bizonbs

Problem ze Stihl ms170

Polecane posty

bizonbs    4

Witam. Mam piłę łańcuchową Stihl ms170. Piła normalnie odpala, lecz kiedy wcisnę na gaz aby cięła, nie działa. :) Co może być nie tak?

Ma ktoś może schemat złożeniowy, co, gdzie i jak ją rozebrać i złożyć?

Bardzo proszę o pomoc.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie działa czyli co? Gaśnie czy łańcuch się nie rusza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1211

No własnie co nie działa? gaśnie, dusi sie czy w ogóle nie wchodzi na obroty??


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Łańcuch się nie rusza. Ale i też piła nie wchodzi na wysokie obroty. Może po prostu ten drut od gazu wyleciał pod osłoną i piła działa jedynie na ssaniu. Nie wiem bo mechanikiem pił nie jestem.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

A gdzie on jest. Sory ale mam z tą piłą styczność pierwszy raz.

 

Powiem tak... Wiem gdzie jest ten hamulec, ale jak go odblokować?


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

jak jest ciepła to ci na ssaniu chodzic nie bedzie chyba ze bedzie gaznik przytkany to tak i do tego bym nawiązyłas zatkany gaznik ale moze się rozregulował moze filtr zatkany?? jak dusisz gaz to powinnin być mały opór jakby wyskoczyłto ty lekko chodził sciągnij osłone i zobacz ale raczej rozrególowany gaznik lub zatkany a moze ssawka?? na ssaniu mocno ciągnie a bez juz lzej

pociągnij za włacznik hamulca do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Zaraz jak jest odpalona no to ustawiam przełącznik w pozycji 1, ale jak wciskam na gaz to piła trzyma obroty niskie takie jak powinny być, ale nie wskakuje na wysokie.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ale nie gasnie ani się nie dławi?? no to sciągnij osłone i zobacz czy się drut nie odczepił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Idę jeszcze przy niej podubać. Będę dziś na agrofoto o 21.

Dziękuję za dotychczasowe podpowiedzi.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1211

Opisz lepiej objawy,

albo spadł drucik od klawisza do gaźnika i nie popycha on dźwigni w gaźniku, albo zdejmij pokrywe ,odpal, nacisnij klawisze, zobacz gdzie jest ten drucik do gaźnika czy jest OK, albomasz gaznik zatkany-lepiej nieczysc sam, zawiez na serwis , wymienia Ci membrany , wyregujują gaznik wezmą 50-70 zl...

hamulec masz przed uchwytem ktory trzymasz lewą/? pewnie ręką odblokowuje sie go , ze musisz go pociagnąć "do siebie" zeby zaskoczył,poruszaj nim zobacz co sie dzieje

Opisz lepiej objawy,w ciemno to by mozna pisac hoho...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Widocznie drucik zeskoczył bo lata jak głupi. A jak tam zdjąć tę osłonę z boku (prawej strony) żeby założyć ten drucik? Trzeba pewnie ten korek przy uchwycie wyjąć i dopiero zdjąć całą osłonę.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

jak wyskoczył to tylko z gaznika a zeby się tam dostać to sciągasz tylko górną osłone/pokrywe.i juz masz dojście chyba ze to nie stihl ze chcesz cos innego ściągać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Ok. Dzięki za porady. Ja jeszcze jutro zobaczę co i jak. Jak coś to porobię zdjęcia i będziemy kombinować.

Dziękuję.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

nom tam nic trudnego nie ma:) a najlepiej to do wiejskiego chłopa co miał do czynienia z piła idz albo do tekiego co w lesie robi on musi sie na tym znac smiechem by było jakby pracownik robiący piła zawodowo nie znałsie nap pile:lol: (bez obrazy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

spoko spoko :) ja tam wole składać maszyny :) albo zajmować się elektryką w ciągnikach, przyczepach itd. To lubię. :)

 

A to co kocham to informatyka. A z piłą to dużo wspólnego nie mam :)


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

człowiek całe zycie się uczy tobie dana informatykac a ja chociaz jeszcze młody ale nie jeden mechanik sie dziwi:) ZAWSZE najgorszy jest pierwszy raz tak wiec byle do przodu;)

hehe czasem do tyłu tez trzeba:D :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1261

Dzisiaj jak przecinałem drzewo to piła staneła i już nie mogłem jej odpalić ,jak się okazało w środku był drut i on od razu zatrzymał piłę.Iskra jest,paliwo płynie i nic, obawiam się że może przestawił się wał,może ktoś miał podobny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj