Piotrekk1989

Dzierżawa czy warto?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam nie wiem czy zamieszczam w dobrym dziale jeśli nie to proszę o przeniesienie:) mam okazję wziąć w dzierżawę 8,5 ha ziemi o klasie III i IV (łatwa w uprawie) za oddanie dopłaty+5 metrów pszenicy i nie wiem czy się opłaca? dodam że mam 15 własnej i około 30 sztuk bydła mlecznego proszę o przedstawienie waszego zdanie i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
provegeta    0

hmm w tych czasach każdy hektar jest ważny więc jeżeli masz czym uprawiac to ja bym brał bo dopłat jakbyś tego pola nie miał to byś nie dostał wiec zostaje bez zmian


Nizina Opolska - pobawmy się w rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1250

No tak, dopłat by nie miał i wydatków też by nie miał [dochodów z uraw też...]

możesz wziac, ale z tym 0.5t pszenicy haraczu to wyzysk! co to pańszczyzna czy komuna? jeśli nie ma kto tego wziąć w okolicy to ja bym postawil tez warunki...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

dopłata-około 800zł, cena pszenicy około 500-600 zł więc jeśli przeliczając na kwintale miałbyś zapłacić ponad 10 kwintali za ha to "dzięki nasram", wiem że ziemia jest droga itd ale robić tylko po to żeby się narobić i nic z tego nie mieć? a ten haracz to śmiech w biały dzień;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

tego nie sprecyzował ale znając ludzi to pewnie 500kg z hektara ja bym nie brał niech sam sobie robi a nie taki wyzysk ja pole biore tylko jak dopłatą dzielimy się na pół inaczej nara niech sobie bierze ktos iny i dokłada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

U nas trzeba dać dopłatę i z 400-600zł.W tamtym roku jeden chciał mi oddać 8 ha za dopłatę + 5 tyś.Zrezygnowałem a znajomy wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Mój kolega ma dzierżawe 15ha .Omówił się z gościem że on uprawia a właściciel bierze dopłaty i płaci podatek i spółke wodną.Moim zdaniem na takie coś można pójść al jak ty masz dać 500kg pszenicy z ha to powiedz mu żeby szukał gdzie indziej frajera . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erwin2    5

weź i daj sobie w żyłe jak to mówią nie daj sie w d.pe rżnąć i robić w h.... Weź i podźiękuj niech się cmokną w h.... za te pieniądze to niech sami robią aż im pot po d.. pie będzie spływał .Ja to wiem z doświadczenia na własne j skórze i!!!! ostrzegam.Decyzja nalerzy do ciebie kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r4v    0

piotrekkk narobisz się i tyle :) niby będziesz miał więcej ziemi więcej pracy a na tych zasadach niekoniecznie więcej zysku :) kto zapłaci podatek za ziemie właściciel czy dodatkowo Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesy    5

Na takich warunkach to ja bym też podziękował, mam troche dzierżaw co prawda niebiore na nie dopłat,

ale i nic niedokładam,żaden podatek mnie też nie obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwikla274    2

ja wiekszość dzierżaw mam za dopłaty i goście płaca podatek ale teraz jak bede brał dzierżawe to tylko z dopłatami jak sie komuś nie chce robić to niech odłogiem leżyw moich okolicach cwaniaczków nie brakuje


URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ja bym w życiu nie wzioł jeśli masz słabe plony to pokryją ci koszty ponbiesione na uprawę a dopłaty to już jakiś zysk pewny. Ludzie robią oddają dopłaty i jeszcze zboże do tego a potem płacz i lament że polski rolnik pieniędzy nie ma znam takich. Rozumiem że ziemia to czyjaś własnośc i zadarmo nic nie ma ale mojm zdaniem jak ktos chce dopłaty to niech uprawia a jak nie chce uprawiac to niech sprzeda. W mojej okolicy uprawiają czyjąś ziemie za połowe dopłat ziemie rózne od 4 do 6 klasy. Tak z czysto rachunkowego punktu widzenia policzcie jaką pozycje w kosztach uprawy bedzie stanowił koszt dzierżawy 800 zł za to masz kombajn opłacony i jeszcze na 500 kg nawozów zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Ale macie haracz, u mnie jesli biore pole w dzierzawe to daje max 200 zeta za ha z ktorych wlasciciel sam odprowadza podatek i spolke wodna (jesli placi) a ja biore doplaty, inaczej sie po prostu nie oplaci, ale ziemie klasy IV - VI, mocno rozdrobnione i brak chetnych na branie pol pod uprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Ja tam dzis wziolem 5 ha IV klasy za 600 zl oczywiscie wlasciciel bierze doplaty mysle ze to dobry interes a jesli nie dobry to przynajmniej sensowny nie mam zamiaru tyrac i jeszcze kupe kasy wykladac poto tylko zeby sonie robote kupic

a jesli mam dac za ha po 500 kg pszenicy to juz takich mialem i powiedzialem ze niestety panowie taki sie nie da hehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

dopłata-około 800zł, cena pszenicy około 500-600 zł więc jeśli przeliczając na kwintale miałbyś zapłacić ponad 10 kwintali za ha to "dzięki nasram", wiem że ziemia jest droga itd ale robić tylko po to żeby się narobić i nic z tego nie mieć? a ten haracz to śmiech w biały dzień;]

dokokładnie.

Ja w tym roku rezygnuje z podobnej dzierżawy - dopłaty + 150kg zboża - liczyłem że to kupię, a wyszło troszke inaczej. IMHO nie opłaca się oddawać całej dopłaty.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

jesli właściciel ziemi zapłaci podatki i wszelkie opłaty a dopłate wezmie i zechce naprzyklad z calości 500kg pszenicy to chyba sie opłaca a jak wezmie dopłate i chce 0.5t z hektara no to juz mozesz powiedziec mu niech sie popuka w głowe

 

reasumujac Ty tylko siejesz i dajesz mu 0.5t z CAŁOŚCI takie powinny być twoje obowiązki

(domyslam sie jeśli chce 0.5t pszenicy to ma kurki, a jesli chce 0.5t z hektaa naciaga cie jak cholera)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Też mam podobną sytuacje dzierżawie 3ha klasy IV,V, VI z czego IV jest kilka arów. Cztery lata temu dogadaliśmy się że on bierze całe dopłaty i opłaca podatek, ja sieje i sprzątam. W zeszłym roku stwierdził że nic z tego niema i chciałby w ramach dzierżawy jeszcze przyczepę drzewa bo mam swój las no aż mi się zagotowało ale przemilczałem, w tym roku przyszedł i stwierdził że jak chcę mieć dalej to mam mu przywieść dwie przyczepy drzewa. Więc radze uważać bo można trafić na mendę która bedzie doić w nieskończoność i ciągle będzie mu mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Czyli nauczka na przyszlosc, nic na gebe wszystko na papierze, co kto za ile na jaki czas, jak sie wlasciciel pod tym podpisze to pozniej juz tak nie podskakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Tak sobie czytam i oczom nie wierze. Przecież dopłaty to w niektórych rejonach z onw to 222 euro na hektar jak można tyle płacić za urzywanie ziemi, nie mówie juz o jakichs dodatkowych opłatach. Ludzie czy wy choć troche myslicie czy tylko robicie? Jeśli ktos weźmie 800 zł dopłat + 0,5 t przenicy powiedzmy jakieś 300 to jest 1100. Jak się na tej 4 klasie urodzi 5,5 t to będzie 3300. Czyli 1/3 wartości produkcji oddajesz komuś ludzie gdzie tu sens. W mojej okolicy desperaci obrabiają 4 czy 5 klase za połowe dopłat chociaz jeszcze niedawno obrabiali bez dopłat.

Z drugiej strony jak taki dzierżawca zobaczy że mu na działce drzewka rosną i inne krzaki bo nikt nie chce tego uprawiać to jest szansa że ziemie sprzeda i ktos będzie mógł powiększyć gospodarstwo a dopuki ma z tego zysk popyt na ziemie dodatkowo się nakręca.

Z drugiej strony nie dziwie się posiadaczom ziemi jak są chetni do golenia to jak najbardziej trzeba to robić w końcu mamy kapitalizm a on na tym polega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

To coś tanie u was te dzierżawy. U nas nikt dopłat nie ogląda, podatek musi zapłacić i do tego jeszcze jakieś 700-800 zł do każdego hektara. Ale każdy ma hodowle więc jakoś tam na tym wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Też uważam że jak własiciel bierze dopłaty i płaci podatek to jest i tak dużo. Ale istnieje pewna grupa "napaleńców" którzy zapłacą nawet 2tys za dzierżawe od ha, byle mieć wiecej pola niz sąsiad, a ze za 2-3 lata do niego zapuka komornik to sie nie przejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1250

Ktoś wczesniej napisał ze "chciał 2 przyczepy drzewa dodatkowo za dzierzawe" , no przecież bym go ku*** psem poszczuł!

w moich okolicach bywa tak ze w najgorszym wypadku rolnik oplaca tylko podatek, na ogól doplatami sie dzielą 50/50, a są takie przypadki ze 100% doplat + podatki bierze rolnik ktory uprawia, jak jeden chciał odebrac doplaty to mu rolnik oddał pole i stało ugorem...i tak powinno być

ludzie są śmieszni...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

U mnie chcą za 22,5ha w jednym kawalku całą dopłate + 100zł od ha Trzeba coś wymyslic bo zależy mi na tym polu bo w jednym kawalku tyle ha ale bez przesady bo to wychodzi (800*22,5)+(100*22,5)=18tys samej dopłaty i 2250 z mojej kieszeni. Niektorym sie w glowach przewraca przeciez sponsoruje komus z mojego portfela wakacje co rok tak pomyslec to fajnie na takich warunkach dac pole w dzierzawe co roku albo co dwa jakis nowy samochód normalnie zyc nie umierać. Drugi gosciu wczoraj przyszedl i mowi ze jednak nie da mi 50% doplat tylko chce 100% (8ha)... Dodam ze wszystko na gębę jedna i druga oferta moze by to sie jakos oplacilo notarialnie bo czesc kasy za material siewny dostane i mam wiecej ha na jakies programy pomocne i mam prawo pierwokupu, jak myslicie, moze cos doradzicie?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj