yacenty

Cena usług prasowania słomy

Polecane posty

pioter    46

ale jakby zrobił 40bel/1h to wychodzi 400 zł/1h... za takie pieniądze to nie ma sensu po swoim jeździć-lepiej jechać na zarobek do kogoś...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Sipmą ze sznurkiem robiłem w słomie dwadzieścia pare sztuk (pod 30) na godzine przy dobrych wiatrach (chyba że by sie coś w sipmie urwało :P), z siatką bez przestojów powinienem zrobić około 40, czy nie da rady? :) Mój w prasie nie przekraczał 7 l/h, przy walcowej z rotorem napewno spali więcej, może i 10 choć wątpie, ale jeszcze nie mierzyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3
Za 100 zł/h  nie pojechałbym prasować :)

 

te 30  bel to  z jakiego obszaru ?

 

Ja  u siebie  na długim  polu  (1200m)  prasowałem 40 bel w 1h  = 2ha ładnej słomy pszennej  obroty WOM   800/min  owijanie siatką  prasa rolland 44s 

 

 

Jak u mnie tacy rolnicy ze same chwasty :) wiecej sie nie da...zreszta to zwykła sipma jest :( Ale chyba w przyszłym roku od belki wezme, bo jednakl narobic sie trzeba, a kasa mała z tego :( Jakie u ciebie plony na polach sa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja biore około 120zł to już tak max ale mało chodzimy po zarobkach bo się u siebie nie wyrabiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@mirasek raczej nie dasz rady 40 no chyba że będą tyle ważyć co po sipmie u mnie jak sipmą robił to ok 25-28/ha było z pszenicy a ja claasem robie ok 20 /ha

 

@dyczkowski ja mam dobre ziemie w tym roku miałem srednio ponad 6 ton z ha pszenicy bez ochrony fungicydami , raz dany N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3
@dyczkowski ja mam dobre ziemie w tym roku miałem srednio ponad 6 ton z ha pszenicy bez ochrony fungicydami , raz dany N

 

 

U mnie 6T nie jest osiagalne, chyba że wsadziłbyś z 1500pln na nawozy i srodki ochrony roslin, ale wtedy jest nieopłacalny interes :(

Jak po ładnym pszenżycie to góra 35 na godzinke zrobie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Sipma 244/1 robie po 140 zł za h ale teraz w mojej okolicy strasznie mało krów i świń to ludzie nie chcą słomy.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a na ile wyceniacie prasowanie bel 150x120 w slomie z moja siatka albo czyims sznurkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

no to pobije rekord taniochy zeszły sezon kolega za bele słomy kasował u mnie 5.50zł sznurek mój :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Ja brałem po 6zł za presowanie słomy zerorem7211 i pasową feraboli 120x120 sznurek klienta a jak mój to +1zł za sznur panowie czy można w tym sezonie podniesć cene do 7 zł za sztuke ?????

 

 

 

a wracając 40 bali to jest bardzo cięzko zrobić zmajomy w tamtym roku na kawałku 10ha na pożadnum pszemżycie sipmą łancuchową z siatką dobił do 40 muwi że to jego rekord na godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja za kostkę to brałem w tamtym roku po 100zł. A za belkię słomy po 8 siano w tej samej cenie a sianokiszonka z owinięciem to 15zł sztuka.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Ja w zeszłym roku z kostkowanie brałem po 90/110 zł na godzine, a za belowanie po 5 zł od kulki słomy <_< <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

My za belę słomy, siana i sianokiszonki 120x120 od zawsze bierzemy 8 zł. za belę, sznurek oczywiście klijenta.


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Ja Z - 224 z ciągnikiem c - 360 biore 120 zł za godzine, a poniżej 100 zeta to nie oplaca sie wyjezdzac z placu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaudencjusz    0

o zgrozo ja bym połowy z was na pole nie wpóscił 6zł za bele (a od brata i znajomych to po 4zł)


1jest URSUS 7524 (!!!NÓWKA!!!!PERŁA!!!!!!CUD!!!!)
2jest FENDT 716 VARIO (DRUGI!!!!WIEKSZY!!!!!CuD)
3brak JOHN DEERE 1088 (NAWET!!!!!NIE!!!!!!!SzKODA;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

no to jak chcecie dokładać do paliwa i pracować charytatywnie to bardzo proszę. ja w ubiegłym roku za bele 10- kostka 100 za godz. w tym już słyszałem że za kombajn chcą po 300 a prasa zawsze była połowę tego czyli 150.może tyle nie będzie ale napewno nie takie ceny jak były rok temu. jak komuś za drogo to przecież można luzem wozić. ja osobiście to za darmo ( lub jeszcze dokładać )nie mam zamiaru robić. juz lepiej walnąć sobie w cieniu browarka i wogóle na pole nie wyjeżdżać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaudencjusz    0

ja chce być uczciwy i nie gonie szaleńczo z zyskiem i jak zarobie sobie z piątaka to mi starczy (minus pracownik)

i ludzie na mnie inaczej patrzą

i klientów mam

i nie robie sobie wrogów

i pomoge komus

 

a na pieniądze to mam jescze inne sposoby


1jest URSUS 7524 (!!!NÓWKA!!!!PERŁA!!!!!!CUD!!!!)
2jest FENDT 716 VARIO (DRUGI!!!!WIEKSZY!!!!!CuD)
3brak JOHN DEERE 1088 (NAWET!!!!!NIE!!!!!!!SzKODA;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
no to jak chcecie dokładać do paliwa i pracować charytatywnie to bardzo proszę. ja w ubiegłym roku za bele 10- kostka 100 za godz. w tym już słyszałem że za kombajn chcą po 300 a prasa zawsze była połowę tego czyli 150.może tyle nie będzie ale napewno nie takie ceny jak były rok temu. jak komuś za drogo to przecież można luzem wozić. ja osobiście to za darmo ( lub jeszcze dokładać )nie mam zamiaru robić. juz lepiej walnąć sobie w cieniu browarka i wogóle na pole nie wyjeżdżać

 

 

Wojtas - popieram w 100 % - to jest sektor usług i tu się zarabia pieniądze. Spójrzcie sobie na inne dziedziny jakie tam mają dochody - zostaje im najmniej 30 % przychodu. U nas kostka 60 groszy, belka 120*120 - 12 zł. Jak jest sporo i klient płaci od razu to wiadomo mały rabacik damy :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaudencjusz    0
kostka 60 groszy, belka 120*120 - 12 zł.

tobie to bym nawet traktorem koło pola nie dał przejechać :):)


1jest URSUS 7524 (!!!NÓWKA!!!!PERŁA!!!!!!CUD!!!!)
2jest FENDT 716 VARIO (DRUGI!!!!WIEKSZY!!!!!CuD)
3brak JOHN DEERE 1088 (NAWET!!!!!NIE!!!!!!!SzKODA;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj