Zaloguj się, aby obserwować  
prezes893

Drgania

Polecane posty

prezes893    0

witam

 

 

czy ktoś ma pomysł co może powodować drgania w bizonie uwidaczniające się tym że na pełnych obrotach trzęsie się barierka po lewej stronie?? wydaje mi się iż to nie jest wina wytrząsaczy, ani bębna młócącego nie słychać też żadnych odgłosów pochodzących z łożysk bębna(wymienione cepy przed tym sezonem a problem był widoczny w poprzednim sezonie) i trzeba wykluczyć też drgania pochodzące od hederu. problem ten występuje na pełnych obrotach i przy około 1400 obrótow/min silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego miałem takie same objawy i u mnie był ten wariator od pasów jezdnych. ;) tylko że u mnie poszła śruba od naciągu(M10, ale teraz założyłem twardą o ile się nie myle 10.8) i pasy sie poluzowały następnie jeden idący na sprzęgło się obrócił i sie spalił. No i właśnie takie wibracje miałem. Po wyjęciu wariatora zobaczyłem ten środkowy talerz i na boki jak poruszasz miałem tam luz i wymieniłem na nowy wariator i ten sezon narazie spokój. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes893    0

u mnie jest luz na tych tulejkach mocujących ramię od przekładni do podstawy ;) więc będe musiał to sprawdzić.

 

dzięki za odpowiedź przemek120491 :D

 

nie myślałem ze to jest przyczyna takich wibracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj