Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym orka jest lżejsza?

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share FNMK

FNMK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 12:32

Czym orka jest lżejsza? Bo ja mam belarus 52s z turem 1 sekcyjnym i nie wiem co kupić czy 3x40cm czy 4x30cm .Ja jestem za 4 a kolega za 3.Ja myślę że zawsze im mniejsze skiby to lepiej (u mnie bo 60%gliny 35%popiołu leśnego 5%torfu i to robi że ziemia jest u mnie ciężka jak nie wiem co a do tego jeszcze górzysta).A tak wogóle to są to pługi o podobnej konstrukcji.Wagi nie znam.
Mają kroje tarczowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czym orka jest lżejsza? Dzisiaj, 11:15
  •  

#2 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 13:46

Czym orka jest lżejsza? Ja bym brał 4 skibowy pług.Skiby są mniejsze i mniejszy opór na odkładnicach.

#3 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 13:49

Czym orka jest lżejsza? ile on ma koni?jak koło 60 to 120 cm na glinie raczej nie poszalejesz :) nie lepiej 3x35 zwykły i szybszym biegiem jechać?lepszy zapas mocy niz jej niedobór,chociaz przy tej 4 zawsze mozna byłoby korpus odkręcic

#4 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 13:49

Czym orka jest lżejsza? W testach na pługi obracalne 3x40 szedł lżej niż 4x30 :)

#5 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 14:00

Czym orka jest lżejsza? Tak było w teście RPT. Ale mój wujek ma Zetora 5211 i ciężkie gleby to Zetor troszkę ciężko miał w 3x30 a jak kupił 4 tylko o mniejszych odkładnicach to już sobie dobrze radzi.

#6 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 08 sierpień 2010 - 14:18

Czym orka jest lżejsza? Mniejsze odkładnie stawiają mniej oporu ale waga i długość też się liczy.4 będzie gorsza dla podnośnika ale nie wiem jak w polu,ale postawiłbym na 3 będzie miał podnośnik lżej :)
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#7 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 14:41

Czym orka jest lżejsza? To że mniejsza odkładnia stawia mniejszy opór jest tak samo jasna jak słońce jak to że np. ursus c-330 spali mniej paliwa od fendta 936 :) Tylko weź sobie to przelicz na zrobioną robote to już może się okazać że jednak wcale im mniejsza odkładnia to nie jest lepiej , na 1 metr zaoranego to co innego.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share FNMK

FNMK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 15:18

Czym orka jest lżejsza? danielek24 ma 67-69 km
kris14 ja nie chcę obrotówki tylko zwykły.
PatrykGY ja bym się podnośnikiem się nie martwił bo 52 s ma ponad 2000 t udźwigu.

#9 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 15:22

Czym orka jest lżejsza? Czy obrotówka czy zagonowy to zasada odwracania skiby jest ta sama...
Zobacz w jakiej cenie są lemiesze do 3 skibowego i do 4 i wtedy będzie wszystko jasne.

#10 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 17:31

Czym orka jest lżejsza? mam takie pytanie trochę poza tematem-ile może kosztować"dostawka"czyli dodatkowa skiba wraz z rama a nie sama slupica,tak żeby z 3 zrobić4 haczyk w tym,że pług nie firmowy,ot z jakiejs składnicy i podwyższany

#11 Share FNMK

FNMK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 08:36

Czym orka jest lżejsza? A myślicie że pociągnie 5x35 na 20 cm na bloku ( pomyliłem się on jest 52 s ale silnik ma od 82) .Bo tak se myśle co by tutaj zrobić mam c-360 i pług 3x35 zagonowy (ale to do podorywki bo do orki mam 2x40 produkcji polskiej bo więcej nie uciągnie (ma 28 lat i bieżnik kół 60% i działającą blokadę.Zresztą to i tak dobrze że ciągnie ale przy jakiej technice.Opiszę :
1.Wjechanie ciągnika do bruzdy.
2.Opuszczenie pługa.
3.Sprzegło blokada (mam przerobioną że nie może mi sama wyskoczyć a nie muszę jej trzymać cały czas)
trójka terenowa i cały gaz.
4.Noi jedziemy koła tylne mielą ale idą dobrze pod górkę (Koła tylne mam obciążone 230kg)
(Jak bym miał dobre koła (nówki)to bym tak samo tylko że 2 terenowa i bez grzebania )
No zastanawiam się nad kupnem pługu bo nie będę przecież beralusem(kupiłem go w maju(w klewkach koło przasnysza ) i od razu poszedł w sianokosy (prasa zwożenie beli) kosztował 11 800 z turem rocznik 78 wygląd nieciekawy ale było wszystko było w nim 3 tyś poszły na remont (wspomaganie orbitol i siłowniki nowe przy turze opony tylne były prawie a przód taki se. Napęd działał hydraulika i podnośnik też ale musiałem uciąć dolny zaczep typ hak(własnej roboty)i 52s pozostał bez zaczepu więc zapiołem zaczep od c-360 i go troche po przeerabiałem (zapinany jest na 2 bolce w tych 3 dziorach (u góry i na dole) latał z 3 skibami na podorywce na 12cm (bo wtedy on bedzie mógł jeździć na 6 po prostej a na 5 pod górę)On tego pługa nie bedzie czół a na orkę tym pługiem to po prostej 5 a pod góre 4 .No wiec szkoda czasu i paliwa.Noi myśle nad pługiem.Dajcie propozycje swoje.Ma być pług prosty i tani i jak najbardziej wydajny żadna obrotówka .(skiby mają być mniejsze niż 40cm)

#12 Share FNMK

FNMK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 13:11

Czym orka jest lżejsza? Patrzcie tutaj ciapek z piątką idzie .http://www.youtube.com/watch?v=MhwSGtEEP40&feature=related
A tutaj c-360 z siódemką

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share FNMK

FNMK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 06:30

Czym orka jest lżejsza? Odpisze ktoś na ten temat.