Skocz do zawartości

Zdjęcie

3140 Odwieczny Problem

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share atom29

atom29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 16:32

3140 Odwieczny Problem

Witam. Czy zna ktos firme która zajelaby sie regeneracja pompy przedniej od john deera 2140? Próbował ktos tam wstawic jakas inna tanszą pompe?

Apropo regeneracji możesz spytać w firmie "Hydrotor" z Tucholi. Tani nie są ale dobrze robią.

zadzwon do serwisu i sie dowiedz. bez ciśnienień proszę bo nie ma się o co kłócić. @atom29 nie napisałem do Ciebie tylko ogólnie jak ludzie robią.

Serwis jedno co mówi to wymienić pompę zewnętrzną, że ja mam ją nową to każą przyjechać na warsztat.
Jak człowiek sam nie dojdzie to żaden serwis nie powie ci co jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
3140 Odwieczny Problem Dzisiaj, 15:59
  •  

#22 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 16:45

3140 Odwieczny Problem Ja nie wyobrażam sobie powiedzenia co dolega ciągnikowi jak go nie widzę owszem są czasem specyficzne usterki ale nie zwiazane z gydrauliką która jest mocno skomplikowanan niestety wiec z takimi pytaniami to raczej do wróżki by pasowało a jak ktoś chce oszczędzać i próbować na własną rękę to niech próbuje jednemu sieuda jednemu nie a jeszcze inny tak popieprzy że czasem jak coś takiego dostanę to sam nie wiem od czego by tu zaczą wiec jak ktoś mi mówi że już sam dłubał i jeszcze z 10 stodołowych mechaników i nikt sobie ie poradził to ja już dizękuję za takie maszyny albo cena jest odpowiednia
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#23 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:02

3140 Odwieczny Problem Mariusz Zdun .Nie rób sobie krypto-reklamy.Ja skorzystałem właśnie z takich fachowców jak Ty się przedstawiasz.Naciągli mnie na kase nie potrzebnie.Przeczytajcie sobie moje posty w.. 3x00-8x00 temat dziwna praca po zapaleniu. I naprawdę nie dziw się ronikowi że przy obecnej opłacalności każdy rozsadny zamożny i mniej zamożny ronik nim wyda przysłowiową złotowke to okręci nią kilka razy.Chyba że Ty tyle inkasujesz że Ciebie to nie dotyczy.No to wtenczs w Twoją stronę wielkie SORY.

#24 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 26 styczeń 2011 - 22:06

3140 Odwieczny Problem :blink: @atom 29 trawiłeś w sedno sprawy, że jak sam nie dojdziesz to ci żaden service nie pomoże, twoja jakże cenna opinia wszakże nie jest odosobniona. Dotyczy nie tylko ciągników ale też aut. Każdy bystry użytkownik który był w service mógł sobie popatrzeć na nie kompetencje i nieporadność obsługi. Jedynie co potrafią to podłączyć sprzęt pod kompa i skasować, to im wychodzi najlepiej. :D
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#25 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 08:33

3140 Odwieczny Problem Nie robię sobie Krypto reklamy i nie obrażaj mnie porównując do każdego innego mechanika ja nie odpowiadam za to co ini robią odpowiadam za siebie. Jak się da a nie zawsze sie da to staram sie pomuc na forum i tak jak pisałem jak ktoś chce to nikt mu nie zabroin samemu dłubać w swoim ciągniku tylko skoro jesteście tacy mądrzy ze serwisy i mechanicy na was kokosy robią to nie dzwńcie później z płaczem że panie ratuj pan my już wszystkim kręcili i nie działa albo jest gorzej niż było !!!!!! A poza tym jak nie pasi że sie ktoś znający temat wypowiada to sory ale nie muszę wam pomagać bo widzę ze sobie sami bardzo dobrze radzicie zwłaszcza w obrabianiu du...y.
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share deerepiotrek

deerepiotrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 19:43

3140 Odwieczny Problem [quote name='atom29' timestamp='1296055944' post='640976']
Apropo regeneracji możesz spytać w firmie "Hydrotor" z Tucholi. Tani nie są ale dobrze robią.

Serwis jedno co mówi to wymienić pompę zewnętrzną, że ja mam ją nową to każą przyjechać na warsztat.
Jak człowiek sam nie dojdzie to żaden serwis nie powie ci co jest.
kolego sprawdz najpierw czy doladowana jest pompa glowna. Na wolnych obrotach 850 zbiornik nad pompa ma byc przepelniony olejem czyli jakbys zalozyl przezroczysty przewod (pasuje od dojarki) na krocce chlodnica oleju-zbiorniczek (powrot zasilania) to tam ma byc olej jak nie ruszasz zadna funkcja. Ale jezeli swieci ci kontrolka od skrzyni na wolnych obr to problem jest w srodku.

Edytowany przez deerepiotrek, 06 luty 2011 - 01:27.

#27 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 19:57

3140 Odwieczny Problem Zapomniałeś dodać,że najlepiej na rozgrzanym oleju.

#28 Share czarnykriss

czarnykriss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 luty 2011 - 17:07

3140 Odwieczny Problem

Ja posiadam 3050 jak go kupiłem było wszystko OK. Po zrobieniu około 400 mth zaczęło kapać z okolić pompy hydraulicznej nie miałem na to czasu więc jeździłem do końca sezonu. Problem narastał zaczęło się zacinać wspomaganie kierownicy. Po sezonie zdjąłem te siatki boczne, wszystko wymyłem i okazało się że pompa nie leci tylko spadł z niej taki mały wężyk igelitowy był problem skąd on spadł, praktycznie z niego nic nie leciało, ale było miejsce na takim zbiorniku wyrównawczym który znajduje się w okolicach pompy hydr założyłem go tam i teraz nic nie kapie i przestało się zacinać wspomaganie.

też mam problem ze wspomaganiem i drgającym podnośnikiem z tyłu w moim JD, ale u mnie raczej przyczyną jest pompa, bo już ją bardzo głośno słyszę, teraz nie bede z tym robił bo jeszcze da się jeżdzić a ciągnik chodzi praktycznie co dziennie dlatego że zajmuje sie też odsnieżaniem dróg, ale mam mały problem chodzi o ten wężyk igielitow co kolega pisze wcześniej, mianowicie do zbiornika wyrównawczego jest zamocowany ten wężyk o długości 20cm po czym jest urwany, trochę z niego kapie... i nie wiem gdzie on powinien być zamocowany z drugiej strony,jeżeli ktoś wie to proszę o pomoc,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share deerepiotrek

deerepiotrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:54

3140 Odwieczny Problem

też mam problem ze wspomaganiem i drgającym podnośnikiem z tyłu w moim JD, ale u mnie raczej przyczyną jest pompa, bo już ją bardzo głośno słyszę, teraz nie bede z tym robił bo jeszcze da się jeżdzić a ciągnik chodzi praktycznie co dziennie dlatego że zajmuje sie też odsnieżaniem dróg, ale mam mały problem chodzi o ten wężyk igielitow co kolega pisze wcześniej, mianowicie do zbiornika wyrównawczego jest zamocowany ten wężyk o długości 20cm po czym jest urwany, trochę z niego kapie... i nie wiem gdzie on powinien być zamocowany z drugiej strony,jeżeli ktoś wie to proszę o pomoc,

Ten cienki wezyk wychodzi z dolu pompy idzie do gornego korka zbiorniczka oleju i idzie do skrzyni a wlasciwie do gornej pokrywy tam gdzie sa dziwignie od walka i hi-lo