Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dzierżawa czy warto?

73 odpowiedzi na ten temat

#41 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 17:42

Dzierżawa czy warto? A ile dzierżawisz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dzierżawa czy warto? Dzisiaj, 13:38
  •  

#42 Share Bizonlove

Bizonlove

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 sierpień 2010 - 18:20

Dzierżawa czy warto? 4ha w jednym kawałku

#43 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 18:30

Dzierżawa czy warto? Tonę pszenicy oddajesz zostaje 5-6. Zawsze coś ale powinno być za dopłatę i tyle. Nie wykazujesz działalności gospodarczej dopłaty nie dostajesz - takie powinny być przepisy. Wtedy cena ziemi w dół, dzierżawy w dół. Ale przepisy się nie zmienią bo możni naszego kraju ziemi nakupili i z samej dopłaty żyć mogą...

#44 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 18:49

Dzierżawa czy warto? a może wie ktoś o możliwości dzierżawy tak około 150 ha z możliwością wykupu??

#45 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 19:13

Dzierżawa czy warto? u nas setki ha dobrej ziemi leza odlogiem,brac i uprawiac jeszcze wlasciciele beda sie cieszyc ze nie leza odlogiem,w najgorszym wypadku nie zaplacicie ani podatku ani dzierzawy a w najlepszy doplata bez podatku i radosc wlasciciela ze sie zajace nie pasa-to z wlasnego doswiadczenia a i tak chetnych do gospodarzenia brak,grunty co prawda rozdrobnione ale mozna komasowac we wlasnym zakresie ,zorac miedze i tyle.dzierzawy oczywiscie na gebe bez zadnych papierow i tak innych chetnych brak.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#46 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 19:15

Dzierżawa czy warto? Dobra to jaka według ciebie? górki pagórki czy równy teren w miare?

#47 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 20:43

Dzierżawa czy warto? przy takiej koniunkturze tanie dzierżawy można znaleźć wyłącznie na terenach zalewowych (w tym roku woda sama dokonała zbiorów), znajomy od ponad roku poszukuje do wydzierżawienia 200 ha gruntów ornych i są z tym ogromne problemy, gdyż zazwyczaj pojawia się co najmniej dwóch pośredników (ten ostatni zazwyczaj nie wie kto jest właścicielem) stąd problemy są olbrzymie, jest skłonny zaproponować czynsz odpowiadający płatności JPO + ewentualnie ONW, ale ofert ani widu ani słychu, teraz zamierza się nastawić na tereny zalewowe lecz w tym przypadku ryzyko jest chyba zbyt duże jeśli uwzględnimy dynamikę zjawisk atmosferycznych, tak czy inaczej każda dzierżawa jest determinowana dużą liczbą czynników i nie sposób obiektywnie ocenić jej zasadności na podstawie wyrywkowych informacji

#48 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 20:11

Dzierżawa czy warto? Mam pytanie: czy warto wydzierżawić od właściciela 100ha ziemi? Dopłaty zostają u właściciela, oprócz tego trzeba mu odpalić 200zł od ha. Ziemie klasy 5,6, czyli słabe. Co Wy na to?

#49 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 20:49

Dzierżawa czy warto? @Jarecki21 odpuść sobie, właściciel będzie leżał do góry gzubem a Ty będziesz zapiepszał a na koniec w zębach zaniesiesz mu 20 patyków. Powiedz sam co możesz zasiać na V, VI klasie żytko albo owies w zeszłym roku po 200-300zł. Przy tej klasie to maximum ustępstwa to oddanie dopłat, a jeśli ma dojść dzierżawa 200zł/ha to zapytaj się go dlaczego sam nie chce dalej uprawiać skoro takie cuda można wyciągnąć

#50 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 15:48

Dzierżawa czy warto? kolega z gory ma racje, poprostu koles chce kogos wykorzystac na maxa.
AF - to Jest To:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 sierpień 2010 - 16:41

Dzierżawa czy warto? Poza tym właściciel nie ponosi żadnego ryzyka ani plonowania ani opłacania Agencji Nasiennej, ani papierkowej roboty ani żadnej pracy. Wg mnie głupotą jest na chwilę obecną godzić sie na dzierżawę gdzie trzeba oddać całą dopłatę ale róbcie jak chcecie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#52 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 21:00

Dzierżawa czy warto? A ja się zastanawiam, czy się jednak nie skusić. Dużym plusem jest, że pole blisko domu, w dużym jednym kawałku. Na zbożu przy tym układzie, to raczej byłbym w plecy, ale jakbym posiał na całości qq i pogoda nie zrobiłaby wielkiego psikusa, to zarobiłoby się parę złoty....

#53 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 10:57

Dzierżawa czy warto? kukurydza na V klasie-zycze powodzenia -mialem na IV b i wiem jak to wyglada lub dokladnie piszac jak nie wyglada.
dawidg2 dobra gleba to glinka klasy II-III rowno jak na stole niewielkie pagorki lub dolinki ,to mady WISLANE i to jest co pare lat jest niewielki problem,czesc zaleje,na czesci do dzisiaj rybki plywaja,dawniej tam byly laki ale krow brak i ludzie zaorali i teraz sie dziwia ze zboze zgnilo,na pastwisku mialem 2 m wody a dzis krowy pase bo trawa szybko odrosla. u nas tez byli tacy co chcieli pieniadze za dzierzawe a teraz maja za to zajecie -zajace pasa :) ,
sa tez gorsze pola -piaszczyste ale tam to juz wszedzie samosiewy lasu rosna.
kissmy przyslij znajomego do nas pod krakow ,kolo mnie sa tereny idealnie spelniajace jego warunki-w miedzywalu wisly sa setki ha nieuzytkow do zagospodarowania :) :) :)

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#54 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 sierpień 2010 - 11:11

Dzierżawa czy warto? zastanówcie się jeszcze nad jednym - czy jest szansa na wykup tej ziemi bo owszem zapłacić sporo dzierżawy ale wiedząc, że ziemia za 2-4 latka zostanie sprzedana to może i warto się przemęczyć.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#55 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 18:28

Dzierżawa czy warto? Nie wiem jak to tlumaczyć, ale w tym jak i poprzednim roku na piątej klasie wyszło ok. 8 ton mokrej (28%) kukurydzy. Jak nie przyjdzie jakaś fatalna susza, to da sie rade...

#56 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 09:58

Dzierżawa czy warto? 8 ton na V klasie to pewnie cała masa jaka wyrosła, lub duzo nawozów było był z tego jakiś zysk po kalkulacji. Brać ziemie 5 czy 6 klasy oddawać dopłaty i jeszcze kase to trzeba miec niepokoleji w głowie, wiem co pisze bo mam troche 6 i 5 klasy to żywy piach jak na plaży. Mój kolega po żniwach, który wzioł własnie taką ziemie za połowe dopłat powiedział po ch.. ja to brałem.
Kto ci sprzeda za 2 czy 4 latka jak ma jelenia do roboty i kurę znoszącą złote jajka.
Ostatnio zauważyłem inna modę ludzie kupują glebe dają w dzierżawe, aby sie ubezpieczyć w krus potem prowadzą inną działalność na krusie lub pracują na czarno.

#57 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 12:32

Dzierżawa czy warto? A po co ma oddawać co miesiąc 800zł ZUSu jak może co kwartał 800 zł do KRUSu (niewiem ile płacicie). Zależy jaką tą kukurydze siejecie, ktoś tu siał na V bodajrze i ma wysoką, przecież co jakiś czas też pada więc chyba tak sucho na tych piaskach niema.

#58 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 12:54

Dzierżawa czy warto? krus to chyba coś około 250 zł kwartaknie jak prowadzisz działanośc płacisz podwójnie. czyli cos około 500 zusu za 3 miechy zapłacisz 2400.
co do 6 klasy nawet zyto nie chce zabardzo rosnąć a co dopiero qq.

#59 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 sierpień 2010 - 13:52

Dzierżawa czy warto?

kukurydza na V klasie-zycze powodzenia -mialem na IV b i wiem jak to wyglada lub dokladnie piszac jak nie wyglada.
dawidg2 dobra gleba to glinka klasy II-III rowno jak na stole niewielkie pagorki lub dolinki ,to mady WISLANE i to jest co pare lat jest niewielki problem,czesc zaleje,na czesci do dzisiaj rybki plywaja,dawniej tam byly laki ale krow brak i ludzie zaorali i teraz sie dziwia ze zboze zgnilo,na pastwisku mialem 2 m wody a dzis krowy pase bo trawa szybko odrosla. u nas tez byli tacy co chcieli pieniadze za dzierzawe a teraz maja za to zajecie -zajace pasa :) ,
sa tez gorsze pola -piaszczyste ale tam to juz wszedzie samosiewy lasu rosna.
kissmy przyslij znajomego do nas pod krakow ,kolo mnie sa tereny idealnie spelniajace jego warunki-w miedzywalu wisly sa setki ha nieuzytkow do zagospodarowania :) :) :)

Co Ty za głupoty wypisujesz!?!? nie znasz pojecia ,,klasa ziemi'' wiec sie im nie posługuj. QQ na V klasie plonuje u mnie w granicach 10-13max mokrej. W tym roku posielismy na tej ziemie rzepak. V klasa nie oznacza ze ziemia jest do kitu, czasami moze byc lepiej plonującą ziemia od 3a/4b

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 14:32

Dzierżawa czy warto? Jak ja nawieziesz obornikiem czy gnojówka to coś z tego wyjdzie. tez mam takie ziemie lepsze plony moga byc przy mokrych i zimnych latach tak jak teraz dlatego ze jest to ziemia "ciepła". Tak czy tak wymaga dużego nawożenia aby coś z tego było.