Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik nowy czy używany?

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kopojno

kopojno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 12:48

Ciągnik nowy czy używany? fx

Edytowany przez kopojno, 22 czerwiec 2012 - 09:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik nowy czy używany? Dzisiaj, 02:22
  •  

#2 Share nic290

nic290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 13:31

Ciągnik nowy czy używany? Polecam Ci nowego Zetora.. :)

Edytowany przez robertbara, 08 sierpień 2010 - 13:39.
Brak uzasadnienia

#3 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 08 sierpień 2010 - 13:42

Ciągnik nowy czy używany? a jaką kwotę chcesz przeznaczyć na ten ciągnik, jaka moc i na jaki areał???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 13:43

Ciągnik nowy czy używany? farmtrac to juz nie taka małorenomowana firma.zawsze nowy to nowy jest gwarancja i mozna wziąć na kredyt lub jesli sie załapiesz to na prow ze zwrotem a uzywany to raczej za gotówkę i nigdy nie ma pewności bo może się trafić poszanowany ale nie powiedziane,że nie trafi się jakas mina.

#5 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 13:52

Ciągnik nowy czy używany? Ale przecież używany też można kupić na zwrot.Przy nowym ciągniku dość duże są koszty serwisowania, przy używanym jeżeli się znasz to sam będziesz wymieniać płyny eksploatacyjne. Ja bym wybrał ciągnik zachodni np:JD, DF lub inny do 5 lat i kupił na zwrot. Takie moje zdanie.

#6 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 14:13

Ciągnik nowy czy używany? każdy kij ma 2 końce taki do 5 lat pewnie będzie droższy niz nowy farmtrac,do zachodnich oryginalne oleje tanie chyba nie są.w używanym dobrze jak obsluga kończy sie na wymianie plynów ale jak juz sie coś popsuje to z własnej kieszeni bulisz bo pewnie cześci do takiego JD albo SDF najtańsze nie sa+byle pan "władek" nie wymieni a na gwaranji masz to za free.Też niewiadomo jak kto nim pracował i dbał o niego bo z byle powodu nikt prawie nowego by nie sprzedawał a w nowym zawsze śpisz spokojnie i o to sie nie martwisz.ale każdy ma swoja teorię a w niej swoją racje,jednak ja jestem za nowym.Tak wogóle to lepiej podaj konkretną kwote,model lub przedział mocy

#7 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 14:54

Ciągnik nowy czy używany? ja teraz ojcu na prow każe brać nowe maszynki bo ja używanej rzeczy po moich przeżyciach do ręki nie wezmę :) bo mama już dosyć tego ciągłego wychodzenia bo to bo tamto albo nie moge zrobić tego i tego na czas bo się popsuło to i to a potem kiszonka dla krów zła zborze złe itd itd więc bierz nowy ciągnik. nic lepszego jak nowa maszynka nie ma.ado ilu ty chcesz koników wziąć????

#8 Share ursus3502PL

ursus3502PL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystkie nowości z tej dziedziny

Napisany 08 sierpień 2010 - 15:09

Ciągnik nowy czy używany? ja też jestem za nową maszyną bo nowe to nowe , prosto z fabryki i jestes pewny ze masz czym jechac i twoja w tym glowa jak ten ciągnik bedzie chodzil i jak dlugo bo ty bedziesz o niego dbal pilnowal oleje i bewiesz wiedzial na czym siedzisz a nie jak w używkach jak kupiona tak nigdy nowego oleju nie widzial albo filtry od nowosci te same byly i takie przypadki , a farmtrac to juz coraz większy rywal na rynku , ale tani i latwy w utrzymaniu i części dostępne gdzyby byla jakies awarie ale oby bylo ich jak najmniej Polecam farmtraca
www.agromarchobrzany.pl.tl

#9 Share kopojno

kopojno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 16:51

Edytowany przez kopojno, 22 czerwiec 2012 - 09:19.

#10 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 08 sierpień 2010 - 17:37

Ciągnik nowy czy używany? Jak zachodni to tylko nowy ,a jak stary to prosty sprzęt ,taki jak zetor lub ursus .Nowy w przeciągu 10-ciu lat i tak wyjdzie taniej!.Sam się o tym przekonałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 17:44

Ciągnik nowy czy używany? nowe to nowe a to dobre
gosc kupił nowy ciągnik mało popularny (nie będę pisał jaki) ok 90KM i nic nie może nim robić bo ciągnik nie mam mocy na wom, prasy z którą chodziła 60 nie daje rady,

gwarancja i co po niej jak trwa przeważnie rok albo 2 my kupiliśmy prawie dwa lata temu ciągnik przeszło 20 letni i przez ten okres awarii nie było ( a ciągnik w super stanie to nie był) więc uważam że ciągnik który ma jaką awarie na gwarancji ( z przebiegiem poniżej 1000 mth) to złom i żal było na niego kasy wydawać,

a za taką kasę to można już kupić coś w bdb stanie i nie starszego niż te 5 lat, albo starszy ale już na prawdę porządny sprzęt

#12 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 05:34

areał mam około 25 ha a ciągnik interesował by mnie około 80-85km. Kwota jaką chciał bym przeznaczyć to około 110-120tyś zł

Jak masz tką gotówkę, to możesz pojeździć po dielerach wyczaić coś co na placu stoi za tyle to i agrofarma możesz wymacać czy wszystko inne co się trafi, a taki ciągnik nówka z placu rocznik produkcji do tyłu bo z rok stoi to już tylko z kierownikiem usiąść i pogadać co do ceny można na prawde konkretnie urwać jak jest gotówka oczywiście i ma się nowy ciągnik w cenie używanego :), z tym używanym kilkulatkiem to też bym nie przesadzał kurys walut się zmieniają nowe modele wchodzą promocje itd i może się okazać że kupisz 2-3 latka w cenie nówki z może tylko trochę gorszym wyposażeniem

#13 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 19:47

Ciągnik nowy czy używany? Zdecydowanie nowy, nowy to nowy a uzywany to wiecie...
Zresztą kto sprzedaje przykładowo ciągnik który ma max 5 lat - czyli prawie nowy ? Napewno jest coś z nim nie tak :)
Do zachodniego typu JD części, oleje to wszystko będzie drogie

Jak na ten areał i za tą kase polecam Farmtrac'a 685 DT w zupełności wystarczy, silnik perkins 82km. tanie przeglądy skrzynia 40 km/h :)

Ferdek do agrofarma części też nie są za tanie - zapytaj się użytkownika @racha on ma lampo 60 i kilka części do podnośnika też go tanio nie wyniosło - pisał gdzieś to na forum :)

#14 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 08:16

Ciągnik nowy czy używany? Nowy Ursusik 6824.
Dorzuć 20 tys i kup Case JX 90.

#15 Share ZETOREK135

ZETOREK135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Zainteresowania:Straż Pożarna;Rolnictwo

Napisany 07 luty 2012 - 21:22

Ciągnik nowy czy używany? stoję nad taki wyborem.Mam zamiar kupić ciągnik i co lepiej wybrać używanego Fenda 312 czy wziąść kredyt i kupić nowego Massey Fergusona 5435 ????

#16 Share lukaszek410

lukaszek410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 07 luty 2012 - 21:49

Ciągnik nowy czy używany? zależy jak się czujesz na siłach (finansowo). Wiadomo nowe to nowe ale jak trafisz zadbaną używke to też posłuży;)

#17 Share ZETOREK135

ZETOREK135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 07 luty 2012 - 21:54

Ciągnik nowy czy używany? no włąśnie nowe to nowe :)

#18 Share johnfarmer

johnfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 08 luty 2012 - 09:39

Ciągnik nowy czy używany? zetorek135 co myślisz o tym http://otomoto.pl/fe...12-A126565.html

#19 Share lukaszek410

lukaszek410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 08 luty 2012 - 10:31

Ciągnik nowy czy używany? Mi się wydaje że lepszy uboższy nowy niż wypas używany. Nie stać Cie na nowego fendta to kup mf-a. Chyba że musisz miec fendta bo sąsiad ma:) Kto kupuje najdroższy ciągnik na rynku po to by stał i się patrzeć na niego?? Może w polsce tak jest żeby mieć lepszy ciągnik od sąsiada i chociaż kilka km mocniejszy ale napewno nie na zachodzie Europy, tam ciągnik ma zapier**. Wg mnie nie ma sensu kupować 10 letniego fendta jeżeli troche dokłądając możesz miec nowy. Ile będziesz robił mth rocznie?? 500?? to po 10 latach u Ciebie ten fendt bedzie miał 12000mth a nowy będzie miał 5000mth. I jak zadbasz o nowy tak bedziesz miał. Nie popadajmy w skrajności że fendt jest naj a reszta to gów** ludzie pracują na belarusach i zetorach i też swoją robote tym zrobią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ZETOREK135

ZETOREK135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 08 luty 2012 - 10:44

Ciągnik nowy czy używany? o sąsiada mi nie chodzi tylko o to żeby się nie psuł i nie stał tylko żeby robił co ma zrobić

zetorek135 co myślisz o tym http://otomoto.pl/fe...12-A126565.html

1.za drogi
2.na dodatek jeszcze vat
3.jak mam tyle wydać wole nowy :)
4.DALEKO COŚ BLIŻEJ SZUKAM

Edytowany przez ZETOREK135, 08 luty 2012 - 10:45.

Dodaj odpowiedź