniel1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 09:05

Cena usług prasowania słomy Ja przymierzam się 10 zł za bele 120x120 Ursus 3512 + prasa Warfama. Wsztsko Moje. Sądze że to rozsądna stawka.

#118 Share grzecho106

grzecho106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 09:14

Cena usług prasowania słomy Ja za prasowanie URSUS c-360 + Sipma Z 224/1 biorę 120 zł/h ale także myślę nad podwyższeniem ceny

#119 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 11:46

Cena usług prasowania słomy A ja przed chwilą zamówiłem prasowanie słomy z jęczmienia ozimego po 5 zł od sztuki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share zetorus7441

zetorus7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 12:25

Cena usług prasowania słomy ja zetorem 7441 + clas rolland 44s biore 130 za godz. nie za malo
a w godzine robie ok. 30 bel. jak słoma w miare ładna :P