Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa

183 odpowiedzi na ten temat

#121 Share MajsterMarian

MajsterMarian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 09:27

Pompa wtryskowa Witam,

Musze zregenerować pompę wtryskowa do mojego C385 i właśnie nie wiem gdzie ja dać i gdzie będzie najlepiej zrobione. Mieszkam w okolicach Rypina i tylko znam ludzi którzy to robią w Bobrowie oraz Bukowcu. Jeśli znacie w tych okolicach dobrego fachowca co się tym zajmuje którego możecie polecić to napiszcie .

Pozdrawiam.

Edytowany przez MajsterMarian, 03 styczeń 2014 - 09:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa Dzisiaj, 18:16
  •  

#122 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 10:19

Pompa wtryskowa Jeśli to Bobrowo w okolicach Brodnicy to faceta mogę polecić, robił pompę i wtryski do Ducato-pełne zadowolenie, ja kilka lat temu robiłem pompę od bizona u Wojenkowskiego w Iławie a wcześniej do C-360 byłem zadowolony aż do sprzedaży także polecam Diesel-Service Wojenkowski Iława, dobre opinie zbierają Popielarscy z Łącka koło Płocka ale nie korzystałem z ich usług

Edytowany przez Marcin 80, 03 styczeń 2014 - 10:28.

#123 Share marek9508

marek9508

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 13:06

Pompa wtryskowa jesli dobrze kojarze, ze to jest Rypin kolo Góry, to moge Ci polecic w Lipnie dobrego majstra od pomp. my do niego zawsze wozimy pompy i jak narazie nie ma zadnego problemu z nimi :D

#124 Share MajsterMarian

MajsterMarian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 14:06

Pompa wtryskowa Jeśli możesz to podaj konkretne namiary.

#125 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1203 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 23:13

Pompa wtryskowa W iławie polecam Romana Szmejtera (ul Rzemieślnicza 10), tel 604 071 376

Nie jest drogi, robi dokłądnie, czysto. Uszczelniał i regulował mi pompe od 80-tki, regenerowął od 1014 i efekty bardzo dobre. Traktory alą mniej niż przed regeneracją a mocy jakby więcej (szczegolnie na niskich obrotach)

Co do diesel service z Iławy, to po tym, jak zrobili mi pompe od 3p omijam ich z daleka (oddałem im swoją i, nie chcąc czekać, wziąłem regenerowaną z półki. Po zamontowaniu okazało sie, że nie trzyma równych wolnych obrotów, tylko traktor nierówno sobie pyrka. Wymontowąłem następnego dnia, oddałem i wziąłem kolejną- było lepiej, ale jeszcze nie dobrze. Dopiero za trzecim razem dali mi pompe, na której silnik także na niskich obrotach pracuje jak należy. )

#126 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1733 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 06 styczeń 2014 - 07:35

Pompa wtryskowa Możesz też spróbować do ZNMR w Ostródzie. Znajomy zawoził kiedyś pompę od MF255 do RSY Iława i był bardzo z nich zadowolony.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#127 Share MajsterMarian

MajsterMarian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 13:21

Pompa wtryskowa Mam problem, Przy wyjmowaniu wtryskiwaczy uszczelki wyszły tylko przy 3, a jedna uszczelka została w środku i nie mogę jej wyjąc. Próbowałem już wszystkim, drucikiem, wkrętakiem, ale to nic nie daje . Macie może jakieś pomysły, jak ja wyjąc lub jakieś rady. Proszę o odpowiedz.

#128 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 365 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 15:25

Pompa wtryskowa Mam na to patent, istnieje przy tym pewne ryzyko uszkodzenia gniazda, ale jeszcze nie miałem uszczelki która by mi się oparła :) Mianowicie: potrzebny jest duży płaski śrubokręt, o takiej szerokości końcówki, aby sam jej koniec wszedł w otworek pod końcówkę wtryskiwacza, ale cała końcówka śrubokrętu nie przechodziła. Wbijam delikatnie taki śrubokręt w gniazdo, na tyle, aby miedziana uszczelka się odkształciła i obracam. Jak podkładka się ruszy, to wychodzi nabita na śrubokręt. Jeśli po tej operacji powstaną jakieś zadziory w gnieździe, to likwiduję je pilniczkiem.

Edytowany przez Stefano1, 18 styczeń 2014 - 15:26.

#129 Share MajsterMarian

MajsterMarian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 16:43

Pompa wtryskowa Tu jest taki problem ze ta podkładka byla chyba wieksza i wczesniejszy wlasciciel wziął i wepchnął ją na sile , wiec nie wiem jak ja ruszyc, a siedzi twardo.

#130 Share MajsterMarian

MajsterMarian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 15 luty 2014 - 10:52

Pompa wtryskowa Witam,

Mam problem , wiec napisze tu i nie będę zakładał nowego tematu i zaśmiecał forum. Jak już wcześniej pisałem zregenerowałem pompę i wtryski. Otóż pojawił się mały problem, ciągnik z nocy ma ciężej odpalić na zregenerowanej pompie , niż jak wcześniej na starej. Po odpaleniu kopci na biało-niebeisko lecz po pewnym trochę przestaje i jak by trochę kulał. Spala 2 L ON na 15 min stania. Ale za to jak się doda gazu to aż kabinę przechyla. Wiecie może w czym tkwi problem, zawory były regulowane ? A i dodam jeszcze ze przechylając pompę do ciągnika silnik chodzi szybciej a od ciągnika odchylając wolniej. Jak powinna być ustawiona?

Zapominałem dodać, że ropa przedostaje się do oleju i podnosi się stan.

Edytowany przez MajsterMarian, 15 luty 2014 - 14:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 365 postów

Napisany 15 luty 2014 - 15:04

Pompa wtryskowa Masz może pompę ze smarowaniem z obiegu silnika?

Nie będę kolejny raz opisywał ustawienia początku wtrysku ;) Wszystko jest tutaj:

http://www.agrofoto....y/#entry1238789

#132 Share MajsterMarian

MajsterMarian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 15 luty 2014 - 16:54

Pompa wtryskowa Pompa posiada własne smarowanie.

#133 Share simonnurs

simonnurs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 16 luty 2014 - 13:58

Pompa wtryskowa to uszczelniacze w pompie do wymiany no i według mnie dawka za duża jest

#134 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 365 postów

Napisany 17 luty 2014 - 00:24

Pompa wtryskowa Uszczelnienie uszczelnieniem (bo w pompie z własnym smarowaniem być musi) , ale niezła to mi regeneracja pompy, skoro nieszczelne sekcje walą ropą do oleju w pompie, a potem przez rozwalony uszczelniacz lub jego brak, wszystko ścieka do miski :) Bo inne wytłumaczenie problemu mi do głowy nie przychodzi :)

#135 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8159 postów

Napisany 17 luty 2014 - 09:22

Pompa wtryskowa Przeważnie pompką paliwową paliwo idzie do silniki, 99%.
Ja bym jeszcze raz pompę zawiózł do roboty, i kazał pokazać jakie ma dawki, czy na wszystkich cylindrach równe.
Na stole są menzurki w których widać ile paliwa pompa dawkuję, w wszystkich ma być jednakowo.

#136 Share simonnurs

simonnurs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 17 luty 2014 - 19:03

Pompa wtryskowa My też daliśmy pompe do regeneracji i skasowali chyba z 700 zł a nawet zimerringów nie wymienili

#137 Share MajsterMarian

MajsterMarian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 19 luty 2014 - 10:20

Pompa wtryskowa Właśnie sprawdzalem kont wtrysku jak sa te otworki na kole zamachowym. no i zaczynał tłoczyć jak jeszcze nie było 1 otworka. wiec przesunąłem ja do silnika i i zaczyna tłoczyć trosze przed pierwszym otowrem a konczy troche za tym drugim otworem. Pompy dalej nie posunę bo maksymalnie jest przy silniku.

#138 Share Tomek9a1

Tomek9a1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 19:25

Pompa wtryskowa Witam. Proszę o pomoc, gdyż założyłem regenerowaną pompę wtryskową do ciągnika i ten nie chce w żaden sposób odpalić, czego to może być wina. Kąt wtrysku też jest dziwny powinien tłoczyć na tym pierwszym otworze na kole zamachowym a zaczyna tłoczyć dopiero po 20-30 ząbkach za drugą dziurka.

#139 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8159 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 20:48

Pompa wtryskowa Może źle założyłeś pompę, nie wskoczyło ci na ząbka, może masz inne sprzęgieło, są dwa rodzaje, stary i nowy typ różnica w sprzęgiełu 1 ząb

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Tomek9a1

Tomek9a1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 23:28

Pompa wtryskowa Zazebiła się dobże wiec to odpada.