Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwalczanie trzciny

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojtek1312

wojtek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 02 sierpień 2010 - 20:34

Zwalczanie trzciny Witam. Proszę o pomoc. Mam problem z trzciną na polu co proponowalibyście jaki oprysk na nią żeby się tego pozbyć Roundup czy może znacie coś innego?
I jeszcze takie pytanie czym proponujecie pokropić ściernisko na chwasty po żniwach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwalczanie trzciny Dzisiaj, 17:36
  •  

#2 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 02 sierpień 2010 - 21:36

Zwalczanie trzciny roundup lub coś pochodnego tylko daj większą dawke

#3 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 03 sierpień 2010 - 06:11

Zwalczanie trzciny jak pryska się drobnokroplistymi to niby lepiej bierze. Ja tak pryskałem tylko nie pryskałem średniokroplystymi i nie mam porównania.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 03 sierpień 2010 - 06:12

Zwalczanie trzciny najlepiej jakbyś gdzies znalazł oprysk taki jak na koleji co pryskają tory, a przed tem mozesz ją połamac i troche zjezdzic bronami :D roundup pomoze jest dasz co najmiej podwójną dawke ;)

#5 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 07:07

Zwalczanie trzciny Człowieku ten środek używany na koleji zalega w ziemi, po oprysku trzcinę zniszczy i przez kilka lat będzie miał uprawę tego pola z głowy. Randup lub jego generyki powinny sprawę załatwić, można zastosować też jakiś graminicyd np Fusilade.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#6 Share wojtek1312

wojtek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 09:59

Zwalczanie trzciny Właśnie wiem i tego się boję że jak pokropię Roundupem to będzie potem nie ciekawie jeśli coś zasieje na tym polu:/
Dodam że pole jest w ciągłym użytku tzn sieje tam zboża z roku na rok i na kawałku rośnie trzcina i ni idzie się jej pozbyć:/
A co proponujecie po żniwach na ścierń przeciwko chwastom?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 12:53

Zwalczanie trzciny Randup i jego generyki to środki kontaktowe, czyli oprysk musi być wykonany na zielone, żywe rośliny. W innym wypadku oprysk będzie bezcelowy, a środek ulegnie natychmiastowej degradacji. Oprysk nie ma wpływu na rośliny następcze.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#8 Share wojtek1312

wojtek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 07:35

Zwalczanie trzciny To wiadome i z tym się liczę że będę musiał poczekać po skoszeniu aż chwast się odbije.
Agromatik czyli polecałbyś Randup tak?

#9 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 05 sierpień 2010 - 05:53

Zwalczanie trzciny Ja nie polecam Tobie konkretnie Radupu, bo skoda kasy, a jego generyk czyli środek zawierający tą samą substancję czynną /glifosat/ np. Gallup, Klinik. Są tańsze a jednakowo skuteczne. Liczba przy nazwie handlowej oznacza ilość s. czynnej w 1 litrze /kilogramie/ środka. Kupując pestycyd zawsze przeliczaj ile kosztuje 1 g s. czynnej w danym preparacie można sporo tym sposobem urwać kasy ;)

#10 Share wojtek1312

wojtek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 17:26

Zwalczanie trzciny

Ja nie polecam Tobie konkretnie Radupu, bo skoda kasy, a jego generyk czyli środek zawierający tą samą substancję czynną /glifosat/ np. Gallup, Klinik. Są tańsze a jednakowo skuteczne. Liczba przy nazwie handlowej oznacza ilość s. czynnej w 1 litrze /kilogramie/ środka. Kupując pestycyd zawsze przeliczaj ile kosztuje 1 g s. czynnej w danym preparacie można sporo tym sposobem urwać kasy :)

Coś będę musiał znaleźć.
Agromatik dzięki wielkie za pomoc. pozdrawiam:)

#11 Share zetor6011

zetor6011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 13 sierpień 2010 - 07:43

Zwalczanie trzciny ja tez mam perz proso miotłę trzcinę w zbożu i czy środek glifostar 360sl da sobie z nimi rade czekam na odp ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share wojtek1312

wojtek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 październik 2010 - 08:31

Zwalczanie trzciny Zabieg już wykonany. Zastosowaliśmy Roundup i jeszcze jakiś jeden środek o podobnym działaniu w sumie 7 litrów na jakieś 70 litrów wody. Trzcina zżółkła zobaczymy co będzie się działo dalej.