yacenty

Cena usług prasowania słomy

Polecane posty

ptaszyna    170

Ja biorę 11zł i siatka moja, drugie tyle warta słoma i co Ci nie pasuje kolego @Milosz27, balot wychodzi ok. 20-25 zł. Jak masz słaby sprzęt i się ślimaczysz to możesz jeździć na godziny, ja na to nie pójdę bo w godzinę robię ok.50 beli i jest to przeważnie od 2 do 4 ha powierzchni i co mam tyle sprasować za 150zł???? Po za tym nikt nie stoi i nie patrzy na zegarek i sie nie targuje o minute czy pięć, a ja z kolei się nie opierdzielam tylko wyciskam ile się da ze sprzętu bo mam od sztuki anie na godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

I co myślisz że to dobrze jak to określiłeś wyciskać ze sprzętu ile się da? No chyba że Cię na to stać. Zrobić na słomie 50bel w godzinę to trzeba nie źle po polu zap....  co dla sprzętu dobre nie jest zwłaszcza gdy trafi Ci się np. kamień itp. Czego nigdy nie wiesz. Pogratulować tylko pojęcia. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ciesz się że możesz tak kupić bo w mojej okolicy to taniej niż 30zł/szt. nie kupisz i to bez rewelacji. 

Za 120 cm? I jest popyt za tą cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tak 120. Czy jest popyt? Powiem tak w tym roku sprzedam od kwietnia do poprzedniej soboty 150szt po 35zł z pod  dachu. Więc stwierdzam że jest. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ale to rolnikowi pewnie, bo Przasnysz to pewnie nie wiele ponad 100zł za tonę płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Rolnikowi. Ale 2 lata temu sprzedawałem do Sierakowa to za tonę płacili po 160zł jak zawoziłem im czyli nawet lepiej wychodziłem bo średnio 4 bele wchodziły na tonę z małym groszem.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

I co myślisz że to dobrze jak to określiłeś wyciskać ze sprzętu ile się da? No chyba że Cię na to stać. Zrobić na słomie 50bel w godzinę to trzeba nie źle po polu zap....  co dla sprzętu dobre nie jest zwłaszcza gdy trafi Ci się np. kamień itp. Czego nigdy nie wiesz. Pogratulować tylko pojęcia. 

 

Zgadzam się z kolegą. Znam gościa który też kupił prasę Lely za nie małe pieniądze tez wyciskał ile się dało ale jak z jego winy się uszkodziła i serwis mu tego nie uznał to chodził i ładnie się drapał po głowie...

Ja bym się cieszłył jak by w mojej okolicy były takie cenniki ale za 11zł to nie mam poco prasy wystawiać i się brudzić bo i tak nikt nie przyjdzie:(


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciness    15

Maszyna to nie człowiek, żeby ją oszczędzać, chuchać i dmuchać. Jak się nie zapycha to musi iść. Jeśli nie będziesz poganiał tempa to klient pójdzie do kogo innego, albo zmoknie. Rok temu (bujna słoma) ledwo mieszcząca się pod ciągnik wydajność dochodziła do 70bel/h a prędkość nie duża bo ok 7-8km/h (prasa pasowa). Nawet ładniejsze baloty wychodzą gdy prasa ma podawany ciągle dużo nowego materiału. W słabej słomie i jeszcze na skrajach wychodzą koślawe, bo się długo mieli w prasie. Teraz wymyślają coraz to nowe technologie, aby zwiększyć wydajność (kurtyna, albo bez zatrzymywania się), a nie żeby jeździć powoli i oszczędzać sprzęt (nie wykorzystujesz w pełni możliwości) To tak jak byś do 100km ciągnika zaczepił 2 skibowy pług, bo nie chcesz go przeciążać :D . Maszynę masz eksploatować intensywnie, a krótko, szybko zarobić i kupić nową, a nie czekać aż zardzewieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Takie głupoty piszesz że czytać się nie chce. Kto nie oszczędza a zarazem nie dba o sprzęt to potem wychodzi bokiem. 100 koni i pług 2-skibowy to zupełnie co innego nawet nie ma co porównywać.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Jak kolege na takie porywy stac to niech nagina sprzet ja jestem zdania ze lepiej zadbać sprzet i trochę oszczedzic niech sprzet się splaci i na siebie zarobia nie tylko się splaci i do żyda bo nie warto naprawiać. Za chwile pewnie kolega napisze ze 100 balotow w godzię robi bo najpierw 50 teraz 70:) chcac nie chcac duza roznica tym bardziej ze w zeszlym roku tege slomy duze waly to w mojej okolicy duzo mniejsza wydajnosc byla jak zawsze i to kazda prasa miala problemy zeby lykac. Ale to nie temat zeby o tym rozpisywac....


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciness    15

A czy ja mówie, że nie dba? Oczywiście, że smarowanie, naciąganie itp. Zapomniałem dodać, że prasa ma rotor i to znacząco zwiększa wydajność. 50 bel do średni dobry wynik a 70 to maksymalne maksimum.Po prostu szybciej jedziesz, więcej zrobisz i zarobisz, a nie na pół gwizdka. Przy małym obciążeniu to i ciągnik spali więcej do wykonanej pracy niż wykorzystany w 80% (najmniejsze spalanie)Wiadomo, że 10% lepiej zostawić zapasu. Każdy ma swój styl i swoje przekonania, ważne, żeby każdy wyszedł na swoje. Na tym kończę tą dyskusję, bo jest nie na temat.. Życzę udanych i bezawaryjnych żniw. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mnie kiedyś 30-tką gonił że znalazł sznurek i nie chce siatką , a jak zalgnąłem kombajnem to 60-tką 50 metrów od kombajnu zalgnął.... Trzeba przygotować sprzęt do warunków i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A czy ja mówie, że nie dba? Oczywiście, że smarowanie, naciąganie itp. Zapomniałem dodać, że prasa ma rotor i to znacząco zwiększa wydajność. 50 bel do średni dobry wynik a 70 to maksymalne maksimum.Po prostu szybciej jedziesz, więcej zrobisz i zarobisz, a nie na pół gwizdka. Przy małym obciążeniu to i ciągnik spali więcej do wykonanej pracy niż wykorzystany w 80% (najmniejsze spalanie)Wiadomo, że 10% lepiej zostawić zapasu. Każdy ma swój styl i swoje przekonania, ważne, żeby każdy wyszedł na swoje. Na tym kończę tą dyskusję, bo jest nie na temat.. Życzę udanych i bezawaryjnych żniw. Pozdro.

 

Niektórzy to chyba starymi sipmami nie mogą osiągnąć 25 bel/h i dlatego twierdzą, ze 50bel/h to niszczenie sprzętu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

No u nas nie ma tyle osób co świadczy usługi, więksi gospodarze mają swoje prasy i nie maja czasu na usługi, ja prasuje dla siebie 250-300 belek rocznie a reszta czyli ok. 800 na usługach i ja nie narzekam, że prasuje za 160zł/godz ani gospodarz co u niego prasuje. A wolno tez nie jezdze bo zawsze staram się jak najszybciej polecieć ile prasa może przerobić. 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dużo lepiej byś wyszedł biorąc nawet 10 zł/belę z Twoją siatką czy sznurkiem. Jakim ciągnikiem robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Niektórzy to chyba starymi sipmami nie mogą osiągnąć 25 bel/h i dlatego twierdzą, ze 50bel/h to niszczenie sprzętu...

 

 

 

Sipmą w życiu nie pracowałem jaką kolwiek, niszczeniem sprzętu nazywam nadmierną prędkość na polu potem jak nie jedno to drugie się rwie. Robię sporo bel zarówno u siebie jak i na usługach więc wiem co mówię.

 

Edytowano przez corrado

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Panowie ile brać za zwinięcie( prasa Welger RP 200) i zwiezienie turem( MTZ 82TS) od beli, bo sporo osób jest zainteresowanych.

PS: Siatka jest moja, a bele wożone przeważane na skraje pola( do około 1000m od początku do końca pola)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

U nas raczej od balota nie słyszałem aby inaczej brali. A ceny różne od 9zł sznurkiem do 14 zł siatka. Ja dziś pierwszy raz na zarobku byłem wziałem po 12 z moja siatka. Fakt ze za wiele nie zarobiłem, bo wyszło mi 12 bel na godzine. Nie wiem czy nie mam jeszcze wprawy czy to kwestia słomy, bo prasa uruchomiona od wczoraj, ale znów u siebie na polu też mi tak wychodzi, tylko jeden kawałek po przenżycie zrobiłem 25 na godzine. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

, bo wyszło mi 12 bel na godzine.

 

za wolno jeździsz (albo jezdzisz po jakiejs jęczmionce młoconej kombajnem z hederem 3m)

 

nawet nie pytam co to za prasa ,bo nawet jak na najtańszą podstawowa metalfach czy sipme to jest stanowczo za mało.

 

Ja jak ktos, kto ma malurki kombajn chce, zebym mu pojechał prasowac to zawsze mówie mu, ze dostanie nieco nizsza cene, ale ma mi zgrabiarka słome uformowac w sensownie grube rzedy, zebym nie zbierał po 3 słomki. tylko ujechał kilkadziesiat metrów i juz miał balota.

 

biore 12zł za sztuke z moja siatka, ale przy dobrej słomie to i 40-50 zrobie starym krone kr 10-16 +u1014 (przy predkosci 2 na zajacu)

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

wczoraj robilem znajomemu we wsi 300 balotow slomy srednica 150. Bylo to 25ha. Prasa pasowa dosc zbite, ile go teraz kasowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

stosujac podstawowa matematyke balot fi150 jest nieco ponad połowe wiekszy od standardoweg fi120, wiec spokojnie mozez wołac 18zł za sztuke

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj