Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena usług prasowania słomy

372 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Grzegorz2507

Grzegorz2507

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 07 maj 2012 - 19:42

Cena usług prasowania słomy a na godzine jaka stawka? ;p
no patrzac na obecna sytuacje to cene paliwa trzeba liczyc min. te 6 zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena usług prasowania słomy Dzisiaj, 21:43
  •  

#222 Share jan23

jan23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 09:44

Cena usług prasowania słomy Odświeżę temat, a mianowicie do jakich ceny za balotowanie słomy głównie chodzi mi o stawki za godzinę przymierzacie się w tym sezonie. Ja przymierzam się do 200 zł/godz. prasą krone Rund Pack 1250.

#223 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 11:48

Cena usług prasowania słomy witam, według mnie płacenie za hektar jest mniej sprawiedliwe niż za godzinę, bo jak jest cienka słoma to szybciej zrobisz hektar, a jak gruba to wolniej. a biorąc za godzinę wychodzi sprawiedliwiej. my bierzemy 150zł/godzinę prasą z224, bez sznurka.
hoduję króliki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 01 lipiec 2012 - 12:00

Cena usług prasowania słomy Prasowanie na hektar to bez sensu [koszenie zresztą też] . Z hektara może wyjść 5 bel a może wyjść 35

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#225 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 12:51

Cena usług prasowania słomy Kolego z tą sprawiedliwością to różnie ja w 45 min zrobię 1 ha a sąsiad potrzebuje 1 godzinę gdzie tu sprawiedliwość ?

Nie spotkałem się z takimi praktykami jak liczenie kosztów dojazdu (dotyczy to kombajnu, prasy i innych usług rolniczych) ale w usługach budowlanych koszt dojazdu liczony jest normalnie jak praca maszyny i tu są dwie metody liczenia czasu pracy/dojazdu (ja się z takimi spotkałem) na godziny lub motogodziny.

A może ktoś dolicza koszty dojazdu ?

Może na cenę też powinien mieć wpływ taki czynnik jak kształt pola jak i odległość do dojazdu.

Nie urodził się taki aby wszystkim dogodził.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#226 Share hankarys

hankarys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 22:10

Cena usług prasowania słomy Witam.Ile brac za prasowanie sianokiszonki prasą john deere 550+mtz ,belki 120x120 i 120x150 .Sznurek mój ?

#227 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 17:23

Cena usług prasowania słomy witam ! panowie może ktoś się orientuje jaka cena za balota siana lub słomy dzisiaj mi sasiad prasował i wziął po 25zł prasa sipma farma 120x120 sznurek jego trochę chyba przesadził moim zdnaiem ale nie wiem pierwszy raz robiłem te duże bo mam kostkę

#228 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 19:42

Cena usług prasowania słomy sznurka zależnie od prasy wychodzi za 1-2zł. A prasowanie maksymalnie 15zł za zmiennokomorową z nożami.

#229 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 21:01

Cena usług prasowania słomy to czyli 18zl to max ?

#230 Share AgroAqua

AgroAqua

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 21:01

Cena usług prasowania słomy tak naprawde nie bardzo mozna określić jednej ceny. Na to wpływa wiele czynników. Jeżeli jest mało pola a daleko to można coś doliczyć. W jednej godzinie też różnie ilości balotów mozna zrobić. Ja prasuję John Deere 582 wysokociśnieniową zmiennokomorową max 120x160. W takim balocie jest więcej słomy bo jest zbity i duży. Używam tylko siatki bo szkoda czasu na sznurek. Za balota w tym roku to cena 12-16 zł + siatka 2-4 zł. Zainteresowanych zapraszam do współpracy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Givera

Givera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 21:45

Prasowanie na hektar to bez sensu [koszenie zresztą też] . Z hektara może wyjść 5 bel a może wyjść 35

Koszenie na hektar to bezsens? Chyba nie znasz realii.
Obecnie posiadam kombajn JD2264 którym młóce 3ha/h i teraz jakbym powiedział, że biorę 900zł/godzine to by ludzie omijali mnie szerokim łukiem.
A tak jak jest od powierzchni 300zł za 1ha jest to cena przystępna i w końcowym rozrachunku wychodzi taniej niż wynajęcie bizona który 1ha/godzine zmłóci przy słabym zbożu.

Prasowanie zwijką tylko i wyłącznie od sztuki. Obecnie koło Płocka podobno cena to 12zł/belka 120x120 - nie wiem jak ze sznurkiem.
Mała kostak na godzinę - a to jak wynajęta prasa będzie chodzić na słabej słomie zależy od rzetelności człowieka obsługującego ją.

#232 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 25 lipiec 2012 - 10:46

Cena usług prasowania słomy Jak myślicie za prasowanie Ursusem c-385 John Deere 590 150zł/godz. to dobra cena. Planuje brać 10zł taniej niż wszyscy, poniewarz pierwszy rok bede prasował na usługach i trzeba zdobyć wprawę i klijentów.
Case <3

#233 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 16:00

Cena usług prasowania słomy kolego cene licz na kulki a nie na h. bo będziesz w plecy z $. No chyba że w godz zrobisz tylko 15 bali

#234 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 26 lipiec 2012 - 09:08

Cena usług prasowania słomy U nas zawsze było tak ze prasowanie z224 to tyle co anna do ziemniaków. Za z224 + c360 bedziemy brac 150 za h + sznurek
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#235 Share Maatiii

Maatiii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz samochody marki BMW ;) .

Napisany 28 lipiec 2012 - 20:01

Cena usług prasowania słomy Witam , mam prasę Sipme 279/1 Farme 120x120 i prasuje przy niej ciągnik Ursus c360. Ile mam brać za belke?. Czy lepiej brać od hektara lub godziny ?.

#236 Share lukaszursus904

lukaszursus904

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 lipiec 2012 - 23:42

Cena usług prasowania słomy Ja prasuje słome zetorem 4011 i famarolkom w kostki i biore 140/150 zł a 1 ha prasuje różnie od 25 min do godziny
Ale 25 min to w lichej słomie np z pszenicy. przeważnie 35-45 min ha, ale to różnie bo wszystko zalezy od słomy :) A co do balotów to u nas sie bierze od snopka :)

Edytowany przez lukaszursus904, 29 lipiec 2012 - 17:42.

#237 Share Maatiii

Maatiii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz samochody marki BMW ;) .

Napisany 29 lipiec 2012 - 13:47

Cena usług prasowania słomy Tak myślałem aby brać 12 zł od belki ( bez własnego sznurka) . A co wy myślicie o tym ?. Moim zdaniem cena bedzie ok ;).

#238 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 15:02

Prasowanie na hektar to bez sensu [koszenie zresztą też] . Z hektara może wyjść 5 bel a może wyjść 35

Ja miałem taki pomysł żeby uwzględnić czas i powierzchnie np. młócenia

Np. młócę pszenice pole o pow. 5 hektarów w 3:30 (godz:min) i przyjmuje 350 zł za nazwijmy to hektarogodzine (według PZPUR 250zł + paliwo)

proponuje więc dodać hektary czyli 5 i czas czyli 3,5 (czas podawany godzinę liczymy jako 1 więc 30 minut to 0,5) i wyciągnąć z tego średnią artmetyczną

(5+3,5)/2=4,25 [(ha+h)/2=hektarogodzina]

i w takim układzie będziemy mieli uwzględniony koszt np paliwa ( w zależności od wydajności zboża lub o d tego czy polegnięte czy nie itp)

tylko jak to wytłumaczyć klientowi że będzie to dla niego korzystne jeśli będzie miał słabe zboże i dla mnie jeśli będę musiał w polegniętym bawić się....

co wy na to...

Edytowany przez dj.vadium, 31 lipiec 2012 - 23:18.

#239 Share Fresh

Fresh

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 01:13

Cena usług prasowania słomy u nas biorą 15 zł od bala 120 x 150 i nikt nigdy nie brał od ha mi też sie wydaje to śrenio sprawiedliwe bo trzeba jeszcze uwzględnić jak są ubite bale bo niektórzy to robia takie flaki żeby tylko było wiecej bali... :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 13:57

Cena usług prasowania słomy Kombajnem najsprawiedliwiej jest brać z hektara bo jednej skosi hektar przez 2 godziny (są takie padaki), jeden skosi przez pół godziny a inny w godzinę a tak jak mówił kolega, że cena odstrasza a ostatecznie może wyjść taniej.
Za belkę nie wiem ile u mnie w tym roku ale za sianokiszonkę czyli sprasowanie i owinięcie z własną folią płaciłem 24 zł. Nie rozumiem jak można robić belki i liczyć za godzinę albo za hektar? ;O Przecież warunki wpływają na prędkość a czasem z 1ha może być 5 beli a czasem z 1ha 30 więc porażka. Lepiej brać od belki wtedy i klient zadowolony i wykonawca się nie śpieszy i nie partaczy, choć wtedy zmniejszają zgniot, żeby więcej wyszło. :D Każdy kombinuje aby więcej zarobić.