RoRo

jaka farba do malowania maszyn

Polecane posty

Ziel    115

Oczywiscie dam podkłąd zapomniałem napisac\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej8706    4

Witam mam pewien problem z podkładem agri corr co może być nie tak przy malowaniu pistoletem że oprócz farby wylatują też takie jakby nitki czy to wina farby czy robię coś nie tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes_farmer    18

Za gęsta farba lub za mała dysza w pistolecie. Dla testów rozrób 100ml z większą ilością rozpuszczalnika i zobacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej8706    4

rozpuszczalnik dedykowany agrri c czy jakoś tak. Zwiększyłem ilość rozpuszczalnika i rzeczywiście się poprawiło. Pistolet HVLP dysza bodajże 1,5 .Dzieki za zainteresowanie się tematem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

jaką farbe polecacie do malowania mtz kolor zbliżony do orginału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes_farmer    18

Do podkładów najlepiej mieć dyszę 1,7 ,przy mniejszych trzeba bardziej rozcieńczać materiał bo może występować "plucie"

 

Jak chcesz mtz w oryginalnym kolorze to tylko pozostaje ci dorobienie w mieszalni lakierów. Chociaż są w sprzedaży lakiery ,farby dedykowane do mtz to jednak te starsze były bardziej pomarańczowe,nowsze  już  czerwone. Trzeba zapytać sprzedawcę jaki ma dokładnie kolor.Zdjęcia poglądowe też za wiele nie wnoszą bo co innego widać na monitorze a już inny kolor wyjdzie w malowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Co polecacie do malowania rozrzutnika? Dawno nie malowalem i nie jestem w temacie, a chce zrobić dobrze.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

skrzynek43 - masz rację w wielu aspektach choć nie ze wszystkim się zgodzę, np. trwałość koloru w bardzo dużej mierze zależy od lakieru, a bezbarwny można spokojnie kłaść na akryl ( jedynie można zapytać po co ale na pewno się nic nie stanie poza grubszą i bardziej trwałą powłoką ).

 

Jeśli chodzi o farby firmy wilckens to mogę Ci powiedzieć z własnego doświadczenia że nic specjalnego. Kolory mieszają pod maszyny ale mają małą wydajność i są mało przyjazne do nakładania. Tu zdecydowanie lepiej już akryl wypada, tzw. przemysłówka pomimo że parę zł droższa to dużo wydajniejszy. 

Ja z nich zrezygnowałem, dlatego że aby położyć drugą warstwę musisz czekać do całkowitego wyschnięcia bo inaczej się zmarszczy i nie ważne jakich rozcieńczalników użyjesz ( niby najlepiej na ich nitro wychodziło ).

Odnośnie bezbarwnego lakieru to nie stosowałem, choć miałem zamiar ale po tych problemach z marszczeniem się powłoki już suchej to dałem sobie spokój.

Lepiej już renowacją malować i na to bezbarwny lub zmieszać bezbarwny z renowacją.

wilckens - idealna na pędzel lub wałek, ładny połysk i krycie ale natryskowo to podobnie do chlorokauczuku. Połysk, jeśli ładnie położysz, nawet zadowalający.

 

"- Pajeczyna to efekt niedoskniecia podkładu lub tłustej powierzchni. "

Nopoluxem bardzo długo schnie, łatwo się rysuje w początkowej fazie użytkowania ale później jest ok - musi się utwardzać w czasie.

 

To takie moje odczucia z tą farbą.

 

Lakierować się oczywiście da, kolor ładny, połysk również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzynek43    2
Dnia 15.03.2017 o 10:29, asharot napisał:

Kolego skrzynek dużo napisałeś, ale o profesjonalnym lakiernictwie nie masz zielonego pojecia.

 

Edytowano przez skrzynek43

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Co może być przyczyną pojawienia się niebieskawych oczek po wyschnięciu po malowaniu chlorokauczukiem? Olej w powietrzu przy malowaniu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

zaczynam przygodę z malowaniem i mam kilka pytań czy musi być filtr odwadniacz i odolejacz przy kompresorze, jakim ciśnieniem najlepiej malować i czy pistolet np za 70-100zł będzie dobrze malował z dyszą 1,5 i czy farba farba musi być bardzo rzadka czy są jakieś proporcje mieszania z rozpuszczalnikiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Odnośnie proporcji , to nie ma oczywistej odpowiedzi, jest wiele czynników wpływających na odpowiednią  gęstości farby, musisz sam do tego dojść. Co do odwadniacza to przy kompresorze się nie sprawdza, im dalej od kompresora tym lepiej ( im chłodniejsze powietrze tym lepiej wytrąca sie wilgoć). Przy długotrwałym malowaniu nie używać przewodów spiralnych (w zwojach osadza się woda , później pluje wodą ,że odwadniacz nie wyrabia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95

Mam zamiar malować cały pług tylko mam mały problem .Całej warstwy oryginalnej nie będę ruszać tylko zmatowieje .Kupiłem szpachlówke natryskową i będę uzupełniać braki farby oryginalnej. Teraz pytanie najpierw uzupełnić braki i podkładem czy podkład a później szpachlówką i później malowanie ? Najprościej by było wypiaskowac pomalować ale wiadomo że orginal to orginał . Tym bardziej że nie ma dużo braków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes_farmer    18

Najpierw podkład,szpachlówka,podkład i farba.Po podkładach i szpachli musisz zmatować.Chociaż ta szpachlówka to chyba aż tak bardzo potrzebna nie jest.Chyba że chcesz mieć naprawdę idealnie gładką powierzchnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Ja do malowania maszyn kupuje podkład epoksydowy potem lakier wicklens a na koniec lakier bezbarwny. Efekt jest super bardzo trwała i łatwo zmywalna powierzchnia. W brew pozorom dodatkowa warstwa klaru nie wychodzi tak drogo ale moim zdaniem warto. Pomalowałem tak wału posiewne, wystarczy sprezarka zdmuchnąć pył i znowu sie błyszczą :) Teraz jestem na etapie malowania felg do swojego Case. Po wymiaskowaniu standardowo epoxyd, lakier do felg i lakier bezbarwny.


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Tak jak pisałem daje twardsza i łatwiej zmywalną powierzchnię. Po bezbarwnym powłoka jest jak lakier samochodowy nie zadrapiesz ja paznokciem


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95

Jak zrobić to zrobić, pomyślę ale sam też zastosuje bezbarwną powłokę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579
Napisano (edytowany)

Trzeba zasięgnąć fachowej wiedzy co i jak  ,żeby za kilka lat ten sam lakier nie szpecił odpryskując  płatami od bazy.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Baldek
      Witam Wszystkich , chciałbym kupić pług obrotowy ,znalazłem kilka ogłoszeń kuhn ,powie mi ktoś czym różni się  kuhn master 120 od kuhn MULTI master 120,121??? Czy polecacie kuhny czy inne marki???
    • Przez ptaszyna
      Witam chciałbym zapytać czy ktoś ma pług Agro Masz z ramieniem do wału, chodzi o pług obrotowy na resorze i to ramię; http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=orka&podkategoria=POR&tab=opis. Moja prośba polega na tym by zrobić kilka zdjęć jak to jest zamocowane i podanie kilka wymiarów. 
    • Przez Radzio86
      Witam. 
      Drodzy forumowicze, powiedzcie mi proszę czy Zetor 7211 bez przedniego napędu poradzi sobie z pługiem zagonowym Kverneland 3 skibowym  16 calowym ? Ziemia mieszana - od ciężkiej gliny po piaski.
      Jestem też ciekawy jak duży pług obrotowy może poradzić taki ciągnik ? 
       
    • Przez Radzio86
      Kupię pług z odkładnicami sprężynowymi, do Zetora 7221  70 KM.
      Tel   794 584 759  (najlepiej wieczorem)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj