krzysiek29

Claas Dominator 88 "s" czy "sl"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysiek29    24

Witam. Interesuje mnie jaki jest waszym zdaniem lepszy kombajn dominator 88 "s" czy "sl". Chciałbym wiedzieć który jest waszym zdaniem mniej awaryjny, który się lepiej prowadzi itp. Proszę o wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent634    0

Więc tak:

"S" ma zwykłą skrzynie biegów, silnik perkinsa, brak joystick'a, jeden bieg do tyłu

"SL" ma skrzynie hydrostatyczną napędzaną olejem, silnik mercedesa, joystick, 3 biegi do tyłu

O wiele prowadzi się "SL" ze względu na joystick nie manewrujesz już wajchą od zmiany biegów.

Co do awaryjności, jak się mają psuć to nie ma różnicy bo i ten by się zepsuł i ten. Nie ma reguły który bardziej awaryjny.

Ale licz się z tym że im więcej bajerów to tym większe koszta naprawy by były.

Pompa hydrostatyczna do "SL" kosztuje nieco więcej niż 10 tys. złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

Więc tak:

"S" ma zwykłą skrzynie biegów, silnik perkinsa, brak joystick'a, jeden bieg do tyłu

"SL" ma skrzynie hydrostatyczną napędzaną olejem, silnik mercedesa, joystick, 3 biegi do tyłu

O wiele prowadzi się "SL" ze względu na joystick nie manewrujesz już wajchą od zmiany biegów.

Co do awaryjności, jak się mają psuć to nie ma różnicy bo i ten by się zepsuł i ten. Nie ma reguły który bardziej awaryjny.

Ale licz się z tym że im więcej bajerów to tym większe koszta naprawy by były.

Pompa hydrostatyczna do "SL" kosztuje nieco więcej niż 10 tys. złotych.

 

Ok. Dzięki za odpowiedź. Widzę że jednak będę musiał zdecydować się na "S".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r4v    0

ja używam 88s i jestem zadowolony ale trzeba przyznać, że skrzynia w modelu SL jest warta swojej ceny i zdecydował bym się teraz na droższy model ze skrzynią hydrostatyczną, która jest po prostu wygodniejsza od mechanicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

ja używam 88s i jestem zadowolony ale trzeba przyznać, że skrzynia w modelu SL jest warta swojej ceny i zdecydował bym się teraz na droższy model ze skrzynią hydrostatyczną, która jest po prostu wygodniejsza od mechanicznej

 

Tylko wygodniejsza? Jak rozmawiałem z handlarzem z Wągrowca to on mówił że "SL" są bardziej awaryjne. A ktoś napisał na tym forum że pompa hydrostatyczna kosztuje 10 tyś zł a z tego co mówił to skrzynia manualna bardzo rzadko kiedy się psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r4v    0

wydaje mi się że budowa obu modeli jest taka sama- różnica jest tylko w skrzyni nie możenia powiedzieć że jeden jest bardziej awaryjny od drugiego (a skrzynie hydrauliczne claasa nie są aż tak awaryjne że trzeba się ich bać i zakładać że od razu się popsują :) )

skrzynia hydrauliczna jest o wiele wygodniejsza na polu kiedy co chwila trzeba cofać, przyśpieszać na nawrotach itd.

ja używam od kilku lat modelu 88s i przy wymianie kombajnu na nowy nie kupie skrzyni mechanicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

wydaje mi się że budowa obu modeli jest taka sama- różnica jest tylko w skrzyni nie możenia powiedzieć że jeden jest bardziej awaryjny od drugiego (a skrzynie hydrauliczne claasa nie są aż tak awaryjne że trzeba się ich bać i zakładać że od razu się popsują :) )

skrzynia hydrauliczna jest o wiele wygodniejsza na polu kiedy co chwila trzeba cofać, przyśpieszać na nawrotach itd.

ja używam od kilku lat modelu 88s i przy wymianie kombajnu na nowy nie kupie skrzyni mechanicznej

 

Może i masz rację że jest lepsza ale mimo wszystko trochę się boję zaryzykować.

A z którego roku masz tą 88? Jaki tam heder i przebieg? Miałeś jakieś poważniejsze awarie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r4v    0

heder 4,5m ma już 20 lat czyli jakoś 88-90 lata budowy ale nie wiem dokładnie z poważniejszych awarii to wymiana tarczy sprzęgła i łożyska oporowego wymiana kłopotliwa ale nic drogiego poza tym spokój

dziennie skosi ok. 12 hektarów mi wystarcza w 80 hektarowym gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Ja bym polecił SL o wiele lepsze i wygodniejsze jak mechaniczna :) mam 108SL i w życiu bym nie rozpatrywał już mechanicznej przy kupnie kombajnu ogólnie wyraże swoje zdanie mechaniczna to przeżytek :)


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Silniki nie są raczej przypisywane do S czy SL jak to kolega @Agent pisze. Znam osobiście 88 S z silnikiem Mercedesa.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bierz SL.

nie przypalisz pasu jezdnego jak w S.

bedziesz miał joystick co Ci poprawi komfort sterowania kombajnem.

szybciej będziesz wykonywał nawroty, lub gdy złapiesz coś w heder (ziemia itp).

masz 3 biegi. 2 terenowe i 1 szosowy.

w modelach SL (hydrostatyczny) jeździ sie na full gazie.

bezpieczniej masz na wzniesieniach bo joyem sterujesz, odchylenie w tyl hamuje maszyne także hamulców rzadko sie używa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

Dzięki wszystkim za porady. Zrobiłem tak jak mówiliście, wziąłem 88 SL z 1994, 1893mth. Mam nadzieję że nie będzie żadnych awarii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mozes sie pochwalic ile zapłąciłes za ten kombajn widze ze juz po sezonie kupiłes wiec pewnei cena dobra :) ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj