Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik nowy czy używany?

122 odpowiedzi na ten temat

#121 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 900 postów

Napisany 25 marzec 2017 - 18:49

Ciągnik nowy czy używany? 120 konny 6 cylindrowy ciągnik do kilku hektarów lasu? Masz gest...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
FARMTRAC 7110 DT

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Farmtrac
  • 173000.00 PLN
  • 11 sty 2018
John Deere 6830 Premium z ładowaczem Quick (nie Fendt, Valtra, Kubota)

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki John Deere
  • 199000.00 PLN
  • 28 gru 2017
MASSEY FERGUSON 6180 renault 6290 zetor 6280 case john deere 6190

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Massey Ferguson
  • 67900.00 PLN
  • 21 gru 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik nowy czy używany? Dzisiaj, 15:44
  •  

#122 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2216 postów

Napisany 02 czerwiec 2017 - 13:06

Ciągnik nowy czy używany?

Odświeżę troszkę temat. Będąc dzisiaj u mojego kolegi-klienta mającego ok 300ha łąk i ziemi i sporą ilość bydła mlecznego nadjechałem akurat kiedy grzebał przy 4ro letnim Fendzie 930, z racji tego że ciekawość mnie zżerała pytam się co się stało a on do mnie posłuchaj, a z turbiny tylko jeden łomot, ogólnie nie liczy ile miał awarii już w nim i ile złotówek zostało w niego włożone. Kumpel wyznaje na podwórku tylko jedną markę mianowicie FENDT z małym ale, nigdy więcej nowego. Dziadki które są z lat 80-90-95 są bezawaryjne... Jak to dzisiaj mi powiedział nowego ciągnika na placu nie chce widzieć. Mimo że stać go na naprawy woli pracować starszymi bo jest mniejsze prawdopodobieństwo że coś padnie. Taki 930 w 2013 roku ile mógł nowy kosztować? Ok. milion złotych i ciągłe awarie?? No żart... pracownicy się śmiali żeby Ursusa sobie kupił a nawet z 10  :D  :D  :D Ale pisałem już tutaj na forum jak mojemu znajomemu w DF nie całym 3 letnim przy 630mth poleciała skrzynia a koszt naprawy oscylował na kwotę ponad 30 tys zł, tryby i łożyska podobno były zmielone w drobny mak... Po awanturze firma DF zrobiła ją za 10 tys zł... Innego mojego klienta NH po sezonie pojechał na lawecie do serwisu, zaś na pewnym dużym gospodarstwie na moich oczach dwumiesięcznego JD na polu ładowali na lawetę bo jak zgasł tak koniec, o sobie i Zetorze Majorze nawet nie piszę bo szkoda słów i podobnie jest u nas w dawnym PGRze ciągle serwis Zetora przyjeżdża, kumpel kupił rok temu nowego Belarusa: taśma od WOMu już padła, skrzynia zgrzyta na każdym biegu, przedni napęd nie działa, zimą bez palnika nie idzie go odpalić. Ja zadaję sobie pytanie: "DO JASNEJ CIASNEJ GDZIE SIĘ PODZIAŁA JAKOŚĆ URZĄDZEŃ ZA GRUBE PIENIĄDZE?"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#123 Share mlody456

mlody456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 04 czerwiec 2017 - 15:05

Ciągnik nowy czy używany? Jakby nowy by pasował to bym nie miał nic przeciwko :D

Ciagnik bez ECU, ciśnienia wtrysku (im niższe tym chyba polskie paliwo mniej szkodzi), turbina stała geometria, pompy paliwa (rzędowe,rotacyjne,pompowtryski czy cr -jaki system zasilania Bosch, denso, dtanadyne...), pompa hydrauliczna zębata czy tłoczkowa, budowy skrzyni (moduły, linki), mosty planetarne, chłodnice, obroty nominalne i najwcześniej dostępny moment który jest jak najbardziej płasko...?? Chodzi o to co wybrać aby ograniczyć podatność na awarie i problemy.

Ciągnikiem 4 lub 6cyl 100-130KM i nie starszym niż 15 lat, cena ma duży rozmach bo nowy kontra stara uzywka ale to nie ważne, żeby można naprawiać część awarii bez serwisu, bo wiemy jak kasują, będzie miał moc, mocny tylko tuz z min 4,5t, DMC im większą tym lepiej. Interesuje się JD, cnh, McCormick, valtra ale licze na inne propozycje. Mogę liczyć na jakieś rady, wskazówki ? :D

Dodaj odpowiedź