Skocz do zawartości

Zdjęcie

Filtr powietrza suchy

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 05:54

Filtr powietrza suchy co ile mtg należy wymieniać wkład, instrukcja podaje że co tyś mtg lub co 6 czyszczeń wkładu głównego, no to ja już ze 60 może 100 razy czyściłem ten wkład, ale podobno bezpiecznik częściej należy wymieniać że się zatyka i tego nie widać, mam już pond 800 mtg i jakoś teraz zauwazyłem że wkład główny jakby mniej się kurzył, czy wszystko idzie na bezpiecznik, kilka razy zawilgotniał mi wkład od pracy w ulewnym deszczu i suszyłem czy taki wkład już traci właściwości bo instrukcja podaje że można niby myć wodą ten wkład 3 razy, no a wymiana to na jakiego producenta, bo ceny są bardzo zróżnicowane, chyba nie warto płacić po ponad 200zl za wkład i bezpiecznik oryginalny sdf?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Filtr powietrza suchy Dzisiaj, 12:05
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 06:40

Filtr powietrza suchy co do bezpiecznika to nie wiem czy sięgo wymienia częsciej bo on w zasadzie powinien być cały czas czysty jeżeli filtr głowny jest w porządku on tylko zabezpiecza silnik w razie uszkodzenia filtra głównego natoniast co do filtra zewnetrznego wkład przy pracy w dużym zapyleniu powinien być czyszczony nawet codziennie albo tak jak w kombajnie nawet kilka razy dziennnie ostatnio czyściłem kumplowi filtr w kombajnie po 4czy 5ciu godzinach pracy to podwórka nie było widać . Jak pojawi się wilgoć i filtr zamoknie to isę zaklei po prostu i straci przepustowość nigdy nie praktykowałem mycia wkładów więc na ten temat się nie wypowiem a i jeszcze jedno nie wiem co masz za maszynę ale wiekrzośc zachodnich ma czujnik podciśnieniowy zabrudzenia filtra oznajmiany kontrolką
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 07:45

Filtr powietrza suchy bezpiecznika niby się nie czyści, ale nie pamiętam już kto ale na af przewineło się kilka razy że ktoś wymieniał około 700mtg bezpiecznik w lambo grand prox i ciągnik jak odetkany, dlatego pytam

#4 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 16:48

Filtr powietrza suchy Co dwa lata powinno się wymienić bezpiecznik.

#5 Share wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 21:20

Filtr powietrza suchy Co ile wymienia się filtr powietrza w bizonie, bo kolega mówi ze wystarczy wydmuchać przed każdym wyjazdem i ma być, a wymiana jest za droga?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 22:33

Filtr powietrza suchy Są różne szkoły, co dwa lata lub co 500mth. Jak zabrudzony wystarczy przedmuchać.

#7 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 02 lipiec 2011 - 22:37

Filtr powietrza suchy :rolleyes: dobrze mówicie wkład filtra należy zawsze dobrze wydmuchać od środka sprężonym powietrzem. Zatkany filtr objawi wam się czarnym dymem z rury wydechowej i zwiększonym zużyciem ropy. Lepiej dmuchać na zimne :mellow:
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#8 Share wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 13:00

Filtr powietrza suchy Jak jest brudny i nie można go porządnie wydmuchać to go trzeba wymienić?
Jaki jest filtr powietrza w mf 255, są tam dwa filtry jeden wstepny a drugi głowny?? jakie są tam nr??
Bo ja mam dwa filtry w mf 260 i chce sprawdzic czy podejdą prosilbym też o wymiary filtrów.

Edytowany przez wsiok, 03 lipiec 2011 - 14:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 16:40

Filtr powietrza suchy W bizonie trzeba wymienić jak nie działa czyli gdy w misce na dnie przestaje zbierać się syf. Dopóki zabrudzenia spadają na dół znaczy że filtr działa poprawnie.
Mam Df Agroplusa 100 z serwisu mówili że ich uczą że po 3 czyszczeniach czyli w rzeczywistości może być po 3 dniach, ale kto by to wytrzymał finansowo. Więc w praktyce wymienić bezwzględnie trzeba kiedy nie idzie już go wyczyścić poznać to po tym że filtr robi się ciężki a nic z niego wydmuchać nie idzie u mnie trwało to ponad 2000mth.
Czasem dmuchanie kiepsko idzie pomaga gdy się opuka ręką.