Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus- jak pomalowac?

214 odpowiedzi na ten temat

#141 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 02 maj 2009 - 19:49

Ursus- jak pomalowac? Co do zdrabania tej starej farby to jest taki srodek (nazywa sie decapon) co tez go malujesz pendzlem i po 5minutach ta farba sama sie babli, luszczy i zdzierasz ja szczotka ryzowa do golej blachy lub sltali .

Jak znajde ta farbe to wkleje tu link. Ta jest w aerozolu

http://www.alejahand...dz_3107466.html

A co do koloru to zolty albo czerwien meksykanska
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus- jak pomalowac? Dzisiaj, 12:06
  •  

#142 Share bartek33073

bartek33073

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 maj 2009 - 20:23

Ursus- jak pomalowac? Newholland15 nie próbuj malować pędzlem ;D :) ja swoją C-330 malowałem kompresorem, farbami "autorenolak" firmy nobiles, płaciłem około 40zł za puszke, ale nie żałuje :) Starałem sie odwzorować kolory fabryczne, tutaj efekt :) -> http://i41.tinypic.com/fdde85.jpg
Na C-360 fajnie wygląda czerwień meksykańska tak jak wyżej napisała koleżanka banan575 :) do tego silnik i kabina na czarno

#143 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 02 maj 2009 - 20:51

Ursus- jak pomalowac? No tak tylko skąd ja teraz kompresor wezmę :/, kupić nie kupię bo z kasą marnie, od kogo pożyczyć nie mam więc nie wiem co teraz. Zastanawiałem się nad sprejami (nie wiem jak się to pisze dokładnie) ale efekt może nie być taki ładny jak u ciebie i trzeba będzie z 2-3 warstwy położyć. Tak myślę czym by to jeszcze dało by się pomalwoać.
Ps. Ostatnio jechał ursus c-360 3P czerwień meksykańska i silnik na czarno fajnie to tez wyglądało.
Ps2. Dzięki koleżanko banan575 kupie to i zobaczę.

#144 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 02 maj 2009 - 20:58

Ursus- jak pomalowac? http://www.allegro.p...or_mtz_mf.html#

zrob sobie tak i bedziesz mial git,normalnie cudo tylko kabinke SOKOLKA wstaw

Mozesz tez i pomalowac walkiem tylko potem musisz sciagac takim szerokim pendzlem (nie wiem jak on sie zwie) a efekt taki sam jak po pistolecie. Tak samo Ci wyjdzie jak ta maska na tym czerwonym 3P
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#145 Share bartek33073

bartek33073

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 maj 2009 - 21:01

Ursus- jak pomalowac? no to pozostają Ci spreje, chyba że mieszkasz blisko to Ci pożycze kompresora :)

#146 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 02 maj 2009 - 21:10

Ursus- jak pomalowac? Który to rok?Ja bym Ci nie radził szaleć i po prostu nadwozie na żółto albo na czerwono,podwozie na czarno albo siwo.
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#147 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 02 maj 2009 - 21:16

Ursus- jak pomalowac? Rok to 1977 :) tani był to czemu nie brac w 2001 kupiliśmy za 6 tyś. zł.
Ja tam szaleć nie chce, chce go po prostu odnowić, obczaję bo ile spreje lecą u mnie takie lepsze.
Ps. A kolega bartek33073 w jakim województwie mieszka? Bo ja w województwie Śląskim.
Ps. Koło nas gościu pole ma i sobie c-360 odpicował haha kolor taki jasny zielony, jak to wygląda O_O.
Ps. Dzięki banan575 pomyliło mi się z rocznikiem.

#148 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 03 maj 2009 - 08:33

Ursus- jak pomalowac? To by było tak :) : tam gdzie rdzy nie widać (u mnie nie było bo co lakier odpadł to podkładem go) to możesz kupić takie tarcze na "bosha" z papierem ściernym (u mnie koszt 12zł/szt.), tam gdzie rdza typu błotniki przednie(wymień koszt mały i masz proste i podkładem już), tylne można(jak ślady rdzy są gdzieś na błotniku byleby nie na krawędziach) to "boshem" przeczyść te rowki i szpachlą, potem ładnie przytrzeć i masz już git błotniki. Maska ja wgięć nie ma i rdzy to spokojnie "boshem" jeśli są lekkie wgięcia to aby nie maluj jej na fest połysk bo będzie wszystkie wgięcia widać. Kratkę kup nową(koszt 10 zł chyba). Koła normalnie "boshem" . Dobra teraz skrzynia i silnik. Pozdejmuj wszystko tzn. koła, z kół obciążniki jeśli masz, błotniki, maskę, elektrykę, chłodnicę,zegary lub je zaklej taśmą. Tu jeśli masz pewność że silnik i skrzynia nie ma wycieków to załtw sobię myjkę ciśnieniową i ten cały brud go potraktuj ciśnieniem i daj jakiś płun do mycia silników. I to już wystarczy farby nie musisz zdzierać. Malowanie: to odradzam malować pędzlem (będzie widać takie jakby kreski). Szkoda nerwów ogólnie. Spray nie wiem nie próbowałem. Tylko zauważ, że jeśli będziesz malował spray-em to tylko po pół butelki ponieważ z puszki będzie się wydobywać dwutleniku węgla czy czegoś tam i będzie słabiej farba lecieć i co za tym idzie mniejsza warstwa lakieru/podkładu i będzie brzydko wyglądać. Szkoda pieniędzy na kupowanie 20 puszek podkładu i 30 lakieru. Sprężarka to jest cudo techniki :) . Kupujesz podkładu 2 puszki po 1 litr i ze 2 buteleczki rozpuszczalniku. Już mieszania nie będę tłumaczył bo to proste. Malujesz ze 2-3 warstwy podkładu i czekasz na drugi dzień. Kupujesz ze 2-3 litry lakieru Autorenolak i 3 buteleczki rozpuszczalniku. Co do lakieru to maska, błotniki to taki żółty jak oryginał lub czerwień meksykańska. Polecam to pierwsze ponieważ czerwieni jest już dużo. Silnik i skrzynia to taki siwy lub czarny. Polecam znów to pierwsze bo będzie widać wyciekać który może być groźny dla silnika. Koła to kość słoniowa i grill tak samo. Kabina to na czarno. Zależy jaką masz jak taką jak w 3P to na czarno bez tego daszku a jak coś innego to ramę na czarno a daszek hmm... może znów na kość słoniową??? Ale sam o tym zdecydujesz. No i oczywiście naklejki na boki maski i grill. I ciesz się widokiem pięknej 60 przez około 10 lat. Rozpisałem się trochę ale ja tak robiłem w 30 i jest git.

#149 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 03 maj 2009 - 11:34

Ursus- jak pomalowac? No dzięki wszystkim za propozycje, coś z tego na pewno zastosuje.
Musze się popytać o tą sprężarkę czy ktoś nie ma, ale wątpię żeby ktoś miał. Ja się na tym zbytnio nie znam ale, ile bym musiał wybulić za taką sprężarkę? Bo kasy zbytnio nie mam a przyda mi się to bo jak ładnie wyjdzie to potem jeszcze pług, siewnik itp. będę malował.

#150 Share Jackassiu

Jackassiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 03 maj 2009 - 11:58

Ursus- jak pomalowac? To wszystko zależy jaką spreżarke masz na myśli :) Takie "marketowe" 1 cylindrowe 500 zł spokojnie kupisz ale.. no własnie jest jedno ale - jak Ci coś w niej nawali to juz raczej nie do zrobienia( no chyba że jakiś element znormalizowany). Troche więcej bo 700 zł dałem za kompresor 3jw60> 3 cylindrowy pojemność butli 180 litrów (gdzie te "marketoewe mają 50 litrów).
Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 03 maj 2009 - 12:10

Ursus- jak pomalowac?

No dzięki wszystkim za propozycje, coś z tego na pewno zastosuje.
Musze się popytać o tą sprężarkę czy ktoś nie ma, ale wątpię żeby ktoś miał. Ja się na tym zbytnio nie znam ale, ile bym musiał wybulić za taką sprężarkę? Bo kasy zbytnio nie mam a przyda mi się to bo jak ładnie wyjdzie to potem jeszcze pług, siewnik itp. będę malował.

Sprezarki to maja tylko pozyczyc nie chca.

U nas tez jest sprezarka i spawarka lecz zeby uniknac pozyczek to brat wstawil specjalne wtyczki (takie male na 5okraglych bolcow nie robieralne) i nikt nie pozycza bo nie maja takiego gniazda. Kabel montowal w spawarce.

No do malowania silnika to potrzebny jest pistolet. a korpus w kolorze siwym. Czarnym to zpaskudzisz caly wyglad traktora. A blachy to mozna walkiem ciapnac.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#152 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 03 maj 2009 - 12:44

Ursus- jak pomalowac? no chyba raczej silnik można pędzelkiem pomalować. a blachy to koniecznie pistoletem bo wałkiem czy pędzelkiem to brzydko wyjdzie.
a sprężarkę możesz sobie zrobić z części z odzysku na złomie kupujesz jakąś sprężarkę butlę jakiś silnik wszystko składasz do kupy kupujesz pistolet i masz w 200-300zl będziesz mniał dobry sprzęt lepszy od tych sklepowych za 300zł dużo lepszy

#153 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 03 maj 2009 - 13:10

Ursus- jak pomalowac? No to tak dziadek ma znajomego który może to mieć, a jeżeli nie będzie miał to sobie kupie jakąś nawet używaną ale żeby po malowaniu traktor jakoś wyglądał.
Mam w nim trochę wgnieceń ale się to zrobi, ostatnio widziałem sklep z farbami itp. taki lakierniczy byłem tam mieli kompresory ale cen nie oglądałem bo to na szybko, jutro tam przejadę i zobaczę.
Ps. Myślałem dzisiaj i może go pomaluje tak: maska błotniki na taki żółty cytrynowy, kabina na czarno, koła srebrne :) bardzo mi się spodobały, silnik może też na czarno. Nie jest to do końca pewne do 10 maja mam czas bo po 10 się za to bierzemy. Oczywiście fotki zrobię przed i po i wstawię :)

#154 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 03 maj 2009 - 14:24

Ursus- jak pomalowac? Tak czyta i czytam i widze, ze chcesz zrobic, ale sie nie narobic. Ocyzwiscie popieram. Jednak mam kilka propozycji na poczatek
Co do farb i kolorow to widze, ze juz wszystko zostalo napisane. Autorenolak w kolorze wg. uznania.

Co do przygotowania kadluba pod malowanie. U nas w 100% wystarczylo pozadne wyplukanie woda i kilkukrotne spryskanie srodkiem do mycia silnikow. To juz ladnie przygotowuje pod malowanie.
I tu pojawia sie problem malowania kadluba. Jak nie masz ochoty machac pedzlem to zostaje metoda natryskowa. Nie smiej sie, mozesz ewentualnie sprobowac w wolnym czasie dla zabawy. Np w domu malujac kaloryfery, czy inne duperele gdzie pedzel nie bardzo sie sprawdza. I wtedy uzywalem poprostu zwyklej butelki po plynie od mycia okien. Wiesz taki spryskiwacz. Zedziusienka farba i wio. Role swoja spelnialo. Kwestia wprawy.
Jest tez inny patent. Jak nie masz kompresora, to moze kolega ma traktor, albo niewielka ciezarowke z wpelni sprawnym ukladem pneumetycznym? Wystarczy wtedy tylko pistolet podlaczyc na szybkozlaczu pod przyczepe i do pomalowania amatorskiego na pewno jakos wystarczy.

Co do malowania maski i blotnikow. Kombinujesz z kompesowami. A nie lepiej zapytac gdzies jakiegos lakiernika ile by wzial za samo nalozenie lakieru? Ty przygotujesz blachy pod malowanie,ty kupisz farbe. Jedynie podjedziesz do niego ze wszystkim i tylko ci prysnie . Teraz jak cieplo to po max 3-4 godzinach spokojnie juz mona takie blachy malowane spowrotem zabierac. A nawet jakby wzail te 50-100 zl za prysniecie kilku m2 blachy to i tak wydajemi sie mniejszy koszt jak zakup kompresora i pistoletu do malowania.
Takie rzeczy jak felgi i inne duperele to pedzlem zrobisz starannie i tez bedzie jak fabryka. Zreszta jak nigdy nie miales pistoletu do malowania w rece to mysle, ze wiekszej roznicy nie bedzie miedzy pistoletem i pedzlem.
Pisze dla tego to wszystko, poniewaz sam jestem typem McGyver-owskim i wiem ze wszystko mozna zrobic samemu, ale nie zawsze sie to oplaca.

#155 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 03 maj 2009 - 15:04

Ursus- jak pomalowac? ale weź pod uwagę że jak raz zainwestuje te 300 zł to będzie to mniał na wieki a i z czasem nabierze wprawy w malowaniu pisał że ma siewnik pługi malować więc na tym może potrenować i jiż nabierze wprawy

#156 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 03 maj 2009 - 15:58

Ursus- jak pomalowac? Sorry ze tak sie wbije w temat ale była mowa o srodku do mycia silnikow: jaka jest jeggo nazwa i cena+-??

#157 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 03 maj 2009 - 16:19

Ursus- jak pomalowac? To tak gadałem z tatą czy nie ma kompresora powiedział że coś tam ma ale może być za słabe ale powiedział że kiedyś jak coś malowali to kupili też taki pistolet podłączyli go do odkurzacza z tyłu gdzie powietrze wylatuje jakoś to pokombinowali i że było tak jak przez kompresor. Spróbujemy z tym odkurzaczem :) jak sie uda to napisze jak to zrobić.
mickas092 ja jak myje cały ciągnik myjką to normalnie silnik też tym płynem co cały ciągnik nie wiem jak się to nazywa brat coś kupuje, trochę się tym przejedzie odczeka 1-2 minuty i się spłukuje i wszystko lśni jak "pupcia" niemowlęcia :).

#158 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 03 maj 2009 - 16:24

Ursus- jak pomalowac? http://www.allegro.p..._gwarancja.html

i po klopocie. Nie trzeba kompresora.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#159 Share dominik1882

dominik1882

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:muzyka, sport

Napisany 03 maj 2009 - 16:44

Ursus- jak pomalowac? kolego 330C Ursus czytając twoją wypowiedz cytuję, 2-3 litry lakieru i 3 butelki rozpuszczalnika na 60siątke wystarcza 1l + 20% rozpuszczalniku ciapka wystarcza 0,5l malując jedną stronę blachy :)

http://www.agrofoto....mage137272.html
http://www.agrofoto....mage137273.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 03 maj 2009 - 19:23

Ursus- jak pomalowac? Tak byłem teraz oglądam go i jak sobie pomyśle ile tej roboty będzie :) ale jakoś się ciesze na to.
Musze zrobić w nim:
-pomalować.
-zawiasy w drzwiach dać na drugą stronę bo się wyleźć nie da zawsze, a drugi drzwi odkręcić bo jakiś nie powiem kto je śrubami przykręcił (chyba że tak od zawsze było :) )
-z kabiną to nie wiem co zrobię bo tak ją rdza żre że już dziury są (jak się wnerwie to za rok nową kupimy)
-tylne błotniki całe porżnięte się zespawa i wyszlifuje na cacy.
-są wgniecenie to się załata.
-nowe siedzenie (ale nie teraz).
-naklejki.
-kupić nowy trójkąt bo ten to masakra.
-Na gałkach do zmiany biegów itp. ktoś to szlałchem obił (nie wiem jak się to nazywa inaczej chyba wąż ogrodowy) :)
Jeszcze pewnie coś dojdzie, ale jak na ursusa c-360 z 1977r. to jeszcze tak źle nie wygląda.
Ps. małe pytanie może dla was banał ale dla mnie nie, dziadek jeździ tym ciągnikiem ale go nie będzie jeszcze przez tydzień a jest wycinka lasu to trzeba jechać, a teraz to pytanie gdzie się zmienia biegi szosowe i terenowe?
Ps2. dominik1882 oglądałem też tego ursusa bardzo fajnie wyszedł.
Ps3. banan575 wszystko fajnie ale jak to będzie po malowaniu wyglądać, czuje że za tą cenę to nie za bardzo.

Dodaj odpowiedź