Skocz do zawartości

Zdjęcie

Drgania

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share prezes893

prezes893

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 18:42

Drgania witam

czy ktoś ma pomysł co może powodować drgania w bizonie uwidaczniające się tym że na pełnych obrotach trzęsie się barierka po lewej stronie?? wydaje mi się iż to nie jest wina wytrząsaczy, ani bębna młócącego nie słychać też żadnych odgłosów pochodzących z łożysk bębna(wymienione cepy przed tym sezonem a problem był widoczny w poprzednim sezonie) i trzeba wykluczyć też drgania pochodzące od hederu. problem ten występuje na pełnych obrotach i przy około 1400 obrótow/min silnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Drgania Dzisiaj, 19:22
  •  

#2 Share przemek120491

przemek120491

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 19:26

Drgania kolego miałem takie same objawy i u mnie był ten wariator od pasów jezdnych. ;) tylko że u mnie poszła śruba od naciągu(M10, ale teraz założyłem twardą o ile się nie myle 10.8) i pasy sie poluzowały następnie jeden idący na sprzęgło się obrócił i sie spalił. No i właśnie takie wibracje miałem. Po wyjęciu wariatora zobaczyłem ten środkowy talerz i na boki jak poruszasz miałem tam luz i wymieniłem na nowy wariator i ten sezon narazie spokój. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share prezes893

prezes893

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 19:44

Drgania u mnie jest luz na tych tulejkach mocujących ramię od przekładni do podstawy ;) więc będe musiał to sprawdzić.

dzięki za odpowiedź przemek120491 :D

nie myślałem ze to jest przyczyna takich wibracji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share przemek120491

przemek120491

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 20:19

Drgania u mnie akurat na tulekach było ok, ale jak ten talerz środkowy będzie mieć luz na boki to będą drgania ;)