Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wydzierzawienie pola

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 14:07

Wydzierzawienie pola Witam
Mam takie pytanko mam male gospodarstwo(ktore nie jest na mnie zapisane i chcialem powiekszyc je o jakies 20-50ha kupno nie wchodzi w gre bo na razie nie posiadam funduszy mam jakies 50tys ale to na modernizacje sprzetu i nawozy pochodze z woj lubelskiego narazie nie posiadam na sobie nic oprócz samochodu motocykla i ciagnika. Posiadam wyksztalcenie srednie ale nie rolnicze czy sa jakies grunty panstwowe ktore moge wydzierzawic gdzie sie zglaszac dowiadywac??? prosze o pomoc!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wydzierzawienie pola Dzisiaj, 21:01
  •  

#2 Share PioterKolo

PioterKolo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 16:14

Wydzierzawienie pola Moja rada jak masz mało zostan przy tym, miej to jako hobby a szukaj normalnej pracy, zrobisz 8 godzin i wiecej Cie nie obchodzi

#3 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 16:21

Wydzierzawienie pola Pioter dobrze gada polać mu ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 sierpień 2010 - 16:59

Wydzierzawienie pola A ja się z Wami nie zgodzę...jeśli masz sprzet który pozwoli Ci się bawić w rolnictwo próbuj...
Co do dzierżawy:
1. Możesz dzierżawić pole formalnie czyli u notariusza podpisujesz papierek
2. Możesz dzierżawić pole na ,,gębę'' i to jest chyba dobre rozwiązanie

Z doświadczenia wiem że łatwo jest pozyskać ziemię w dzierżawę lecz bez dopłat. Ty uprawiasz a właściciel płaci podatek i bierze dopłaty...

#5 Share r4v

r4v

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 20:26

Wydzierzawienie pola jeżeli oddasz całe dopłaty za dzierżawę to zysk z tych hektarów będzie niewielki a przy niskich cenach pszenicy pewnie wyjdziesz na zero albo strata ;)
na taką dzierżawę na "gębę" nie dostaniesz zwrotu za paliwo, który jest przyznawany od ilości hektarów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 05 sierpień 2010 - 05:57

Wydzierzawienie pola No niestety ale duzo osob chetnych jest na taka dzierzawe, bo przejol gospodarstwo a nie ma na nie czasu bo pracuje a nie moze sprzedac ani wydzierzawic formalnie.

@PioterKolo nie zgodze sie z toba praca 8 godzin 5-6dni w tygodniu za 1050zl na reke wyzyjesz z tego? utrzymasz rodzine? oplacisz wszystkie rachunki? starczy na jedzenie? na ksiazki dla dzieci? wiec jesli masz checi i myslisz rozsadnie to zostan na gospodarce staraj sie ja powiekszyc o te dzierzawy z czasem bedzie cie stac na kupno jakiegos arealu.. fakt na robisz sie nie mowie ze nie ale robisz sam dla siebie mozesz robic 4 godziny na dzien albo i 12 godzin to zalezy czy ci sie chce itp.