Skocz do zawartości

Zdjęcie

napinanie pasów jezdnych M206

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 10:01

napinanie pasów jezdnych M206 Witam!
Mam problem z napięciem pasów jezdnych na wariatorze. Pas bezpośrednio od silnika skacze jak parchaty, mimo że pasy są napięte jak struna. Wiem że pasy muszą być napięte idealnie równo, bo inaczej będzie to co u mnie, ale jak może być nierówno, skoro mechanizm napinacza powoduje napinanie obu stron jednocześnie. Ponadto jak wiadomo źle napięty pas będzie się niemiłosiernie grzał.
Co radzicie?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
napinanie pasów jezdnych M206 Dzisiaj, 08:32
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 sierpień 2010 - 20:31

napinanie pasów jezdnych M206 Prawdopodobną przyczyną jest wariator, a właściwie luzy na nim. Ja miałem taką sytuację i założyłem wariator od Bizona. Trochę przeróbek ale działa. Słyszałem także, że wariator można zregenerować dotaczając nowe tuleje. Jest wtedy na tzw. "wolnym" kole jak w Bizonie. Sprawdź czy środkowy talerz ma luz promieniowy (po zdjęciu pasków).

#3 Share tom04

tom04

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 21:39

napinanie pasów jezdnych M206 miałem podobny problem w bizonie i już prawie wymieniłem wariator, ale w ostatniej chwili obciąłem się że kiedyś trochę sie kopałem w bocie aby wyjechać i przypaliłem w jednym miejscu pas bo nie był bardzo napięty. Sprawdź czy twój pas na kole przy silniku chodzi góra dół. A jeżeli to wariator to wystarczy przetoczyć tuleję i dorobić grubsze tulejki na środkowym talerzu, tylko trzeba poskładac tak samo, żeby nie przestawić tarcz bo są wywarzane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 sierpień 2010 - 07:21

napinanie pasów jezdnych M206 Wariator w Bizonie ma zupełnie inną konstrukcję niż w MF. Środkowy talerz wariatora w bizone obraca się i przesuwa swobodnie na tulei. W MF środkowy talerz wariatora przesuwa się po wielowpuście i co za ty idzie nie da się go obrócić niezależnie od pozostałych. Trzeba dorobić nowe wielowpusty w specjalistycznym zakładzie. Przeróbka wariatora MF na wariator taki jak w Bizonie moim zdaniem jest nieopłacalna. Lepiej założyć wariator od Bizona (ma cieńszą oś i trzeba dorobić tulejki i przerobić napinacz bo nie mieści się ze względu na większą średnicę). Czy to wariator możesz też sprawdzić czy stuka metalicznie podczas zmiany jego przełożenie.

#5 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 14:52

napinanie pasów jezdnych M206 na wariatorze nie zauważyłem luzów, jest tylko luz na śrubie mocującej wariator, tak, ze przy napinaniu całość się przestawia... Myślicie, że to może być przyczyna?... Może tam wpasować jakieś tulejki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 13:28

napinanie pasów jezdnych M206 Mieliście rację. Jednak wariator już ma luzy :)
W związku z tym od razu pytanie do DuzyGrzegorz - w jaki sposób przerobiłeś napinacz?
rozumiem, że trzeba się pozbyć wałka łączącego napinanie z dwóch stron. Zastąpiłeś go czymś. Czy po prostu masz napinanie z dwóch stron osobno?