Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena usług prasowania słomy

372 odpowiedzi na ten temat

#361 Share Marciness

Marciness

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 15:56

A czy ja mówie, że nie dba? Oczywiście, że smarowanie, naciąganie itp. Zapomniałem dodać, że prasa ma rotor i to znacząco zwiększa wydajność. 50 bel do średni dobry wynik a 70 to maksymalne maksimum.Po prostu szybciej jedziesz, więcej zrobisz i zarobisz, a nie na pół gwizdka. Przy małym obciążeniu to i ciągnik spali więcej do wykonanej pracy niż wykorzystany w 80% (najmniejsze spalanie)Wiadomo, że 10% lepiej zostawić zapasu. Każdy ma swój styl i swoje przekonania, ważne, żeby każdy wyszedł na swoje. Na tym kończę tą dyskusję, bo jest nie na temat.. Życzę udanych i bezawaryjnych żniw. Pozdro.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena usług prasowania słomy Dzisiaj, 19:39
  •  

#362 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 21:49

Mnie kiedyś 30-tką gonił że znalazł sznurek i nie chce siatką , a jak zalgnąłem kombajnem to 60-tką 50 metrów od kombajnu zalgnął.... Trzeba przygotować sprzęt do warunków i tyle

#363 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 22:04

A czy ja mówie, że nie dba? Oczywiście, że smarowanie, naciąganie itp. Zapomniałem dodać, że prasa ma rotor i to znacząco zwiększa wydajność. 50 bel do średni dobry wynik a 70 to maksymalne maksimum.Po prostu szybciej jedziesz, więcej zrobisz i zarobisz, a nie na pół gwizdka. Przy małym obciążeniu to i ciągnik spali więcej do wykonanej pracy niż wykorzystany w 80% (najmniejsze spalanie)Wiadomo, że 10% lepiej zostawić zapasu. Każdy ma swój styl i swoje przekonania, ważne, żeby każdy wyszedł na swoje. Na tym kończę tą dyskusję, bo jest nie na temat.. Życzę udanych i bezawaryjnych żniw. Pozdro.

Niektórzy to chyba starymi sipmami nie mogą osiągnąć 25 bel/h i dlatego twierdzą, ze 50bel/h to niszczenie sprzętu...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 30 czerwiec 2015 - 22:17

No u nas nie ma tyle osób co świadczy usługi, więksi gospodarze mają swoje prasy i nie maja czasu na usługi, ja prasuje dla siebie 250-300 belek rocznie a reszta czyli ok. 800 na usługach i ja nie narzekam, że prasuje za 160zł/godz ani gospodarz co u niego prasuje. A wolno tez nie jezdze bo zawsze staram się jak najszybciej polecieć ile prasa może przerobić. 

Case <3

#365 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 07:08

Dużo lepiej byś wyszedł biorąc nawet 10 zł/belę z Twoją siatką czy sznurkiem. Jakim ciągnikiem robisz?

#366 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 07:15

Niektórzy to chyba starymi sipmami nie mogą osiągnąć 25 bel/h i dlatego twierdzą, ze 50bel/h to niszczenie sprzętu...

Sipmą w życiu nie pracowałem jaką kolwiek, niszczeniem sprzętu nazywam nadmierną prędkość na polu potem jak nie jedno to drugie się rwie. Robię sporo bel zarówno u siebie jak i na usługach więc wiem co mówię.

Edytowany przez corrado, 01 lipiec 2015 - 07:16.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#367 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 04 sierpień 2015 - 23:07

Panowie ile brać za zwinięcie( prasa Welger RP 200) i zwiezienie turem( MTZ 82TS) od beli, bo sporo osób jest zainteresowanych.

PS: Siatka jest moja, a bele wożone przeważane na skraje pola( do około 1000m od początku do końca pola)

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#368 Share ipog13

ipog13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 20:46

U nas raczej od balota nie słyszałem aby inaczej brali. A ceny różne od 9zł sznurkiem do 14 zł siatka. Ja dziś pierwszy raz na zarobku byłem wziałem po 12 z moja siatka. Fakt ze za wiele nie zarobiłem, bo wyszło mi 12 bel na godzine. Nie wiem czy nie mam jeszcze wprawy czy to kwestia słomy, bo prasa uruchomiona od wczoraj, ale znów u siebie na polu też mi tak wychodzi, tylko jeden kawałek po przenżycie zrobiłem 25 na godzine. 

#369 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 23:15

W mojej okolicy 15zł siatka.

#370 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 21:28

, bo wyszło mi 12 bel na godzine.

za wolno jeździsz (albo jezdzisz po jakiejs jęczmionce młoconej kombajnem z hederem 3m)

nawet nie pytam co to za prasa ,bo nawet jak na najtańszą podstawowa metalfach czy sipme to jest stanowczo za mało.

Ja jak ktos, kto ma malurki kombajn chce, zebym mu pojechał prasowac to zawsze mówie mu, ze dostanie nieco nizsza cene, ale ma mi zgrabiarka słome uformowac w sensownie grube rzedy, zebym nie zbierał po 3 słomki. tylko ujechał kilkadziesiat metrów i juz miał balota.

biore 12zł za sztuke z moja siatka, ale przy dobrej słomie to i 40-50 zrobie starym krone kr 10-16 +u1014 (przy predkosci 2 na zajacu)

Edytowany przez nunu85, 08 sierpień 2015 - 21:35.

#371 Share marysrybak

marysrybak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 08:08

wczoraj robilem znajomemu we wsi 300 balotow slomy srednica 150. Bylo to 25ha. Prasa pasowa dosc zbite, ile go teraz kasowac?

#372 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 12:25

stosujac podstawowa matematyke balot fi150 jest nieco ponad połowe wiekszy od standardoweg fi120, wiec spokojnie mozez wołac 18zł za sztuke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#373 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 07:12

Witam, ile bierzecie za sprasowanie belki 120 siatką?