Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dzierżawa czy warto?

73 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piotrekk1989

Piotrekk1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 16:38

Dzierżawa czy warto? Witam nie wiem czy zamieszczam w dobrym dziale jeśli nie to proszę o przeniesienie:) mam okazję wziąć w dzierżawę 8,5 ha ziemi o klasie III i IV (łatwa w uprawie) za oddanie dopłaty+5 metrów pszenicy i nie wiem czy się opłaca? dodam że mam 15 własnej i około 30 sztuk bydła mlecznego proszę o przedstawienie waszego zdanie i z góry dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dzierżawa czy warto? Dzisiaj, 01:26
  •  

#2 Share provegeta

provegeta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 16:55

Dzierżawa czy warto? hmm w tych czasach każdy hektar jest ważny więc jeżeli masz czym uprawiac to ja bym brał bo dopłat jakbyś tego pola nie miał to byś nie dostał wiec zostaje bez zmian
Nizina Opolska - pobawmy się w rolnika

#3 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 07 sierpień 2010 - 17:00

Dzierżawa czy warto? No tak, dopłat by nie miał i wydatków też by nie miał [dochodów z uraw też...]
możesz wziac, ale z tym 0.5t pszenicy haraczu to wyzysk! co to pańszczyzna czy komuna? jeśli nie ma kto tego wziąć w okolicy to ja bym postawil tez warunki...

>>>>>> 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 17:21

Dzierżawa czy warto? dopłata-około 800zł, cena pszenicy około 500-600 zł więc jeśli przeliczając na kwintale miałbyś zapłacić ponad 10 kwintali za ha to "dzięki nasram", wiem że ziemia jest droga itd ale robić tylko po to żeby się narobić i nic z tego nie mieć? a ten haracz to śmiech w biały dzień;]
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#5 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 17:33

Dzierżawa czy warto? bez dopaty nie niebierz ludzie tak sie nauczyli i jeszcze 500kg zborza przelicz ile ci zostanie z 1 ha brutt

#6 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 18:07

Dzierżawa czy warto? autor tematu pisze, że 500kg pszenicy za całość nie z ha.

#7 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 18:44

Dzierżawa czy warto? tego nie sprecyzował ale znając ludzi to pewnie 500kg z hektara ja bym nie brał niech sam sobie robi a nie taki wyzysk ja pole biore tylko jak dopłatą dzielimy się na pół inaczej nara niech sobie bierze ktos iny i dokłada

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 19:02

Dzierżawa czy warto? U nas trzeba dać dopłatę i z 400-600zł.W tamtym roku jeden chciał mi oddać 8 ha za dopłatę + 5 tyś.Zrezygnowałem a znajomy wziął.

#9 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 07 sierpień 2010 - 19:13

Dzierżawa czy warto? Mój kolega ma dzierżawe 15ha .Omówił się z gościem że on uprawia a właściciel bierze dopłaty i płaci podatek i spółke wodną.Moim zdaniem na takie coś można pójść al jak ty masz dać 500kg pszenicy z ha to powiedz mu żeby szukał gdzie indziej frajera . :)

#10 Share erwin2

erwin2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 19:13

Dzierżawa czy warto? weź i daj sobie w żyłe jak to mówią nie daj sie w d.pe rżnąć i robić w h.... Weź i podźiękuj niech się cmokną w h.... za te pieniądze to niech sami robią aż im pot po d.. pie będzie spływał .Ja to wiem z doświadczenia na własne j skórze i!!!! ostrzegam.Decyzja nalerzy do ciebie kolego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share r4v

r4v

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 20:04

Dzierżawa czy warto? piotrekkk narobisz się i tyle :) niby będziesz miał więcej ziemi więcej pracy a na tych zasadach niekoniecznie więcej zysku :) kto zapłaci podatek za ziemie właściciel czy dodatkowo Ty?

#12 Share gesy

gesy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:takie tam...

Napisany 07 sierpień 2010 - 20:14

Dzierżawa czy warto? Na takich warunkach to ja bym też podziękował, mam troche dzierżaw co prawda niebiore na nie dopłat,
ale i nic niedokładam,żaden podatek mnie też nie obchodzi.

#13 Share cwikla274

cwikla274

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 20:15

Dzierżawa czy warto? ja wiekszość dzierżaw mam za dopłaty i goście płaca podatek ale teraz jak bede brał dzierżawe to tylko z dopłatami jak sie komuś nie chce robić to niech odłogiem leżyw moich okolicach cwaniaczków nie brakuje
URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

#14 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 20:35

Dzierżawa czy warto? Ja bym w życiu nie wzioł jeśli masz słabe plony to pokryją ci koszty ponbiesione na uprawę a dopłaty to już jakiś zysk pewny. Ludzie robią oddają dopłaty i jeszcze zboże do tego a potem płacz i lament że polski rolnik pieniędzy nie ma znam takich. Rozumiem że ziemia to czyjaś własnośc i zadarmo nic nie ma ale mojm zdaniem jak ktos chce dopłaty to niech uprawia a jak nie chce uprawiac to niech sprzeda. W mojej okolicy uprawiają czyjąś ziemie za połowe dopłat ziemie rózne od 4 do 6 klasy. Tak z czysto rachunkowego punktu widzenia policzcie jaką pozycje w kosztach uprawy bedzie stanowił koszt dzierżawy 800 zł za to masz kombajn opłacony i jeszcze na 500 kg nawozów zostanie

#15 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 20:47

Dzierżawa czy warto? Ale macie haracz, u mnie jesli biore pole w dzierzawe to daje max 200 zeta za ha z ktorych wlasciciel sam odprowadza podatek i spolke wodna (jesli placi) a ja biore doplaty, inaczej sie po prostu nie oplaci, ale ziemie klasy IV - VI, mocno rozdrobnione i brak chetnych na branie pol pod uprawe.

#16 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 07 sierpień 2010 - 21:46

Dzierżawa czy warto? Ja tam dzis wziolem 5 ha IV klasy za 600 zl oczywiscie wlasciciel bierze doplaty mysle ze to dobry interes a jesli nie dobry to przynajmniej sensowny nie mam zamiaru tyrac i jeszcze kupe kasy wykladac poto tylko zeby sonie robote kupic
a jesli mam dac za ha po 500 kg pszenicy to juz takich mialem i powiedzialem ze niestety panowie taki sie nie da hehhe

#17 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 sierpień 2010 - 06:56

Dzierżawa czy warto?

dopłata-około 800zł, cena pszenicy około 500-600 zł więc jeśli przeliczając na kwintale miałbyś zapłacić ponad 10 kwintali za ha to "dzięki nasram", wiem że ziemia jest droga itd ale robić tylko po to żeby się narobić i nic z tego nie mieć? a ten haracz to śmiech w biały dzień;]

dokokładnie.
Ja w tym roku rezygnuje z podobnej dzierżawy - dopłaty + 150kg zboża - liczyłem że to kupię, a wyszło troszke inaczej. IMHO nie opłaca się oddawać całej dopłaty.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#18 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 07:47

Dzierżawa czy warto? jesli właściciel ziemi zapłaci podatki i wszelkie opłaty a dopłate wezmie i zechce naprzyklad z calości 500kg pszenicy to chyba sie opłaca a jak wezmie dopłate i chce 0.5t z hektara no to juz mozesz powiedziec mu niech sie popuka w głowe

reasumujac Ty tylko siejesz i dajesz mu 0.5t z CAŁOŚCI takie powinny być twoje obowiązki
(domyslam sie jeśli chce 0.5t pszenicy to ma kurki, a jesli chce 0.5t z hektaa naciaga cie jak cholera)

#19 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 08:34

Dzierżawa czy warto? Też mam podobną sytuacje dzierżawie 3ha klasy IV,V, VI z czego IV jest kilka arów. Cztery lata temu dogadaliśmy się że on bierze całe dopłaty i opłaca podatek, ja sieje i sprzątam. W zeszłym roku stwierdził że nic z tego niema i chciałby w ramach dzierżawy jeszcze przyczepę drzewa bo mam swój las no aż mi się zagotowało ale przemilczałem, w tym roku przyszedł i stwierdził że jak chcę mieć dalej to mam mu przywieść dwie przyczepy drzewa. Więc radze uważać bo można trafić na mendę która bedzie doić w nieskończoność i ciągle będzie mu mało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 09:00

Dzierżawa czy warto? Czyli nauczka na przyszlosc, nic na gebe wszystko na papierze, co kto za ile na jaki czas, jak sie wlasciciel pod tym podpisze to pozniej juz tak nie podskakuje.