Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podpinanie przyczep z brudnym olejem?!

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 13:24

Podpinanie przyczep z brudnym olejem?! Kupiłem nie tak dawno Renie 120.14 I moje pytanie jest takie. Olej w skrzyni jest żółciutki. Czy jest on filtrowany?? Bo gdybym np chciał podczepić przyczepę która była wywracana przez inny ciągnik który miała ciemny olej. To nie wymiesza mi się to wszystko w skrzyni w Reni? Bo nie chciał bym brudzić tego oleju. I jeszcze pytanie które złącze służy do wywracania przyczep? I która to będzie "wajcha" w kabinie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podpinanie przyczep z brudnym olejem?! Dzisiaj, 19:58
  •  

#2 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 15:01

Podpinanie przyczep z brudnym olejem?! no raczej żółciutki to on nie zostanie
ja bym się martwił czy się nie zważy bo znajomy tak podpioł pod rozrzutnik niby niewiele a się spienił
co do dzwigni to nie wiem

#3 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 15:49

Podpinanie przyczep z brudnym olejem?! powinien być takiej barwy od wymiany do wymiany, to nie ursus c-360, że olej wymienia się co 10 lat :)

#4 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 16:02

Podpinanie przyczep z brudnym olejem?! Najlepiej nie podpinaj obcych przyczep, a jak masz swoją to poodkręcaj węże i pospuszczaj z nich olej, najlepiej wydmuchaj kompresorem, a jak masz jeszcze inny ciągnik to najlepiej zastosuj w każdym taki sam olej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 18:59

Podpinanie przyczep z brudnym olejem?! dwa gniazda( w pionie) stojąc za ciągnikiem po lewej stronie od koła to wajcha od strony podnośnika tak jest u mnie

#6 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 19:59

Podpinanie przyczep z brudnym olejem?! Dzięki wielkie za rady :) Nie wiem czy uda mi się zrobić we wszystkich ciągnikach taki żółciutki olej, bo korzystam z c385 jak i czasami z c360;. niby na wiosne powymieniałem w nich oleje na nowe no ale wicie jak to jest :/ Najlepiej by było zastosować w przyczepach takie złącza żeby do żadnego innego ciągnika nie pasowały :) I ludzie nie będą wywracać :) Co do dźwigni to postaram się teraz jakoś to przetestować :)

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 19:37

Podpinanie przyczep z brudnym olejem?! a to jaki olej jest niby w tej reni? może należało by już w reni zmienić olej a zużyty z reni zalać do c 385?
w końcu chyba w tej reni jest jakiś olej UTTO, bo niby co tam innego może być? zalej reno i c 385 orlenem utto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 21:32

Podpinanie przyczep z brudnym olejem?! A nie wiem jaki olej. mi tu taki jeden mądry tłumaczył że olej w skrzyni zawsze taki będzie czysty bo jest filtrowany. Tylko że mi się w to nie chce troszke wierzyć.