Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpalanie fahra m922

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share xes21

xes21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 10:20

Odpalanie fahra m922 Witam , posiadam fahra m922 z 1981 r. Ma małą wade a mianowicie ma kłopoty z odpalaniem, ciężko sie wkręca na obroty gdyż zajmuje mu to okolo 2 minut . Jeśli ktoś miał podobny problem niech pisze z góry dziekuje. D Z I Ę K I!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpalanie fahra m922 Dzisiaj, 17:15
  •  

#2 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 11:18

Odpalanie fahra m922 moze nie odstaje paliwa??

ja tak milem w ciagniku tez mi slabo palil nie chcial w obroty wejcs wymienilem filtry paliwa wyszyscilem zbiornik i wstawilem wtryski teraz pali bezproblemowo moze i u ciebie jest problem z paliwem

#3 Share xes21

xes21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 13:03

Odpalanie fahra m922 Niestety wymiana filtra nie pomogła. Ale wielkie dzieki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 02 styczeń 2011 - 13:37

Odpalanie fahra m922 To jak kolega nadmienił zostaje jeszcze sprawdzenie wtrysków i wyczyszczenie baku.
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2125 postów

Napisany 15 maj 2011 - 22:04

Odpalanie fahra m922 Nie wiem czy moja odpowiedź coś jeszcze pomoże ale piszę. żadne czyszczenie baku, wymiana filtra nie pomoże ale można zrobić w celu profilaktyki. Wtrysków się nie czepiaj bo to już głupota nawiasem mówiąc. Pompa to też mało prawdopodobna. Problem stanowi na ogół pompka zasilająca lub przewody niskiego ciśnienia. Dostaje się "lewe powietrze" i silnik się zapowietrza. A teraz dodam na wypadek jakby ktoś chciał mnie atakować ze jak się zapowietrzy to koniec i bez odpowietrzenia nie odpali to się myli. Ten silnik pokręcisz i jak C360 odpali. Jeżeli chcesz sprawdzić czy mam rację to zrób tak:
1. Przed odpaleniem odpowietrz układ paliwowy do pompki ( po pompuj ręcznie, spuść powietrze poprzez popuszczenie śruby mocującej przewód dochodzący do pompki zasilającej - powtórz 3 razy.
2. Odpal - powinien odpalić i chwilę tylko ok 10s pochodzić tak nierówno jak piszesz.
Jeżeli to pomogło to zalecam:
- wymiana podkładek miedzianych, pompka paliwa raczej do wymiany ( tam jest też taka siatka co należy czyścić to też sprawdź i uszczelka tego dekielka czy cała)
Jest jeszcze możliwość założenia dodatkowego zaworu jednokierunkowego na przewód zasilający za ok 20 zł.
Pozdrawiam i ten temat sam przerabiałem.