matis251

Jakie olej lejecie do swoich MF ?

Polecane posty

szymek    75

to tylko trzeba zaopatrzyć sie w drugi komplet filtrów.  a jeszcze powiedzcie mi shell czy fuchs czy coś innego lepiej lać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

na ten temat to sie lepiej nie wypowiadać bo każdy wierzy w swoje. Lepiej zapytaj mechanika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panki888    1

Czy olej w hydraulice można mieszać ? tzn. chodzi mi o dolewkę po małym wycieku, a dolać innej firmy o tych samych parametrach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekc360    1

czy bezpiecznie jest zmieszac olej agro stou 10W30 z olejem agrol stou 10W30 bo kupiony został mf 3070 i chcem dolac do skrzyni . Własciciel poprzedni mówi ze jest w nim olej orlen agro stou lecz nie moge go u siebie dostac . na składnicy dawali mi ten agrol lecz boje sie go wlac żeby nie narobic śmietany co sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy posiadam MF 3095 i przymierzam się do wymiany oleju w silniku, tylko nie wiem ile go kupić. Orientuje się ktoś ile może wchodzić do silnika oleju ? Z góry dzięki za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Ty to masz zamiar w litrówkach kupować czy jak ?? Kupujesz przynajmniej 20stke i reszta będzie na dolewke...  a zakładając, że masz więcej niż 1 traktor, w którym choć raz w roku wypada zmienić olej to się kupuje 30stke, bo wychodzi taniej... proste?

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli według Ciebie niewiedza ile prawidłowo powinno być oleju w silniku jest dobra ? A potem lejesz do ciągnika na czuja i co chwile sprawdzasz na bagnecie. I według Ciebie przecież można kupić beczkę 200 l bo będzie taniej a reszta będzie przecież na dolewki. A po drugie zakładając ze masz więcej jak jeden ciągnik to akurat muszą wszystkie jeździć na tym samym oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tak.. mnie to nigdy nie zainteresowało ile tam wchodzi. 2x wyciągnę bagnet przy nalewaniu i spokój a nie z miarkami będę chodził.

Tak czy to do c330 czy do MF leje turdus bo po kiego komplikować se życie i zastawiać się do czego, który olej wlać. No ale jak ktoś nie ma co robić to kup se 3x 5l a za miesiąc już tylko litra na dolewkę i będziesz usatysfakcjonowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz lukbold poprzedni użytkownik forum potrafił normalnie odpowiedzieć na pytanie i tylko i wyłącznie o to mi chodziło. Nie potrzebowałem kogoś mądrości.
Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. W Fergusonie ostatnio zaczyna mi migać a powyżej 1500 obr/min świeci się taka kontrolka.

Co może być przyczyną?? 

Zastanawiam się nad wymianą oleju i filtrów w skrzyni.

massey-ferguson-6150-kontrolki_5852_69_67187.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Ja do 6190 lalem fuchs Agrifarm stou mc 10w40. 

 

Polecam 

Edytowano przez plati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj