Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena usług prasowania słomy

372 odpowiedzi na ten temat

#341 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 07:20

Ale ceny macie w moje okolicy za 12zl od balota to kazdy cie wysmieje. Ja w tym roku bede baral 130-140zl na godzine zalezy od pola jak rowne to taniej bo za tłuczenie sprzetu na nierownosciach nik nie zaplaci ale za to drozej;) Za mala kostke 130 na godz. Ogolnie w okolicy od 100 na godz za bele do 180 nawet za kostke. Ale co okolica to inny cennik kazdy by chcial kokosy ale jak kazdy kazdego bedzie zdzieral to za dlugo nie ujedzie.

Od 100zł/h za bele  :blink: To w Twojej okolicy ładnie was ustawiają  :) Ludzie szanujcie swoją pracę, wczoraj rozmawiałem z handlarzem warzywami i od słowa do słowa najechałem na niego że chłop sprzedaje np ziemniak po 5 zł za worek a on chce 12 - on powiedział " co ja zrobie, jak zajadę na giełdę i sami podchodzą że za 5 zł sprzedadzą, ja dał bym im i 20 bo  ludzie w sklepie po 30 dadzą, sami przebijają się kto taniej aby sprzedać" . To samo z usługami, będę robił za paliwo aby w domu nie siedzieć.... Jak komuś drogo to nikt nie zmusza, za 3-4 tys kupi prasę rolującą na chodzie, ale lepiej z sąsiadem piwo pić pod drzewem i patrzeć jak robota idzie a potem się godzinę targować o 50zł..... http://olx.pl/oferta...html#37aca32798

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena usług prasowania słomy Dzisiaj, 18:00
  •  

#342 Share Mauser

Mauser

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 15:13

Ta a później Cię jeszcze obgadają na pół wsi że ile Ty nie zarobiłeś. ;)

#343 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 15:26

A z kasą i tak przyjdą w marcu po dopłatach, i trzeci raz się targują - przed robotą, po robocie i przy płaceniu  :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym zbierać zielonki? zobacz »

•  

#344 Share Mauser

Mauser

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 15:29

To widze że nie tylko u mnie tak jest :D

#345 Share Marciness

Marciness

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 17:36

Jak chcecie to róbcie za marne grosze. To ludzie mają z wami dobrze i nie muszą kupować swoich pras, bo im się nie opłaca jak mają tak tanio. Ciekawe jak sprzęt się trochę wyeksploatuje czy będzie na naprawy, bo utrzymanie też kosztuje. Nawet w Top Agrar jest napisane cena za sprasowanie balot 120- 10-12zł.

#346 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 18:48

Ja w tamtym roku brałem po 12zł za bele w tym roku nie wiem jeszcze bo szukam prasy jak zmienię to zobaczymy ale raczej cena się nie zmieni, muszę sam zobaczyć jak to będzie szło.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#347 Share masseyf12

masseyf12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 czerwiec 2015 - 21:31

a te 12 zł to to już z sznurkiem, siatką ? Czy klient daje swój sznurek , siatkę.

Edytowany przez kris14, 29 czerwiec 2015 - 21:40.
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

#348 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 21:33

12zł ze sznurkiem natomiast jak z moją siatką to 14zł.

#349 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika i hodowla.

Napisany 29 czerwiec 2015 - 21:49

Widzę ze naprawdę trzeba podnieść stawki jak tak czytam. Co jeden to lepszy:) jak kupować słomę z pola i ją prasować po 14zł siatka zwozić się bawić to w mojej okolicy za 20-25zł kupi się gotową słomę ze stodoły bez roboty :)

Przyjmę deszcz w każdej ilości... B) 

#350 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 22:15

Ciesz się że możesz tak kupić bo w mojej okolicy to taniej niż 30zł/szt. nie kupisz i to bez rewelacji. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 22:19

Ja biorę 11zł i siatka moja, drugie tyle warta słoma i co Ci nie pasuje kolego @Milosz27, balot wychodzi ok. 20-25 zł. Jak masz słaby sprzęt i się ślimaczysz to możesz jeździć na godziny, ja na to nie pójdę bo w godzinę robię ok.50 beli i jest to przeważnie od 2 do 4 ha powierzchni i co mam tyle sprasować za 150zł???? Po za tym nikt nie stoi i nie patrzy na zegarek i sie nie targuje o minute czy pięć, a ja z kolei się nie opierdzielam tylko wyciskam ile się da ze sprzętu bo mam od sztuki anie na godz.

#352 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 22:27

I co myślisz że to dobrze jak to określiłeś wyciskać ze sprzętu ile się da? No chyba że Cię na to stać. Zrobić na słomie 50bel w godzinę to trzeba nie źle po polu zap....  co dla sprzętu dobre nie jest zwłaszcza gdy trafi Ci się np. kamień itp. Czego nigdy nie wiesz. Pogratulować tylko pojęcia. 

#353 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 22:29

Ciesz się że możesz tak kupić bo w mojej okolicy to taniej niż 30zł/szt. nie kupisz i to bez rewelacji. 

Za 120 cm? I jest popyt za tą cenę?

#354 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 22:33

Tak 120. Czy jest popyt? Powiem tak w tym roku sprzedam od kwietnia do poprzedniej soboty 150szt po 35zł z pod  dachu. Więc stwierdzam że jest. 

#355 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 22:38

Ale to rolnikowi pewnie, bo Przasnysz to pewnie nie wiele ponad 100zł za tonę płaci

#356 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 22:43

Rolnikowi. Ale 2 lata temu sprzedawałem do Sierakowa to za tonę płacili po 160zł jak zawoziłem im czyli nawet lepiej wychodziłem bo średnio 4 bele wchodziły na tonę z małym groszem.

#357 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 22:53

I co myślisz że to dobrze jak to określiłeś wyciskać ze sprzętu ile się da? No chyba że Cię na to stać. Zrobić na słomie 50bel w godzinę to trzeba nie źle po polu zap....  co dla sprzętu dobre nie jest zwłaszcza gdy trafi Ci się np. kamień itp. Czego nigdy nie wiesz. Pogratulować tylko pojęcia. 

Zgadzam się z kolegą. Znam gościa który też kupił prasę Lely za nie małe pieniądze tez wyciskał ile się dało ale jak z jego winy się uszkodziła i serwis mu tego nie uznał to chodził i ładnie się drapał po głowie...

Ja bym się cieszłył jak by w mojej okolicy były takie cenniki ale za 11zł to nie mam poco prasy wystawiać i się brudzić bo i tak nikt nie przyjdzie:(

#358 Share Marciness

Marciness

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 14:53

Maszyna to nie człowiek, żeby ją oszczędzać, chuchać i dmuchać. Jak się nie zapycha to musi iść. Jeśli nie będziesz poganiał tempa to klient pójdzie do kogo innego, albo zmoknie. Rok temu (bujna słoma) ledwo mieszcząca się pod ciągnik wydajność dochodziła do 70bel/h a prędkość nie duża bo ok 7-8km/h (prasa pasowa). Nawet ładniejsze baloty wychodzą gdy prasa ma podawany ciągle dużo nowego materiału. W słabej słomie i jeszcze na skrajach wychodzą koślawe, bo się długo mieli w prasie. Teraz wymyślają coraz to nowe technologie, aby zwiększyć wydajność (kurtyna, albo bez zatrzymywania się), a nie żeby jeździć powoli i oszczędzać sprzęt (nie wykorzystujesz w pełni możliwości) To tak jak byś do 100km ciągnika zaczepił 2 skibowy pług, bo nie chcesz go przeciążać :D . Maszynę masz eksploatować intensywnie, a krótko, szybko zarobić i kupić nową, a nie czekać aż zardzewieje.

#359 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 15:16

Takie głupoty piszesz że czytać się nie chce. Kto nie oszczędza a zarazem nie dba o sprzęt to potem wychodzi bokiem. 100 koni i pług 2-skibowy to zupełnie co innego nawet nie ma co porównywać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 15:48

Cena usług prasowania słomy Jak kolege na takie porywy stac to niech nagina sprzet ja jestem zdania ze lepiej zadbać sprzet i trochę oszczedzic niech sprzet się splaci i na siebie zarobia nie tylko się splaci i do żyda bo nie warto naprawiać. Za chwile pewnie kolega napisze ze 100 balotow w godzię robi bo najpierw 50 teraz 70:) chcac nie chcac duza roznica tym bardziej ze w zeszlym roku tege slomy duze waly to w mojej okolicy duzo mniejsza wydajnosc byla jak zawsze i to kazda prasa miala problemy zeby lykac. Ale to nie temat zeby o tym rozpisywac....