Zaloguj się, aby obserwować  
strd

napinanie pasów jezdnych M206

Polecane posty

strd    4

Witam!

Mam problem z napięciem pasów jezdnych na wariatorze. Pas bezpośrednio od silnika skacze jak parchaty, mimo że pasy są napięte jak struna. Wiem że pasy muszą być napięte idealnie równo, bo inaczej będzie to co u mnie, ale jak może być nierówno, skoro mechanizm napinacza powoduje napinanie obu stron jednocześnie. Ponadto jak wiadomo źle napięty pas będzie się niemiłosiernie grzał.

Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prawdopodobną przyczyną jest wariator, a właściwie luzy na nim. Ja miałem taką sytuację i założyłem wariator od Bizona. Trochę przeróbek ale działa. Słyszałem także, że wariator można zregenerować dotaczając nowe tuleje. Jest wtedy na tzw. "wolnym" kole jak w Bizonie. Sprawdź czy środkowy talerz ma luz promieniowy (po zdjęciu pasków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom04    0

miałem podobny problem w bizonie i już prawie wymieniłem wariator, ale w ostatniej chwili obciąłem się że kiedyś trochę sie kopałem w bocie aby wyjechać i przypaliłem w jednym miejscu pas bo nie był bardzo napięty. Sprawdź czy twój pas na kole przy silniku chodzi góra dół. A jeżeli to wariator to wystarczy przetoczyć tuleję i dorobić grubsze tulejki na środkowym talerzu, tylko trzeba poskładac tak samo, żeby nie przestawić tarcz bo są wywarzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wariator w Bizonie ma zupełnie inną konstrukcję niż w MF. Środkowy talerz wariatora w bizone obraca się i przesuwa swobodnie na tulei. W MF środkowy talerz wariatora przesuwa się po wielowpuście i co za ty idzie nie da się go obrócić niezależnie od pozostałych. Trzeba dorobić nowe wielowpusty w specjalistycznym zakładzie. Przeróbka wariatora MF na wariator taki jak w Bizonie moim zdaniem jest nieopłacalna. Lepiej założyć wariator od Bizona (ma cieńszą oś i trzeba dorobić tulejki i przerobić napinacz bo nie mieści się ze względu na większą średnicę). Czy to wariator możesz też sprawdzić czy stuka metalicznie podczas zmiany jego przełożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

na wariatorze nie zauważyłem luzów, jest tylko luz na śrubie mocującej wariator, tak, ze przy napinaniu całość się przestawia... Myślicie, że to może być przyczyna?... Może tam wpasować jakieś tulejki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

Mieliście rację. Jednak wariator już ma luzy :)

W związku z tym od razu pytanie do DuzyGrzegorz - w jaki sposób przerobiłeś napinacz?

rozumiem, że trzeba się pozbyć wałka łączącego napinanie z dwóch stron. Zastąpiłeś go czymś. Czy po prostu masz napinanie z dwóch stron osobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj