Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z prasą kostkującom international 440

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mata25

mata25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 18:30

problem z prasą kostkującom international 440 Witam wszystkim jestem posiadaczem prasy kostkującej international 440. Mam z nią problem, ponieważ prasa zrywa bezpiecznik tzw. zwiąrze 5-6 snopków i zrywa bezpiecznik, jeden mechanik powiedział mi żebym przewiercił z 8 na 10, i tak zrobiłem, myślałem że to będzie koniec moich problemów, pojechałem dzisjaj w pole sprasować słomę a tu znowu to samu cały czas tnie te bezpieczniki.bezpiecznik się zrywa jak iglice staną w połowie.Bardzo proszę was o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z prasą kostkującom international 440 Dzisiaj, 02:56
  •  

#2 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 20:37

problem z prasą kostkującom international 440 SPROBOJ JAKO BEZPIECZNIKI ZALOZYC SRUBY UTWARDZANE, NP SPECJALNE OD SPRZEGLA W C 360 W WYMIARZE 10 SA CHYBA NAJTWARDSZE(JAK BEDZIESZ JE KUPOWAL TO WEZ SOBIE TEZ NAKRETKI BO JEST NA NICH DROBNOZWOJNY GWINT). JESLI TO NIE POMOZE TO SPRAWDZ, MOZE COS O COS WADZI. ;)

#3 Share janusz74

janusz74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 23:34

problem z prasą kostkującom international 440 Twój problem tkwi nie w śrubie i nie słuchaj mechaników tylko sprawdź sprzęgło iglic też tak miałem jest w kole koło aparatów musisz wykręcić aparaty odkręcić hamulec zdjąć ramię od iglic i pociąg ośkę 8 śruba tam jest świat :) mam ją od 2000r a jest z 1969r

#4 Share konrad12

konrad12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 19 sierpień 2010 - 05:51

problem z prasą kostkującom international 440 a może jest źle ustawiony zapłon i tłok udeża w blokaę, która blokuje żeby tłok nie udeżył w iglice!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 14:05

problem z prasą kostkującom international 440 Powiedz temu mechanikowi żeby w głowe się puknoł - bez urazy oczywiście. Zrób to co koledzy piszą a ja ze swojej strony proponuje wrócić do śruby 8 ale skoro rozwierciłeś na 10 to załóż taką o twardości 5.8 bo w końcu bezpiecznik wytrzyma a za to pół maszyny się rozleci.

#6 Share Robson123

Robson123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 22:26

problem z prasą kostkującom international 440 racja 8 wystarczy a co do przyczyny to nic nie rozbieraj sprawa tkwi na wierzchu jak nie doszłeś do ładu daj znać to ci podam muj teleon i powiem ci co masz robić .ja internationala mam 14 lat i innej prasy nie chce

#7 Share ffiixx

ffiixx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 07:27

problem z prasą kostkującom international 440 Nawiązuje do pytanie mam podobny problem z prasa 422 tylko u mnie za każdym razem zrywa zabezpieczenie jak by zapłon był złe ustawiony
i tłok uderza w blokadę, która blokuje żeby tłok nie uderzył w iglice! jak mozna przestawić to bo w tym momencie gdy tłok popycha słomę to zapinają się iglice wysuwa zabezpieczenie i bum brakuje jakies 30 cm ,żeby wszystko było ok bo rozumiem ,że iglice zapinają się gdy tłok jest w pełni wyciągnięty czyli popcha słomę wtedy iglice wchodzą w tłok i zapinają kostke.? był bym wdzięczny za jakie kolwiek porady bo na moje chłopskie oko wygląda tak jak by była zła synchronizacja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share ffiixx

ffiixx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 10:41

problem z prasą kostkującom international 440 Problem został rozwiązany.
Łańcuch napędzający mechanizm wiązania i sprzęgła od supłaczy przeskoczył o parę oczek i tak został zakłócony tryb pracy prasy i nagminnego ścinania zabezpieczenia przez tłok.