Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju t-25

126 odpowiedzi na ten temat

#61 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 20:43

Ciśnienie oleju t-25 Witam . Siedze teraz na jakimś rosyjskim forum i tam zaciekawiło mnie jedno. Mianowicie

Cytuje ;

"Witam wszystkich, dzisiaj postanowiłem spróbować nowego zaworu redukcyjnego, powodem był fakt, że gdy ciągnik utonął wczoraj zwrócił uwagę, że gdy strzałka na instrumencie ciśnienie spadło do dwójkę potem nagle zaczął o trzeciej, po usunięciu starego zaworu i nie jest oznakowany CE 15-2, więc e gdy zawór ciśnieniowy do Deuce mają zakryvatsya, znakowanie nowy 10 -4 czyli dolna granica tej czwórki tylko muszę przetestować go dokładnie i wysoką temperaturą aż się okazuje, po zainstalowaniu nowego zawór na ciepłym silniku, ciśnienie zwiększa się o jeden, zanim był w pełnym obciążeniem 3,8 na 4,5, to teraz jeden większy niż

O jaki zawór chodzi ? Czy chodzi o zawór który jest pod alternatorem ? Tekst przetłumaczony przez translatora .

Edytowany przez pawel807, 12 czerwiec 2012 - 21:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju t-25 Dzisiaj, 02:03
  •  

#62 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1373 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 12 czerwiec 2012 - 23:03

Ciśnienie oleju t-25 Lepiej by było jakbyś wkleił to w normalnym ruskim języku, to by łatwiej było to zrozumieć....

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#63 Share stefan1955

stefan1955

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 02 luty 2014 - 09:52

Ciśnienie oleju t-25 Witam chciałbym się dowiedzieć ile oleju wchodzi do silnika władka i mam wymienić czujnik temperatury oleju .Bo od ciśnienia ma dobrze działać od c385 lub zetor ,a temperatury? Do tej pory sosowałem superol i z ciśnieniem nie było kłopotu ,ale po przeczytaniu waszych uwag chcę zastować ten 20W50 .Władek używany jest do ciągania i lekkich prac polowych.

#64 Share stefan1955

stefan1955

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 02 luty 2014 - 10:26

Ciśnienie oleju t-25 Jeszcze ile i jaki olej do filtra powietrza?

#65 Share hacki

hacki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 02 luty 2014 - 10:40

Ciśnienie oleju t-25 silnik 7l.
filtr 1l.
pompa 100ml

Jak by nie było musisz kupić 2x5l.
Polecam turdus'a

#66 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1373 postów

Napisany 04 luty 2014 - 13:17

Ciśnienie oleju t-25 Nie lej 20W50, jesli nie ma problemow z cisnieniem. Superol staje sie rzadki po rozgrzaniu, a np Turdus nie. Do filtra powietrza ten co do silnika (w razie zaciagniecia do ukladu noie robia sie szkody), ale mozesz wlac superol, jesli nie jezdzisz po gorach, to go nie zaciagnie. Turdus 15W40

KPK Kumurun Team

#67 Share stefan1955

stefan1955

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 05 luty 2014 - 07:51

Ciśnienie oleju t-25 Gór u mnie nie ma najwyżej większe pagóreczki a to tylko jak jadę szosą.Wlałem tego Turdusa i do filtra powietrza jak i pompy wtryskowej.Jak kupowałem olej a punkt z olejami jest w mojej miejscowości to mi mówił że lepiej lać lepszy od superolu,bo nie załazi tak klawiatura.A przy czyszczeniu filrów zwłaszcza powietrza zeszło pół dnia.Władek przedtem był u zięcia 4 lata,wyjechał do roboty na zachód ,ale nie wiedziałem że go tak zaniedba.Przy filtrze powietrza pisze jak byk po 500mtg przeczyścić a ja robiłem zawsze po 350mtg.

#68 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1373 postów

Napisany 05 luty 2014 - 10:40

Ciśnienie oleju t-25 No i prawidlowo. Superol, jak sie zestarzeje, to sie smola niego robi. Robilem taki silnik 7,5 tys mth, olej wymieniali raczej nas czas i kilka razy silnik byl juz robiony (cala kolekcja cylindrow i glowic w garazu), ale stary czlowiek do smierci jezdzil na superolu. W srodku silnik byl oblepiony taka plytka brudu twarde to bylo jak grafit, zeskrobalismy ile sie dalo, myte bylo karcherem i jeszcze osad zostal. Syn jego wzial sie za remont i ja mu pomagalem jako lepszy mechanik (on urzednik). Poza blokiem wszystko ma nowe. Wszystkie patenty i kombinacje wywalilismy na zlom. Zalalismy Turdusem i motor chodzi jak nowy. Smarowanie nie zaley od temperatury.

KPK Kumurun Team

#69 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 07 luty 2014 - 22:13

Ciśnienie oleju t-25 U mnie ja odpalę na mrozie to wskoczy na 1bar i ani drgnie ale jak już się nagrzeje to podskoczy. Dla mnie we władku to oby na zielonym. Robi proste rzeczy także silnik tam po tyłku nie dostaje.

KPK KUMURUN TEAM

#70 Share jarek7692

jarek7692

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 14:32

Ciśnienie oleju t-25 witam
jak kupiłem władimiraca to ciśnienie z 4 bar po pięciu minutach spadało do 0 i tak jeźdiliśmy 2 lata w tym roku zlitowaliśmy się i zrobiliśmy remont bo szkoda nam było góry gdyż nie brał oleju i miał swoją moc. Założony jes nowy wał Tyczyński, pompa hylmet, blok wyosiowany, koła zębate tulejowane, wałek rozrządu i wyrównujący tulejowane i osiowane, nowy zawór wyrównójący ciśnienie (pod alternatorem), głowice po regeneracji, kanały w bloku przedmuchiwane i wszystkie drożne, a tu nic ciśnienie gdy ustawi się na zimnym 4 po rozgrzaniu silnika do 50 stopni schodzi do zera, gdy na ciepłym podkręci się do 1 przy wysokich obrotach na ciepły to na zimny jest 6.
Przy temp. 40 stopni i 600obr/min jest 2,5 bar 1200-1400obr/min jest 3,5bar a 1800obr/min jest 2,8bar
zmieniony jest również manometr bo myśleliśmy że jest wadliwy

co może być przyczyną? bo nam już się skończyły pomysły
bardo proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share hacki

hacki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 16:02

Ciśnienie oleju t-25 filtr odśrodkowy sprawdzony?

#72 Share VladimirT-25A

VladimirT-25A

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 17:01

Ciśnienie oleju t-25 To masz jakiś dziwny przypadek albo miał taką wadę fabryczną . U mnie na zimnym silniku jest 4,5 bar na ciepłym 80*C jest na 3,5 bar olej w silniku to Turdus 15W40 .
Владимирец T25A

#73 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 18:00

Ciśnienie oleju t-25 Witam, jedno to filtr jak podaje kolega hacki, a dwa wina w zaworze ciśnienia oleju, może być pęknięta sprężyna lub wyrobiona kulka zaworu :rolleyes: Pozdrawiam.

#74 Share jarek7692

jarek7692

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 19:57

Ciśnienie oleju t-25 filtr wymyty luzów dużych nie ma, gdy zgaszę ciągnik to słychać że jeszcze się kręci i po chwili zatrzymuje. olej też mam turdus 15W40, a zzawór jak pisałem założony jest nowy

#75 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 20:08

Ciśnienie oleju t-25 Filtr musi być bez luzów a wymień dysze w filtrze jak nie pomoże to sprawdź rurkę czy nie jest pęknięta od pompy do silnika a może być walnięta pompa

#76 Share jarek7692

jarek7692

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 21:14

Ciśnienie oleju t-25 filtr ma pionowego luzu ok 0.5mm a na boki praktycznie nie ma, rurka była sprawdzana i wizualnie nie widać żadnych pęknięć,
a wracając do filtra to w nim nie ma żadnego zaworka? bo pewien mechanik jak usłyszał o co chodzi to od razu powiedział że to zaworek w filtrze tylko nic więcej nie chciał powiedzieć

#77 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 21:57

Ciśnienie oleju t-25 Witam,w filtrze żadnego zaworka nie ma ,bynajmiej ja się w małym rusku nie spotkałem z żadnym zaworkiem, patrzyłem też i w katalogu że może jest gdzieś ukryty, ale nie ,może gościu myśli że jest tak jak w innego typu silnikach gdzie są zaworki w filtrach ,tak ma dla przykładu perkins 6 ale on nie ma bąka tylko wymienny wkład, i w środku w nim jest zaworek, a ten filtr budową z wierzchu przypomina bąka tylko odwróconego do dóry dnem i dlatego myśli że to jest też filtr tego typu bo w perkinsie tak sie z ciśnieniem właśnie dzieje jak się zaworek kulkowy zawiesi jakimś brudem ,ponadto w MTZ też jest bąk i jak się nie mylę też są tam zaworki i stąd jego podejrzenia o zaciętym zaworku,ale do tematu powiedz jaka jest pompa olejowa silnika, nowa? czy ta sama co była poprzednio, bo myślę że to w końcu może być pompa wyrobiona i tak się dzieje z ciśnieniem :rolleyes: Pozdrawiam.

#78 Share jarek7692

jarek7692

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 22:10

Ciśnienie oleju t-25 pompa olejowa jest nowa 'hylmet'

#79 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 22:33

Ciśnienie oleju t-25 jedno co jeszcze mi do głowy przychodzi to zaślepka w wale korbowym może być nieszczelna ,tak mial kolega w mojej wsi w c 360, wał był nowy ,a zaślepka krzywo siedziała i tracił silnik też mu ciśnienie jak olej się rozgrzał, zimny miał dobre, a jak ciepły lamka się świeciła ;) Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share jarek7692

jarek7692

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 22:52

Ciśnienie oleju t-25 tu mi sie wydaje ze zaslepki byly dobrze wkrecone dokontrowane wkretami od boku i dodatkowo jeszcze zawleczki wiec musza byc dobrze wkrecone