Skocz do zawartości

Zdjęcie

kontrole z weterynariji i agencji

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 03:27

kontrole z weterynariji i agencji Nie wiem gdzie to zamieścić, ale chodzi mi o to czy mieliście kontrole z weterynarii i agencji do czego was się czepiali? U mnie byli wczoraj z weterynarii zaczęli mierzyć jaka jest odległość stanowisk krów byków, kazali zamontować tabliczki ostrzegawcze na oborze no i jeszcze coś tam, stanowisk dla była nie zmienię mam oborę za Hitlera, a i ze byki maja za krótkie łańcuchy, przecież jak im popuszczę to mi oborę rozniosą.a jak u was?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kontrole z weterynariji i agencji Dzisiaj, 15:45
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 04:35

kontrole z weterynariji i agencji A niby jakim prawem to u Ciebie sprawdzali jak dobrostan jeszcze nie jest wymagany, jakiś prow bierzesz czy pod co ta kontrola, pod cross compiless narazie tylko rejestr bydła jest sprawdzany no i jak nie masz kolczyków lub co gorsza rejestr się nie zgadza możesz wyhaczyć trochę punktów albo wet. da Ci czas na zamówienie duplikatów i wyprostowanie stanu a tego co w agencji podane że masz, to zależy, na pewno dostaniesz po kulach jeśli nie prowadzisz swojego rejestru bydła z miejsca masz 15% po dopłatach, stronami chłopi za brak kilku koczyków i drobne nieścisłości ze stanem faktycznym podostawali po 40% po dopłatach zależy jaka weterynaria i jakie ma podejście w danym powiecie ;)

#3 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 18:35

kontrole z weterynariji i agencji U mnie się weterynaria dowaliła do tego ze nie mam tabliczki zakaz wstępu osoba nieuprawionym, ubrania roboczego, ale fartuch nie wchodzi w rachubę, pojemników na myszy szczury, ze stanowiska za wąskie, śruta niemoze leżeć w oborze, witaminy pod zamknięciem, no i do jaskółek się dowalili. O książki rejestracji się nie martwię prowadzone ideolo, a w razie kolczyków jak zgubią to mam w zapasie. Dali mi termin do kaca miesiąca jak nie dam rady to wystawia negatywa i to pójdzie do agencji, bo te oszołomy podpisali umowę i jak coś nie tak to sobie przesyłają, prowu nie biorę

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3176 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 20:11

kontrole z weterynariji i agencji U mnie była kontrola w maju z Weterynarii. Przyjechały 3 kobiety i sprawdzały m.in. kolczyki i księgę rejestracji. Jedyne co nam zarzuciły to brak stacji deratyzacyjnej i jeszcze niebiałkowane ściany. Miałem jeszcze dołączyć kilkudniowego byczka do reszty cieląt, bo był sam w oborze z krowami. Tabliczkę o zakazie wstępu już miałem tylko na 1 drzwiach, paszę trzymam w silosie paszowym, stanowisk nie mierzyły i tym podobnych. 

Widocznie trafili Ci się nadgorliwi kontrolerzy, którzy sami sobie wymyślają przepisy, bo jak widzisz po moim przykładnie jeden kraj a różne wymogi. O tym wszystkim to już można historie opowiadać

#5 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 03:56

kontrole z weterynariji i agencji Właśnie było dwóch gości jeden był od krów, paszporty, kolczyki a ten drugi oszołom był od tzw reszty ten jeden mówił ze dobrze ze oborę wybiałkowaliśmy bo ma jobla na tym punkcie. Porobię co trzeba zobaczymy co znowu wymyśli jak przyjadą :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 16:15

kontrole z weterynariji i agencji U mnie była kontrola wet w zeszłym roku, ale muszę przyznać, ze w porównaniu do Waszych to u mnie byli normalni ludzie. I to lekarze weterynarii. Owszem była kontrola dokumentacji, obiektów itd. ale bez takich niedorzeczności że budynek nieodpowiedni czy długość łańcucha. Trzeba było zapytać czy po kondycji byka i jego zachowaniu widać, że jest mu źle. Odnośnie jaskółczych gniazd w oborze- W latach 80-tych też były kontrole wet i były zastrzeżenia do gniazd i pracownice obory tak zakrzyczały lekarzy, bo jak można niszczy ptasie gniazda i to na dodatek jaskółcze ! Toż to stanie się nieszczęście! A tak na poważnie - wymagają ochrony ptasich siedlisk i zabraniają ich niszczenia. Moim zdaniem na kontrole wysyłają zamiast fachowców od rolnictwa osoby nie mające o tym zielonego pojęcia.

#7 Share SAMIK

SAMIK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 09:27

kontrole z weterynariji i agencji Ja w tym roku miałem już 3 kontrole i szykuje się jeszcze 1 we wrześniu, na pierwszej sprawdzali pomieszczenia dla cieląt które skupuje(firmowe), na drugiej kolczyki i książkę rejestracyjną i powierzchnie stanowisk i kazali wybielić oborę, a na 3 przyjechali sprawdzić czy obieliłem i znowu kolczyki i książkę. Ja ogólnie nie mam zastrzeżeni do ludzi którzy byli u mnie.

==> Ruch Narodowy <== Mój Avatar to nie hrabia tylko ALI G 

#8 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 14:38

kontrole z weterynariji i agencji U mnie byli rok temu i w zeszłym tygodniu znowu. Sprawdzali kolczyki i paszporty, brali zboże do badania i doczepili się do cieląt bo mam wszystkie wiązane a do 6 miesiąca życia mają być luzem :D i w październiku przyjdą to sprawdzić! a jaskółek mam chyba z 15 gniazd ale się nie czepiali :)

#9 Share fant25a

fant25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 19:52

kontrole z weterynariji i agencji Czy kontrola z Agencji sprawdza co robi się z zużytym olejem, bańkach po oleju, filtrach, opakowaniach po środkach ochrony roślin, sznurkach, workach po nawozach? Jeżeli tak to, co z nimi robicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share przemek121088

przemek121088

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , rolnictwo

Napisany 29 sierpień 2010 - 20:13

kontrole z weterynariji i agencji Najwyżej mogą doczepić się do opakowań po środkach. Ja oddaje opakowania tam gdzie kupiłem opryski jest specjalny pojemnik na to.

Edytowany przez andrzej2110, 27 wrzesień 2010 - 10:22.
Cytowanie poprzedniego posta

Zetor Team