Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie olej lejecie do swoich MF ?

56 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 21:37

No i tyle w temacie.. patrzeć co sie robi i nie mieszać z glutem. A czy olej ciemniejszy czy jaśniejszy.... daj se spokoj z takimi argumentami, bo to poziom przedszkola. Olej ma spełniac norme i koniec

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie olej lejecie do swoich MF ? Dzisiaj, 01:59
  •  

#22 Share waldi76

waldi76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 22:03

Na przedszkolu to ty chyba zakończyłeś edukację, czytaj ze zrozumieniem co napisałem. Jak już wspomniałem niech każdy robi jak uważa, chcesz lać tani badziew to lej Twoja sprawa, ja tam wiem że dobry olej to podstawa, norma to nie wszystko słabej jakości oleje szybko się starzeją i tracą swoje właściwości w niskich i wysokich temperaturach, a chyba o to w dobrym oleju chodzi aby zapewniał dobre smarowanie przy -20 i +40 przez cały okres od wymiany do wymiany, ale cóż są tacy co żadne argumenty do nich nie docierają tylko cena, do czasu, a potem wypisują że badziewne te fergusony że skrzynie słabe, szkoda moich nerwów. 

Edytowany przez waldi76, 16 marzec 2016 - 22:04.

#23 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 22:24

tylko że to Tobie tarcze się rozlatuja z jakiegoś powodu... ja leje najtańszy UTTO jaki dostałem i mam święty spokój. Tarcze hamulcowe i speedshift wyglądaja jak nowe a gruchot ma 28 lat.

Kolega Sznajdik leje Orlen i też nie narzeka... Ty cudujesz, kombinujesz a efekty masz w swojej skrzyni... bym się nie ździwił jakby to te twoje ekstra uszlachetniacze narobiły tego cyrku... 20-25 lat temu kiedy te tarcze robili nie było takich cudów w olejach i wszystko działało...  a ze starego sprzeu teraz już i tak nowego nie zrobisz choby litr oleju 30zł kosztował

Edytowany przez lukbold, 16 marzec 2016 - 22:40.

#24 Share waldi76

waldi76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 09:04

Wszystko do czasu, jak ci się zacznie sypać to zobaczysz jakie są ceny części do skrzyni o robociźnie nie wspominając, a tarcze hamulcowe to tutaj najmniejszy problem kupiłem, sam wymieniłem w zimie, chodzi i będzie chodził lata a ty sobie lej nawet z frytkownicy, ale przynajmniej nie próbuj wmawiać ludziom że najtańszy polski badziew jest lepszy od fuchsa którego zaleca producent.

W latach 90-tych jak myśleliśmy o przystąpieniu do UE to wszyscy mówili ze jesteśmy zapóźnieni do zachodu o jakieś 40 lat, teraz mogę cie zapewnić że to zapóźnienie ciągle wynosi co najmniej ze 20 lat, w Polsce ciągle żaden zakład nie jest w stanie wyprodukować skrzyni biegów o takim zaawansowaniu technicznym jak w tych starych fergusonach serii 3000 a ty próbujesz wszystkim wmówić że że polskie oleje są do tych skrzyń lepsze niż zachodnie, jak już sobie takim zalałeś to przynajmniej byś siedział cicho i nie wprowadzał ludzi w błąd, jeszcze bym nic nie mówił jakbyś wlał orlenowski UTTO albo STOU orlen to duża firma mają kasę na badania to może i nie są te oleje takie złe. 

#25 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 09:11

Oleje fuscha to jedne z najlepszych produktów  ,fusch ma swoje laboratoria ,mało znana marka u nas a więc i nie podrabiana ,oleje Mobil delvac ,castrol to najczesciej podrabiane marki olejów

#26 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 17 marzec 2016 - 09:24

Wszystko do czasu, jak ci się zacznie sypać to zobaczysz jakie są ceny części do skrzyni o robociźnie nie wspominając, a tarcze hamulcowe to tutaj najmniejszy problem kupiłem, sam wymieniłem w zimie, chodzi i będzie chodził lata a ty sobie lej nawet z frytkownicy, ale przynajmniej nie próbuj wmawiać ludziom że najtańszy polski badziew jest lepszy od fuchsa którego zaleca producent.
W latach 90-tych jak myśleliśmy o przystąpieniu do UE to wszyscy mówili ze jesteśmy zapóźnieni do zachodu o jakieś 40 lat, teraz mogę cie zapewnić że to zapóźnienie ciągle wynosi co najmniej ze 20 lat, w Polsce ciągle żaden zakład nie jest w stanie wyprodukować skrzyni biegów o takim zaawansowaniu technicznym jak w tych starych fergusonach serii 3000 a ty próbujesz wszystkim wmówić że że polskie oleje są do tych skrzyń lepsze niż zachodnie, jak już sobie takim zalałeś to przynajmniej byś siedział cicho i nie wprowadzał ludzi w błąd, jeszcze bym nic nie mówił jakbyś wlał orlenowski UTTO albo STOU orlen to duża firma mają kasę na badania to może i nie są te oleje takie złe.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że rafineria w Jaśle nie bada swoich produktów i idą bez atestów ? Co do Fucha to nie wiem gdzie producent zaleca ale w mojej instrukcji są jedynie podane normy jakie muszą spełniać oleje bez nacisku na daną markę - MF 6150.

Z tego co piszą na stronie ich każda partia jest badana przez " niezależne " laboratorium. Dla mnie jest to atut, nikt nie zarzuci, że laboratorium swoje to i wszystko przechodzi płazem. Na dowód:

http://www.rwj.com.pl/o-nas

Wiem, wiem to polska firma więc na pewno oszukują, kantują i te wszystkie atesty, normy to jakaś bajka. Ważne, że zagramaniczne najlepsze i na 100 pewne bo z "zachodu" :D Co za naród....

PS. powiedz jeszcze dlaczego Fendt na skrzyni Vario zalany niemieckim olejem, pracujący na niemieckiej ziemi jednak jest do zajeżdżenia ? Może dlatego, że Polska jest sąsiadem :D

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#27 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 09:24

sęk w tym że ja o nic sie nie martwie bo naprawy robie sam, nawet tej mega zaawansowanej technologicznie skrzyni. Mam 2 ręce i troche rozumu a nie tylko dużo gadki :) Ile razy mam ci tłumaczyć że to ty miałeś problem z tarczami a nie ja, więc o czym TY do mnie?? Pociskasz jakieś niesprawdzone kity a nawet nie widziałes oleju na oczy, tak samo żadnych badań mu nie robiłeś tylko skreślasz go bo to polski, tani olej a więc od razu najgorszy. Lej se co chcesz ale od tego co moje wara bo o zdanie nie pytałem. Za marketing płacić nie mam ochoty

#28 Share waldi76

waldi76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 09:25

No własnie tu kolego andwerk może być przyczyna tej awarii u mnie ja tego castrola kupowałem z beczki luzem, nigdy więcej tego błędu nie zrobię.

Edytowany przez waldi76, 17 marzec 2016 - 09:27.

#29 Share robinek

robinek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 20:22

Mam mf 3080 skrzynia po remoncie i olej agro stou 10w 30 dwa lata już siedzi i nic się nie dzieje

#30 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 17 marzec 2016 - 20:38

No własnie tu kolego andwerk może być przyczyna tej awarii u mnie ja tego castrola kupowałem z beczki luzem, nigdy więcej tego błędu nie zrobię.

Nie wiem jaką miałeś dokładnie awarie ale może to jakoś się złożyło, że tarcze zjadło zaraz po wymianie oleju. Może już były na wykończeniu, nie wnikam,

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Marko-Fracek

Marko-Fracek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 20:41

ja do swojego leje Fucha i nigdy na innym nie był taki był zalany od nowości i serwis na taki zmieniał mf 6150

a co do tego ze tarcze zjadło zaraz po wymianie oleju to pytanie czy ten olej był przeznaczony na  tarcze hamulcowe w kąpieli olejowej

#32 Share xzibit0000

xzibit0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 20:58

ja prowadząc swojego mf 3070 do mechanika, pytając o oleje to powiedział mi jedno zdanie ,, Wszystkie oleje tej serii MF powinny być zalane olejami FUSCHa, bo to najlepsze oleje dla tych skrzyń'' 

#33 Share jasiek11961

jasiek11961

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 09:47

Witam.

Posiadam MF 3065 a oleje jakie zastosowałem to :

Skrzynia - Gulf Super Tractor Oil Universal 10W-30       20l około 285zł

Silnik   - Turdus 15w40      5l około 50zł 

#34 Share panki888

panki888

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 20:50

Jaki polecacie do silnika 3085.

Dużo osób poleca turdus więc jaka jest pełna nazwa tego produktu?

#35 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 12 kwiecień 2016 - 21:10

Turdus jest pełną nazwą

#36 Share panki888

panki888

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 21:23

Myślałem że może do ciągnika jest jakaś inna nazwa niż do auta.

Czyli Turdus 10w40 i to wszystko?

#37 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 13 kwiecień 2016 - 20:13

on chyba występuje tylko jako 15w40 tak mi się wydaje

#38 Share szymek

szymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 09:29

panowie jest taka sprawa po wymianie oleju na shell spirax i przejechaniu 2ha z agregatem świecą sie kontrolki od filtra i nic nie działa filtry nowe donaldson, po wymyciu tego wkładu na 2 minuty spokój potem to samo, przed wymianą może z raz się zaświeciło i zgasła,. ciągnik mamy od tygodnia i jesteśmy zieloni w tym temacie

#39 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 11:24

pomiar cisnienia prawde Ci powie czy masz uszkodzony czujnik ciśnienia czy przeciek na którymś ze sprzegieł albo pompe na wykończeniu... Napewno o kontrolke zanieczyszczenia filtra chodzi?? albo ta z trybikiem od cisnienia skrzyni? to ten MF z przyszowic?

Edytowany przez lukbold, 22 kwiecień 2016 - 11:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share szymek

szymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 11:51

zaraz zrobię zdjęcie co to się świeci. tak to jest ten, gość mówił ze hamulce do roboty są ale  nimi ani razu nie hamowałem.

jednak niskie ciśnienie:/

Załączone miniaturki

• _DSC0436.JPG

Edytowany przez szymek, 22 kwiecień 2016 - 12:20.