Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik nowy czy używany?

122 odpowiedzi na ten temat

#101 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3358 postów

Napisany 24 maj 2014 - 08:04

Ciągnik nowy czy używany? Zobaczymy po paru latach jak będą śmigały te nowe "cacka" niskobudżetowe, dziś podstawą jest jak najtaniej wyprodukować i nakleić logo znanej firmy.... znajomy kupił audi 100 od taksówkarza i śmiga, drugi w 5 letnim wozie płacze że nie ma już gdzie lewarka podstawić i bierze olej - ma auto od nowości i dba jak należy

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 gru 2017
FARMTRAC 7110 DT

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Farmtrac
  • 173000.00 PLN
  • 11 sty 2018
Ciągnik Rolniczy FENDT 822, 1995 r., DO NEGOCJACJI !!!

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Fendt
  • 105000.00 PLN
  • 10 sty 2018

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik nowy czy używany? Dzisiaj, 12:01
  •  

#102 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 24 maj 2014 - 20:52

Ciągnik nowy czy używany? Jak uda mi się dokupić ziemi to traktor główny i tak będzie do wymiany będzie za słaby do 2020 wymienię go na nowy większy i problemy z starym mnie nie dotyczą aczkolwiek jak dbasz tak masz postępu nie zatrzymamy czy chcemy czy nie jesteśmy skazani na nowości wiadomo jaki mamy rynek aut używanych,większość to auta rozbite z cofniętym licznikiem z maszynami rolniczymi dzieje się to samo niby okazja a jak kupisz to kupa złomu popieram inwestycję w nowe

#103 Share dymus512728

dymus512728

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 maj 2014 - 21:05

Ciągnik nowy czy używany? Ok jeśłi udało się przez prow ciągnik kupić to tak bo bez tego to nie wiem czy było by opłacalne?! Jeśli macie ciągniki zakupione ze zwykłą pompą lub common rail i skrzynią to jeszcze dobrze ale ciekawe jak te będą chodzić co teraz produkują. Rozmawiałem ze znajomymi co skożystali z prowu i kupili nowe sprzęty i są zadowoleni ale sami zastanawiają się co bedzie za 10-15 lat, bo poprzednie co mieli ursusy i zetory to za pare tys generalny remont można było zrobić i w pole.

#104 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 16 maj 2016 - 18:09

Ten prow w Twoim przypadku to pewniak,czy pobożne życzenie, ale ponad dwa lata podkopu   :blink:   szacun ;)

#105 Share pioter007

pioter007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 11:47

witam,

przymierzam się do zakupu ciągnika i chciałbym poznać opinie użytkowników kilku marek. Mam dylemat czy kupić używkę czy nowy ciągnik. W okolicy dealerzy nowych ciągników z dobrym serwisem są od NH, Valtra, Case, JD. Nowy byłby na jakieś finansowanie/kredyt na 4-7lat, zaś używany na kredyt 2-3 lata. Używany ma być do 2006 r. ze względu na skomplikowanie budowy, marka i model na razie nie wiadomo (myślałem nad Case, NH, McCormick, JD, Renault).

Najbardziej interesuje mnie koncepcja poszczególnych ciągników, dlatego chce poznać opinie na temat wytrzymałości silnika, skrzyni, pomp, mostów, czujniki, osprzęt i różne moduły sterujące, gdyż te rzeczy generują najwyższe koszta.

Jeszcze ważne jest obciążenie użytkowe, 3t dla dzisiejszych maszyn to minimum.

Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 15 styczeń 2017 - 14:20.

#106 Share cichyh32

cichyh32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 12:44

Ciągnik nowy czy używany? Jak wezmiesz nowy na dofinansowanie to wyjdzie prawie to samo co używka+ewentualne naprawy

#107 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 15:01

Ciągnik nowy czy używany? Jak na kredyt to tylko nowy. Używki są zbyt drogie oraz istnieje ryzyko kupna ładnego bubla nowe to nowe oraz w finansowaniu fabrycznym masz kredyt na parę %

#108 Share cichyh32

cichyh32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 17:55

Ciągnik nowy czy używany? Nowy case maxxum to wydatek okolo 300 bruttojak jestes na vat to bys smigal nowym za 150 baniek. A kupno uzywanego za 130tys w dobrym stanie i nie wiadomo za ile mtg dokladasz 20tys do skrzyni i nie wiadomo jak z silnikiem.

#109 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 19:29

300 brutto to 244 netto.... bez dofinansowania. Ale chłopie ne kupuj nowego bo teraz jak ludzie wyprzedają swoje dobre sprzęty z małymi przebiegami  bo kupują nowe na prow to możesz upolować fajny ciiągniczek za fajną cene. Nowe kupuje się tylko jak jest tanie euro i brak modernizacj...

#110 Share pioter007

pioter007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 16:39

W ostatnim naborze prow nie składałem wniosku na modernizacje. W nadchodzącym może ale kiedy to będzie... i za ciągnik nie ma punktów.

Używany wiadomo loteria, u mnie będzie robił ok 300mth rocznie, stąd się zastanawiam czy warto w nowy iść, dużo ludzi twierdzi że kiedyś to były prawdziwe ciągniki a teraz to zabawki. Takie z małymi przebiegami widziałem, nie wiele tańsze od nowych a jak bardzo tani to też właściciel nie powie czy coś się psuje, za pół darmo nie odda wzorowej maszyny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share kali2107

kali2107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 542 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 22:11

Ciągnik nowy czy używany? kolego nowe to nowe. bez zastanawiania.

#112 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 22:18

Nie zgodzę się z tym twierdzeniem... Po co ma ładować 300 tys brutto  za nowy ciągnik który będzie robił 300mth rocznie? Czym to się będzie różnić od używki która ma 3 lata przepracowane 900 mth i kosztuje 200 tyś? Ja wiem że nowy to nowy ale nigdy nie widziałem przypadku żeby ktoś kupił nowy ciągnik i go katował, raczej jak coś nowe to dbamy o to a coś starę to już nie szkoda tak że jeżeli używkę to 5 lat max starsze są katowane bo ich nie żal.

#113 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 23:11

Ciągnik nowy czy używany? Up ciekawe podejście...
Ja myślę że jak kretyn jeździ to i nowego katuje...

#114 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 900 postów

Napisany 04 listopad 2016 - 09:12

Ciągnik nowy czy używany? A z drugiej strony, skoro prawie nowy, zadbany, z jednym właścicielem to po co sprzedawać? Lepiej zostawić prawie nówkę i sprzedać starszego... Więc i z 5 latkiem można się wkopać, bo jeżeli ktoś nie likwiduje gospodarstwa do sprzedaje bo coś z nim jest nie tak

#115 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 04 listopad 2016 - 13:19

Niekoniecznie. Mój znajomy ma 5 letniego DF cos koło 160-180KM w bogatym wyposażeniu, jest bardzo zadowolony z niego (wielki fan DF). W tym roku był na targach w Bednarach, obejrzał najnowszy model odpowiadający temu co ma tylko ciutke mocniejszy. Tak mu się spodobał, że  już na niego choruje. Nie zdziwię się jak w przyszłym roku będzie miał na testy, albo będzie stał już na stałe w podwórku.

#116 Share pioter007

pioter007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 listopad 2016 - 19:32

Może zostawmy na razie nowy czy używany i bardziej się skupić na ciągniku i tym co daje.

Silnik, przebieg mocy i Nm, przyrost momentu obrotowego, utrzymanie obrotów, jaka turbosprężarka ze zmienną czy stałą geometrią i zaworem upustowym, osprzęt, czujniki, wtryskiwacze pompa cr, rotacyjna, wytrzymałość, koszty napraw i utrzymanie - co o tym możecie powiedzieć, jakie silniki najlepiej się sprawdzą, w codziennym użytkowaniu, praca pod niskim i wysokim obciążeniem, prawdą jest że im mniejszy opór w układzie wylotowym tym niższe zużycie paliwa?

Skrzynia, powershift to podstawa i wygoda jakby nie było, tarcze, kosze, rewers elektrohydrauliczny z regulacją agresywności, mechaniczny z synchronizatorem, moduły, wytrzymałość, co tu można powiedzieć?

No i reszta jak hydraulika, pompa zębata, tłoczkowa, regulacja przepływu, przy awarii ehr czy można sterować aby chociaż do domu dojechać, udźwig tuza, wytrzymałość i nośność osi, jaki taki uniwersalny rozkład masy i waga 40-50kg/KM?

Tak się rozpisałem ale w użytkowaniu to potem nabiera powagi takie drobiazgi ;)

#117 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 04 listopad 2016 - 19:35

A z drugiej strony, skoro prawie nowy, zadbany, z jednym właścicielem to po co sprzedawać? Lepiej zostawić prawie nówkę i sprzedać starszego... Więc i z 5 latkiem można się wkopać, bo jeżeli ktoś nie likwiduje gospodarstwa do sprzedaje bo coś z nim jest nie tak

No właśnie są ludzie którzy kupili ciągnik na prow ale się nie sprawdził. Np: Ojciec wzioł na prow ale ciągniczek za mały to po 5 latach ojciec sprzedaje a syn albo na mgr albo na mr berze większego  właśnie jeżeli chcą sprzedać szybko prawie nowy ciągnik który był na prow brany to można coś lepiej utargować. Są ludzie którzy katują ciągniki ale to raczej rzadkość aby katować sprzęt za 300 tyś.  Osobiście pożyczyłem sobie od szwagra ciągnczek JD 6330 na orkę  był on brany na mgr w 2011 i ma już 5 lat a zrobiione dopiero 420 mth dał za niego 230 netto a mówił mi że jak chcę to może mi go sprzedać za 180 spokojnie więc o to mi bardziej chodzi o tą różnicę w cenie a ciągnik jeszcze fola na siedzeniu,.

#118 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 04 listopad 2016 - 21:19

Ciągnik nowy czy używany? 420mth kupiony za 230 sprzedać za 180 co tam koszt jednej mth 120zł +reszta on i te sprawy czysty zysk :D
Ale życie nowy zawsze traci odrazu dużo na wartości...

Edytowany przez Patryk1222, 04 listopad 2016 - 21:22.

#119 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 04 listopad 2016 - 21:30

No z własnej kieszeni dał 115 za niego więc raczej by zarobił na nim. Ale zostawmy to na marginesie. Kupuj z głowa tyle ci powiem, lepiej dołożyć parę groszy i mieć jakiś bajer bo potem można tylko żałować....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share markus12

markus12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 marzec 2017 - 20:20

W naszej okolicy lasy państwowe mają do sprzedania kilku hektarową działkę gdzie teraz rośnie sad. Teść obiecał dołożyć i chcielibyśmy ją kupić,  żeby mieć swój własny prywatny las. W związku z tym będzie nam potrzebny specjalny traktor leśny Szukałem trochę w necie i chyba najbardziej odpowiadałby nam John Deere 6600 - https://www.mascus.p...0/imlrpqhm.html Co myślicie o tym ciągniku? Czytałem, że ten ciągnik jest nie do zdarcia. Mają podobno napęd na 4 koła i dużą ilość biegów do przodu i tyłu. Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie takiego ciągnika? Na pewno nie stać nas na nowy ale dlatego chcielibyśmy jakiś dobry używany. Może ktoś jakiś doradzić?

Dodaj odpowiedź