Skocz do zawartości

Zdjęcie

NH 1540 wymiary paska klinowego alternatora i wentylatora

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 05 sierpień 2010 - 17:12

NH 1540 wymiary paska klinowego alternatora i wentylatora Witajcie, potrzebuje pomocy, otóż w kombajnie NH 1540 bardzo szybko zużywa się pasek klinowy co napędza alternator i wiatrak, nowy pasek wytrzymuje ok godziny pracy, wszystkie łożyska chodzą lekko więc podejrzewam ze jest to jakiś nietypowy pasek, dlatego zwracam się z prośbą do posiadaczy kombajnu NH z silnikiem 6-cyl FORD o podanie wymiarów oryginalnego paska klinowego. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NH 1540 wymiary paska klinowego alternatora i wentylatora Dzisiaj, 22:46
  •  

#2 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 05 sierpień 2010 - 19:25

NH 1540 wymiary paska klinowego alternatora i wentylatora Kolego, ten sam kombajn i ten sam problem.Zawsze starczało paska na 100ha a wtym roku już 2 poszło.Pasek zakładam 13mm na 1157mm i taki już od 7 lat co roku.Myśle że w takiej temp. jak wtym roku szybko sie nagrzewa i rozciąga a potem sie poprostu pali.Jak narazie innej przyczyny nieznalazłem.

#3 Share karolx21

karolx21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 sierpień 2010 - 20:49

NH 1540 wymiary paska klinowego alternatora i wentylatora Ja tez mam taki kombajn i wymienilem 3 lata temu stare paski na nowe i do tej pory nie mam problemow. Jutro zobacze jakie ma wymiary to ci napisze

#4 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 05 sierpień 2010 - 22:16

NH 1540 wymiary paska klinowego alternatora i wentylatora ja przedwczoraj zmieniałem ten pasek lecz niestety sam nie moglem rozczytać wymiarów ale został odmierzony za pomocą kabla sznurek tez jest ok ale musisz wtedy od srodka paska mierzyć, znajomy dal mi od frezarki pasek i pasował mimo że nowy to wymiarow nie miał wypisanych :]
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

#5 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 05:54

NH 1540 wymiary paska klinowego alternatora i wentylatora Kombajn jest znajomego i zakładaliśmy paski szerokości 13mm i 17mm jeden jak i drugi ulegały szybkiemu zużyciu, spróbuję dokupić pasek 15mm, jednak jak ktoś zdoła odczytać rozmiar
(głównie szerokość bo długość to 1180mm jest ok) oryginalnego paska byłbym bardzo wdzięczny.

#6 Share maxi900

maxi900

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:technologia, informatyka,

Napisany 16 maj 2011 - 15:24

Witajcie, potrzebuje pomocy, otóż w kombajnie NH 1540 bardzo szybko zużywa się pasek klinowy co napędza alternator i wiatrak, nowy pasek wytrzymuje ok godziny pracy, wszystkie łożyska chodzą lekko więc podejrzewam ze jest to jakiś nietypowy pasek, dlatego zwracam się z prośbą do posiadaczy kombajnu NH z silnikiem 6-cyl FORD o podanie wymiarów oryginalnego paska klinowego. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Jest to pas typu wąskoprofilowego SPA. Tutaj masz profile standardowe Z,A,B,C,D i wąskoprofilowe SPA,SPB,SPC,SPZ z katalogu firmy OPTIBELT.

Dodany obrazek

Nr oryginału to 371222 . Ma długość 1180 i szerokość zew 12,7mm. Spokojnie znajdziesz zamiennik - Sanok robi dobre pas i ma taki zamiennik.

Edytowany przez maxi900, 16 maj 2011 - 15:27.

#7 Share pantadeusz525

pantadeusz525

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 20:46

Witam żeby nie zakładać nowego tematu zapytam czy ktoś wie co może być przyczyną ze kombajn z nie nacka nagle zgasnie i potem nie można go przez godzine odpalic nagle pompa nie podaje paliwa

jak odkrece rurke od paliwa to nie podaje dzisiaj po dwoch godzinach zaczalem chechlac i zapalil

kombajn nie przebiera ani nie spada z obrotow najpierw tylko od razu ma brak paliwa jak by urzyl yego gaszenia na linke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 19:54

Proszę o podpowiedz czy sieczkarnia od 1520 i pochodnych bez litery s (czteroklawiszowy) będzie pasować do 1540s chodzi o szerokość i napęd, oraz odpowiednio klawisze (wytrząsacze) czy są zamienne?

I jesze jedno pytanie (może ktoś ma porównanie pracował na tych maszynach) jak się ma wydajność i jakość pracy Claas merkator 75 (4 wytrząsacze) do pracy NH 1540s?

#9 Share detom

detom

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 10:47

mercator 75 i nh1540s są bardzo zbliżonej wydajności , co do sieczkarni powinna pasować, na 95 % bdzie to sieczkarnia Spitor , montowane były aż do modelu 80XX z początkowych lat produkcji.

Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

#10 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 11:48

@detom widzę że jesteś z okolic Siedlec i tam jest sporo tych maszyn , czy wydajność i jakość pracy tych kombajnów oceniasz na podstawie wiedzy teoretycznej czy pracowałeś na tych maszynach?

#11 Share detom

detom

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 15:22

pracuję na nh 8050 też jest 4klawiszowcem z motorem forda a przed zakupem kombajnu kosił mi gościu mercatorem 75, szybkość pracy na korzyść nh ( a może przyczyną był braku pośpiechu operatora w końcu pracował na godzinę B) ) mam heder 3,9m jadę minimalnie szybciej niż class z hederem 3,6m (testowane 2 lata temu na sąsiednich polach w owsie na takim samym areale i i mniej-więcej wydajności).

Zakładając że poprzedni model czyli 1540s, był odrobine powolniejszy wydajność jest bardzo zbliżona do mercatora.

Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

#12 Share Piotrek26

Piotrek26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 13:46

Z tego co pamiętam, oryginał był chyba 13x1200 zębaty :)

#13 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 20:35

Kol detom dzięki za rzeczową odpowiedz z uzasadnieniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 wrzesień 2016 - 13:06

Kombajn jest znajomego i zakładaliśmy paski szerokości 13mm i 17mm jeden jak i drugi ulegały szybkiemu zużyciu, spróbuję dokupić pasek 15mm, jednak jak ktoś zdoła odczytać rozmiar
(głównie szerokość bo długość to 1180mm jest ok) oryginalnego paska byłbym bardzo wdzięczny.

W tym roku robiliśmy alternator i przy okazji wymiana paska.

Założony 13x1180 choć powienien być 12,7x1180, zobaczymy ile to wytrzyma.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke