RoRo

jaka farba do malowania maszyn

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    574

Ja poszedłem do mieszalni lakierów i kupiłem po 60 zł akryl.Niestety kupiłem za jasny i przy malowaniu nie podobał mi się.Dolałem do akrylu trochę renowacyjnej i po malowaniu czekałem na efekt.Kolor fajny wyszedł ale matowy.Kupiłem clarak [lakier bezbarwny za 40 zł litr]i pomalowałem jeszcze raz prawie cały ciągnik.

Efekt super. Połysk jak na nowym samochodzie.Już rok po malowaniu i nic się nie dzieję a połysk nadal super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzejson    0

Panowie,

 

Przeczytałem sobie co napisaliście i chyba kupię sobie Autorenolak do malowania swoich maszyn.

niestety pistoletu nie mam więc będę malował pędzlem :>

możecie mi jeszcze podpowiedzieć czy i jeżeli to czym robić podkład pod tą farbę? a może w ogóle?

I co to jest "minia"? :)

Edytowano przez dzejson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

@ dzejson mianem " minia" nazywana jest farba podkładowa ;)

Ja ostatnio malowałem przyczepę Hl i zakupiłem farbę poliuretanową + odpowiedni podkład. droga to inwestycja bo za litr farby dałem jakieś 90 zł i podkład za ok 40 zł ( ceny przybliżone bo nie pamiętam dokładnie)ale przyczepa była piaskowana więc i farbę trzeba było kupić lepszą. Resztę maszyn maluję Śnieżką (ok17 zł za 0.9L)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blawatek98    385

Czy ktoś wie jakimy odcieniami ( chodzi mi o RAL ) malowane są maszyny firmy claas? Ponieważ najprawdopodobniej będę miał do malowania prasę claas markant :) Proszę o pomoc :( Z góry dziękuje :rolleyes:


KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

powiem tak remontowałem ostatnio przyczepę i malowałem akrylem. W środku podłogę stwierdziłem że pomaluje chlorokauczukiem bo tam i tak się podrapie zaraz. Mimo iż akryl był prawie dwa razy droższy to wychodzi taniej. Nigdy więcej nie kupie chlorokauczuku źle się maluje i na dodatek słabo kryje.Po akrylu po pierwszej warstwie maluje dryga na wyczucie bo nie widać już różnicy, tamtym badziewiem pomalowałem dwa razy i trzeci by sie przydało tylko farby już zabrakło. Dodatkowo dużo lepiej wygląda akrylem


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juka    4

ja maluje chlorokauczukiem i 2 razy trzeba pomalować <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Daj znać jak ci wyszło malowanie tymi farbami bo ja dwa razy kupiłem,robiłem wszystko książkowo i "za chiny ludowe" mi to nie wyszło.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do znawców w tym temacie :D

Jakie oznaczenie RAL mają lakiery na kopaczce z-609 ?

chodzi mi o niebieski i żółty oraz ile litrów niebieskiego potrzeba na wymalowanie takiej kopaczki mniej więcej :)

z609.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sezam    0

Wiyam jestem na etapie malowania ursusa c 330 jest już w podkładzie śnieżki i teraz mam pytanie jaką farbą go pomalować czy ta się nadaje ze snieżki SUPERMAL EMALIA AKRYLOWA czy bedzie się to jakoś trzymać ?? Lub jaką polecacie ??

Edytowano przez sezam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

akurat na karoserii ciągnika dość dobrze spisuje się zwykły autorenolak.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beczka57    86

Ja maszyny maluję NOBILESEM ok.20zł za litr i farba się elegancko trzyma tylko trzeba podkład pod farbe i bedzie git. Nie ma co pchać kasy na stare klamoty aby troche ładniej wyglądał i git. :)

To tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

http://www.ralcolor.com/

Może się przydać.

Nigdy nie wiedziałem o co chodzi z tym ralem, teraz już wiem.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

problem z tym że na ekranie kolory mogą wyglądać zupełnie inaczej niż w rzeczywistości... co więcej nawet farby różnych firm czy nawet tej samej ale z innej bazy mogą się różnić więc nie jest tak... kolorowo


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaks czas temu pracowałem w mieszalni lakierów Lechler, firma ta ma w ofercid świetną farbę przemysłową, na maszyny rolnicze lepsza od akrylu i tańsza bo około 80pln za litr kompletu. Kolorystyka na maszyny rolnicze. Poszukajcie w necie strony Lechlera i poczytajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Znacie może jakąś tańszą (i może lepszą przy okazji :P ) alternatywę dla hammerite? Chodzi mi o farbę o podobnych właściwościach, ale za niższą cenę.


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Z tego co piszą na forum to farby hammerite nie nadają się do niczego, po jakimś czasie odchodzą plastrami, także nie szukał bym w tym przedziale.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

A jakie ona ma właściwości,bo oprócz młotkowej struktury to chyba żadnej?

Farby tego typu nadają się tylko na rdzę,na czystej powierzchni wogóle się nie trzymają jak napisał kolega odchodzą płatami.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

No właśnie taką właściwość, że nie potrzebuje super oczyszczonej powierzchni.


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beniu33    5

Farba stalochron ma takie same właściwości jak hammerite,jest na bazie chlorokauczuku do rozcieńczania polecam właśnie rozcieńczalnik chlorokauczukowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Baldek
      Witam Wszystkich , chciałbym kupić pług obrotowy ,znalazłem kilka ogłoszeń kuhn ,powie mi ktoś czym różni się  kuhn master 120 od kuhn MULTI master 120,121??? Czy polecacie kuhny czy inne marki???
    • Przez ptaszyna
      Witam chciałbym zapytać czy ktoś ma pług Agro Masz z ramieniem do wału, chodzi o pług obrotowy na resorze i to ramię; http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=orka&podkategoria=POR&tab=opis. Moja prośba polega na tym by zrobić kilka zdjęć jak to jest zamocowane i podanie kilka wymiarów. 
    • Przez Radzio86
      Witam. 
      Drodzy forumowicze, powiedzcie mi proszę czy Zetor 7211 bez przedniego napędu poradzi sobie z pługiem zagonowym Kverneland 3 skibowym  16 calowym ? Ziemia mieszana - od ciężkiej gliny po piaski.
      Jestem też ciekawy jak duży pług obrotowy może poradzić taki ciągnik ? 
       
    • Przez Radzio86
      Kupię pług z odkładnicami sprężynowymi, do Zetora 7221  70 KM.
      Tel   794 584 759  (najlepiej wieczorem)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj