Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ekodiesel do Bizona

44 odpowiedzi na ten temat

#1 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 03 sierpień 2010 - 08:38

Ekodiesel do Bizona Siema, chcialem sie dowiedziec czy wlewacie te paliwo do bizona?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ekodiesel do Bizona Dzisiaj, 10:29
  •  

#2 Share bobek1

bobek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 09:21

Ekodiesel do Bizona ja nie wlewam do bizona ale do john deere wlałem dwa dni temu 30 litrów na próbe i jest ok silnik nie traci obrotów tylko troszke dziwny zapach sie wydobywa jak by smażone frytki lub coś podobnego ;)

#3 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 03 sierpień 2010 - 09:32

Ekodiesel do Bizona Ja nie wlewam do bizona ale do c 330 wleje na próbe.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#4 Share Masseyek6290

Masseyek6290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    rolnictwo

Napisany 03 sierpień 2010 - 11:22

Ekodiesel do Bizona Ja wlałem na próbe do mojej C-330 i zadziwiającej różnicy nie widze,no ale zapach to daje ładny ;)
Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

#5 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 11:31

Ekodiesel do Bizona W tamtym roku, wujek zatankował 60l "eko" do bizona i końcówki wtryskiwaczy szlak trafił ;) A zapach smażonych frytek nie bardzo mi odpowiada podczas pracy :/

Honda - The Power of Dreams :)

#6 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 13:45

Ekodiesel do Bizona ja leje pół na pół z normalną ropą i bizon chodzi normalnie.
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#7 Share grzesiekkk

grzesiekkk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 14:50

Ekodiesel do Bizona Do bizona nozna tankowac bio ,podobnie jak do kazdego pojazdu.W przypadku kombajnu bez kabiny moze po pewnym czasie glowa bolec z tego zapachu.Jezdzilem jakis czas temu na tym paliwie mercedesem 124 i odczowalem ze byl slabszy !

#8 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 03 sierpień 2010 - 18:43

Ekodiesel do Bizona c 330 czy c 360 to nic nie odczuje, ale 3p to już nie bardzo chodzi na ekodieslu.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#9 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 19:35

Ekodiesel do Bizona Z doświadczeń Mojego Kolegi mogę powiedzieć tyle, paliwo tańsze w zakupie to się wie bo o to chyba chodzi ale spalanie troszkę większe, zalecają mieszać ze zwykłą ropą i może wystąpić zjawisko podwyższonej temperatury silnika. Co szczerze powiem bardzo Mnie zaciekawiło dlaczego tak się dzieje a nie był to przykład jednego silnika tylko kilku i wszędzie to samo nie wspominając o tym że wszystkie psy na wsi się zlatują ;) za aromatem

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

#10 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 19:45

Ekodiesel do Bizona ja na bio deeslu jezdze od jakiegos czasu wszystkimi traktorami autem i kombajnemk jak narazie jest ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 19:50

Ekodiesel do Bizona Ja nie twierdzę, że nie jest Ok tylko pytam czy ktoś nie zauważył podwyższonej temperatury silnika jeżdżąc na biodieslu

#12 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 20:02

Ekodiesel do Bizona temperatora tez jest ok w normie nie widze roznicy

#13 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 03 sierpień 2010 - 20:03

Ekodiesel do Bizona a co się ma podnosić temp?? z jakich konkretnych przyczyn

po 2 jak się interesowałem trochę tą tematyką to raczej zalecali nie mieszać tego z ON, albo bio, albo ON, z powodu kiepskiej jakości paliw ( chrzczonych) bo zdażały się przypadki rozwarstwienia paliwa, bo zalaniu (mieszaniu) kiepskiego ON biopaliwem ( jak u nas Kółku Rolniczym kiedyś), a tu słyszę, że ktoś zaleca mieszanie,

#14 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 21:40

Ekodiesel do Bizona Panowie nie kłóćmy się, bo nie o to tu chodzi. Ja piszę tylko o tym co wiem ze swojego doświadczenia, a bardziej kolegi. Paliwo jest sprawdzone że jest Ok a trochę tego przelewają przez komin i gościu co przywozi ON i Bio radził robić mały miks. Także ja nie powiem skąd taki pomysł na miksy. Chłopaki mówią że na samym Bio troszkę auta są przymulone, a na miksie chodzą lepiej niż na czystym ONie. Ale właśnie wróćmy do początku bo to ciężarówkami śmigają na tym miksie, a nie kombajnem czy ciągnikiem, ale myślę że to nie różnica w silnikach i spalaniu.

#15 Share Adriano1232

Adriano1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, muzyka i wiele innych

Napisany 27 sierpień 2010 - 19:37

Ekodiesel do Bizona ja leje do mojego bizona bio i jestem zadowolony, może ten zapach daje się w znaki ale idzie się przyzwyczaić trochę głodniejszym się jest:D
Adi1232

#16 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 28 sierpień 2010 - 08:50

Ekodiesel do Bizona W poprzednim sezonie lałem do zbiornika tylko BIO. Różnicy większej nie odczułem w mocy silnika czy spalaniu w stosunku do ON. Po 500 litrach "stanął" filcowy filtr paliwa.
W tym sezonie kupiłem ( w maju) 300 l BIO po 3,69 w żniwa skoczyła cena do 3,85. Na stacji utargowałem cenę ON z 4,29 do 4,09 więc sezon kończę na zwykłym ON. Przy różnicy ceny 0,24 stwierdziłem że skóra nie warta wyprawki.

#17 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 18 wrzesień 2010 - 18:03

Ekodiesel do Bizona Tylko ze od ON odliczyć mozesz sobie akcyze a wtedy wychodzi taniej od bio :D
Mój Wladimirec podbija świat

#18 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 18 wrzesień 2010 - 21:11

Ekodiesel do Bizona wszystko fajnie, bio tanszy, ladny zapach plackow ziemniaczanych, ale chce przestrzec przed jedna rzecza: biodiesel w zaleznosci od stosunku liosci oleju rzepakowego do napedowego ma wlasciwosci silnie badz slabiej pluczace. silniki pracujace w strszych kombajnach typu bizon, fortschritt badz innych majacych wiecej niz 15 lat po dostaniu biodiesela traca wszelkie nagary trzymajace jako takie cisnienie oleju. silnik nadaje sie do kapitalki z powodu wyrobienia wszystkich podzespolow, ktore mialo miejsce w przeszlosci, a nie ujawnialo sie dotychczas poprzez nagary. generalnie biopaliwa to swietna sprawa, ale trzeba miec silniki w minimum dobrym stanie by mozna bylo na nich bezstresowo jezdzic. ja do swojego JD 2266 o przebiegu 3500mtg juz nie zalewam bio, bo nie chce ryzykowac remontu silnika.
Piszę po polsku!

#19 Share recrut83

recrut83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 11:02

Ekodiesel do Bizona kolego dexterek a co ma ciśnienie oleju ??? jakie nagary ?? do mieszanki spalania? LLLLLLLLL ja mam takie pytanie jak u was w tym roku zapowiada śię cena usługi bizonkiem skoro cena paliwa poszła tak do góry ?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 08 kwiecień 2011 - 13:47

Ekodiesel do Bizona nagary kolego @recrut83 silnik nabywa podczas pracy na zwyklych paliwach przez szereg lat. jesli kiedykolwiek rozbierales lub widziales rozbieranie silnikow diesela to z pewnoscia miales stycznosc z roznego rodzaju nagarami. te nagary w pewnym sensie uszczelniaja silnik. kiedy sie je wypuka biopaliwem wszystko w silniku jest czysciutkie, blyszczace, jednak poprzez wyrobienie podzespolow i wyplukanie "uszczelnienia" silnik momentalnie traci cisnienie oleju, co w konsekwencji doprowadzi do zatarcia. na akademii rolniczej w poznaniu uczestniczylem w takim swego rodzaju projekcie zasilania silnika diesela olejem rzepakowym pochodzacym z frytkownic z restauracji. po przefiltrowaniu lalismy to do mercedesa W124 2,5 diesel z 1990 roku. fajnie to chodzilo, moc co prawda nieco mniejsza ale paliwo prawie za darmo. jednak po przejechaniu jakichs 5 tysiecy kilometrow silnkowi spadlo cisnienie z ponad trzech do niecałej jednej atmosfery.

co do cen omlotu bizonkiem mysle ze trzeba podniesc stawke gdzies o 10% w stosunku do roku ubieglego
Piszę po polsku!

Dodaj odpowiedź