Skocz do zawartości

Zdjęcie

Producenci kabin

428 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2882 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 13:32

Producenci kabin taka sama cena tylko ze w grene bym musiał po nią jechac a tak mi przywiezie na podworko ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Producenci kabin Dzisiaj, 23:57
  •  

#42 Share PacyficVista

PacyficVista

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 21:23

Producenci kabin Witam wszystkich. Mam problem a mianowicie udało mi się kupić po bardzo okazyjnej cenie kabinę do C330 dwuletnią, (typu zetor , duża, taka jak na allegro sprzedają). Po założeniu do 30 odpaliłem ciągnik i ruszyłem w teren po przejażdżce doszedłem do wniosku ze nie da się teraz tym ciągnikiem jeździć ponieważ jest tak głośno w kabinie że nie da się wysiedzieć. Dlatego mam pytanie czy jest jakaś możliwość wygłuszenia kabiny,czy jeżeli dam gumę na podłogę to coś pomóżcie ponieważ w moim przypadku kabina jest niezbędna. Może znacie jakieś sposoby

#43 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 21:39

Producenci kabin moim zdaniem najlepiej bedzie jakbys wyłożył czyms podłoge np. guma a szpary czyms zalepic ;)

#44 Share PacyficVista

PacyficVista

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 21:51

Producenci kabin Myślałem nad gumą kopalnianą taką zbrojoną około 1cm grubości dać na podłogę ale jeszcze zostaje sprawa oddzielenia kabiny od silnika oraz jak jest podnośnik z tyłu to jakoś zabudować wolną przestrzeń do szyby ponieważ jest tam tylko taka plandeka.

#45 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 21:51

Producenci kabin Skoro jest to ta "duża" kabina i zachodzi ona dość daleko na maskę to będzie ciężko wyciszyć. Jedyne co możesz zrobić to spróbować zastosować materiały dźwiękochłonne. No bo zatkanie wszystkich dziur trochę da ale i skrzynia biegów będzie przenosić dźwięki.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#46 Share PacyficVista

PacyficVista

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 22:07

Producenci kabin Zgadza się kabina jest naprawdę duża od kierownicy jest jakieś 30cm do szyby i kabina kończy się przy skrzynce narzędziowej pod bakiem, ciekawe czy dały by coś maty bitumiczne i czy musiał bym okleić błotniki oraz maskę

#47 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 22:12

Producenci kabin ja tam Ciebie nie rozumiem ...oplaca sie tak wyciszac....przeciez 30tka nie jest az taka glosna ...ja mam tez duza kabine ( nie wyciszona) ale nie jest az tak glosno...ludzie jezdza bez kabin i daja rade

#48 Share PacyficVista

PacyficVista

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 22:14

Producenci kabin Ale w tej kabinie jest tak głośno że jeżeli jej nie wyciszę to będę zmuszony ściągnąć i jeździć bez ponieważ jest nieprzesadzając 4 razy ciszej

#49 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 marzec 2008 - 22:25

Producenci kabin Ja też nie wspominam miło jazdy ciapkiem z kabiną ;) . Wygłuszenie najlepiej zrobić z wielu warstw, np. guma-cienka gąbka-filc-guma itp.Takie materiały najlepiej pochłaniają dźwięk. Wyłożysz tak skrzynie, błotniki, dach i co tam się da i powinno pomóc.

#50 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 22:40

Producenci kabin mam małą kabinke i fakt że jest głośno, wykłądanie itd może się skończyć tak ze będzie towpadało w drgania i jeszcze bardziej hałasowało, w moim ciaperze zapsiukałem troche dziury pianką montarzową a potem poprzycinałem norzem żeby to jakoś wyglądało i troche mniej to wszystko drży, dlatego myśle że pianka to dobry pomysł i trzyma się dobrze potem można jakimś sprayem przejechać i będzie łądnie wyglądało, ale jeśli tak mocno kabina zachodzi to tylko jazda z otwartymi dzwiami pomoże i tyle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 15:02

Producenci kabin Ja miałem okazje jeździć swoim ciapkiem bez i z kabiną. I bez kabiny nie jest aż tyle razy ciszej. Owszem jest mała różnica ale nie taka wielka jaką tu mówiłeś. W tym czasie robiłem i podorywkę z kabiną i bez i bronowałem z kabiną i bez. Ale jakoś nie narzekam mam z kabiną i nie jest źle. ;)

#52 Share PacyficVista

PacyficVista

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 21:16

Producenci kabin Tak wszyscy macie rację ale miałem okazję dzisiaj jechać 30 kolegi z kabiną Sokółka która jest mocowana na poduszkach gumowych do skrzyni ciągnika oraz podparta jest na zaczepie a moja mocowana jest także do skrzyni ale nie jest podparta na zaczepie tylko przykręcona do błotników. Może to jest przyczyną. Dodam że w sokółce było znacznie ciszej niż w mojej a kolega się zdziwił jak wsiadł i przejechał się moją 330. Jutro sprawdzę natężenie dźwięku w kabinie . Dodam że hałas się zmniejsza podnosząc dach oraz otwierając drzwi.

#53 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 03 marzec 2008 - 21:37

Producenci kabin Wstaw fotki swojej 30tki.
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#54 Share PacyficVista

PacyficVista

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 22:51

Producenci kabin Dzisiaj mogę zamieścić tylko jedno jutro zrobię jakieś to wystawie

http://img118.images...80130320xg2.jpg

#55 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 23:24

Producenci kabin

Dzisiaj mogę zamieścić tylko jedno jutro zrobię jakieś to wystawie

http://img118.images...80130320xg2.jpg

Jeśli chcesz wyciszyć to wstaw drugą podłogę i przegrodę od silnika, wyłóż akumatą. Gro hałasu pochodzi od przekładni napędu, silnika a nie tłumika. Takie pudła rezonansowe jak na fotografii zabezpieczają od deszczu i wiatru, w komplecie powinni sprzedawać słuchawki jak pilarzom.

#56 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 08:49

Producenci kabin Nie używaj opcji IMG wstawiaj linki do zdjęć. ;)

#57 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 22:31

Producenci kabin hehe...PacyficVista teraz widze ze mam tą samą kabine co Ty!!!

#58 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 2352 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 05 marzec 2008 - 20:03

Producenci kabin JA U SIEBIE W 3P dorobiłem blachy nad pochwami(miedzy mostem,a zwolnica)i wyłozyłem steropianem -jest troche ciszej ale nie znacznie bo kabina jest stara i drzy.....
A dlaczego musisz jezdzic z kabiną?

#59 Share PacyficVista

PacyficVista

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 18:41

Producenci kabin Dorobiłem z blachy nową podłogę , uszczelniłem ją silikonem oraz pomalowałem pastą bitumiczną. Na to wszystko położyłem 1,5 cm filc obszyty dermą oraz gumę kopalnianą 1cm. Następnie wyrzuciłem oryginalną blachę z przodu (przed kabiną) i dałem gruba gumę oraz zastosowałem 4 cm warstwę pianki (do uszczelniania okien- futryn). Maskę wykleiłem filcem. Wszystko to dało nieziemski efekt, mogę spokojnie słuchać radia na pełnych obrotach. Temat można zamknąć, bardzo dziękuję za wszystkie rady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 18:49