Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaka farba do malowania maszyn

447 odpowiedzi na ten temat

#361 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 15 listopad 2015 - 15:55

Podkład czerwony to badziewie, jest miękki, gryzie się z farbami chemoutwardzalnymi. 

Epoksyd na wypiaskowany element do białego jest najlepszym wyjściem, a na niego mokro na mokro lakier nawierzchniowy. Jeśli go zbyt mocno wysuszysz dopiero wtedy trzeba go matować pod lakier nawierzchniowy.

Kolego ja robię  tak jak wyżej napisałem  w skrócie  efekt  możesz  zobaczyć  w mojej galerii agrofoto  Lakier nie spadł mi z żadnej maszyny i  ma swoją odpowiednią twardość.   Ja maluje na suchą powierzchnie  po zmatowaniu.     Dodam że czasami też stosuje podkład reaktywny z Novola .   Samego epoksydu nie polecam  dawać na wypiaskowany element.  Jeśli  robisz tak to ok ja robie po swojemu:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaka farba do malowania maszyn Dzisiaj, 07:53
  •  

#362 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 21:15

Wypiaskowałem wczoraj rozsiewacz Amazone 7 letni, to co odkryłem to tragedia.

Nie mam pojęcia co to za farbą w  fabryce malują, pewnie proszkową, ale powinni ich za nią powiesić tego co zlecił  malowanie,  taka cienka warstwa że piaskarka nie mała żadnego problemu z  zdarciem jej, tylko przyłożyłem węża i schodziła, takiego badziewia jeszcze nie piaskowałem.

Każdy otwór  rdza i dziury , spawy też mocna rdza i dziury,  teraz będę wycinał i wstawiał nowe blachy .

Teraz zastanawiam się czy nie było by lepiej ocynkować go i potem malować, pytanie czy do wanny mi wejdzie.

I tu pytanie cza znacie dobry podkład do nowego ocynku.

Robiłem już tak burty w  przyczepie i malowałem Unikor C na to nawierzchniowa i nie miałem żadnych problemów, ale może coś lepszego znacie.

Wypiaskuj, pomaluj dokładnie epoksydem (pamiętając o dokładnym malowaniu rantów i otworów) + poliuretan na wierzch i będzie dobrze.

#363 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 21:49

Daje do cynkowania ogniowego, akurat 12 cm zostania miejsca, może  w  wtorek zawiozę.Zaleta ocynkownia jest niski koszt i wszędzie wejdzie cynk nie trzeba rdzy mocno czyścić, ale farba musi być bardzo dokładnie usunięta. Podkład za 5 litrów ten kupiłem  http://www.noxan.pl/...alvinoleum.html

Kupiłem też od nich środek do usuwania farby  http://www.noxan.pl/...alvinoleum.html scalpex w spray który super działa, robi taką  powłokę z pianki, dosłownie to co pokazyją na zdjeciach wychodzi,  a   kupiłem też w płynie 0,75L  to nic nie działa, a niby to samo, będę reklamował go.

#364 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 25 listopad 2015 - 18:39

Kolego do cynkowania musisz usunąć rdzę i farbę niemal idealnie. Ja zajmuję się piaskowaniem usługowo, nieraz ktoś przywoził element który miał być przeznaczony do cynkowania prosił o oczyszczenie z grubsza nie mówiąc co ma zamiar z nim robić a za kilka dni dzwonił, że musi przywieźć jeszcze raz bo w cynkowni nie przyjęli. Od tamtej pory pytam jakie ma być przeznaczenie. Jeśli do cynkowania, czyścimy do białego, bo wróci.

A jeśli chodzi o podkłady to rzeczywiście na piaskowane elementy najlepsze są epoksydy lub przemysłowe podkłady jednoskładnikowe pigmentowane aluminium lub pyłem cynkowym. Wtedy nawet jeśli naruszy się warstwę nawierzchniową, dojście korozji do stali przez taki podkład potrafi zająć kilka lat.

#365 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 25 listopad 2015 - 18:52

Rdza nie jest taka straszna bo  element jest kąpany w kwasie i jest wytrawiony,  ale farby nic nie powinno być, bo zawsze może być, wtedy farba zostaje zwęglona a w miejsce farby nie jest cynkowanie, niestety w profilach została farba i nie ma szans ją  wypiaskować.

Dzisiaj zawiozłem do cynkowania ogniowego, jedna firma odmówiła, bała bo wanna trochę  za mała i mogą piec uszkodzić, w drugiej nie mieli problemu, mają większy piec, i raczej tanio nie wyjdzie jakieś 700 netto, po 2,5 zł policzyli a ważyło 275 kg.

#366 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 25 listopad 2015 - 21:26

No ale będziesz miał spokój na kilkanaście lat :)

#367 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 05:55

Wieczne to nie będzie,zwłaszcza że jest to rozsiewacz nawozu a blachy już widziały korozję.

Podejrzewam że efekt był by taki sam po porządnym malowaniu.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#368 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 08:09

Za względu na dużą korozję cynkuję go, inaczej bym sobie głowy nie zawracał, zwłaszcza że mam piaskarkę, bo boję się że malowanie nie  da porządanego efektu. Jest strasznie pordzewiały, jak jest 10 mm otwór, to kółko rdzy na około niego przynajmniej z 6 cm i więcej.

#369 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 17:07

Hej Koledzy.

Odnawiam powłokę lakierniczą w moim rozsiewaczu, wypiaskowałem ramę pomalowałem dwa razy podkładem epoksydowym BRUNOX  i wczoraj nałożyłem pierwszą warstwę farby poliuretanowej z utwardzaczem ( http://allegro.pl/fa...5866194177.html  ) i dziś się zdziwiłem mocno, bo farba nie wyschła :huh: , nie wiem co dalej z tym fantem zrobić..... :mellow:  

#370 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 17:37

W jakiej temp. malowałeś?

Takie farby schną dość szybko - w 20*C to po ok 4h jest sucha w dotyku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 21:21

Po pierwsze to temperatura. Ja teraz malowałem to miałem ponad 20" to po 4 godzinach była lekutko lepka w dotyku po 3 warstwach. piec wyłączyłem i poszedłem do domu.  Na drugi dzień  praktycznie wyschła,

Ile dałeś utwardzacza ja do epodsydu daje 11% wszystko ważę dokładnie.

#372 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 21:37

utwardzacza dałem 5% wg instrukcji, temp. w warsztacie między 7-10 stopni C, zobaczę jak będzie jutro wglądać ta farba.....

#373 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 21:50

Powinna wyschnąć.

Ale ja w tamtym roku  rozrabiałem żywicę poliuretanową i też ważyłem dokładnie mieszałem i mi po 3 dniach nie wyschła, wszystko zerwałem najołem firmę, przyjechali robili tak samo jak ja,  z mojej żywicy i wszystko było ok.

Ja byłem   w szoku,nie wiedziałem o co chodzi. Po paru dniach jeszcze musiałem kawałek dorobić,   żywicy co firma przywiozła, i też mi nie związała. Po 3 godzinach rozrobiłem ręsztkę i z podwójnym utwardzaczem i specjalnym dodatkiem do szybkiego związania,  i wszystko  utwardziło się tak jak miało być. Nie mam pojęcia co się stało że to mi nie związało.  Cuda dosłownie.

#374 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 08:19

zastanawiam się, czy to jednak nie wina temp. w pomieszczeniu... jest jakaś szansa na związanie gdyby umieścić malowane elementy w cieplejszym pomieszczeniu, czy jednak wszystko trzeba będzie usunąć i robić od nowa??? 

#375 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 09:28

Miałem kiedyś taki problem z epoksydem, latem przez 2 dni nie chciał doschnąć, nawet większa ilość utwardzacza nie pomagała. Puszka stała w piwnicy kilka lat.

Mieszanie z nowym utwardzaczem tez nie pomagało. Wydaje mi się, ze przez te kilka lat farba straciła właściwości.

#376 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 18:03

Hej Koledzy.

Odnawiam powłokę lakierniczą w moim rozsiewaczu, wypiaskowałem ramę pomalowałem dwa razy podkładem epoksydowym BRUNOX  i wczoraj nałożyłem pierwszą warstwę farby poliuretanowej z utwardzaczem ( http://allegro.pl/fa...5866194177.html  ) i dziś się zdziwiłem mocno, bo farba nie wyschła :huh: , nie wiem co dalej z tym fantem zrobić..... :mellow:  

Spaprałeś robotę tym Brunoex-em.

Żadna z profesjonalnych firm produkujących lakiery nie zaakceptowało go pod swoje wyroby.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#377 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 21:42

masz rację kolego, dziś grzałem w warsztacie i w miejscach gdzie poliuretan nałożyłem na stary lakier - wiąże, a na BRUNOX-e jest nadal miękki. Dałem się wkręcić, bo na ulotce od podkładu Brunox pisze wyraźnie, że nadaje się pod wszystkie rodzaje farb i lakierów...... ;[ . Zastanawiam się jak teraz rozwiązać ten problem, czy np. więcej utwardzacza załatwiłoby sprawę? czy jakoś próbować zebrać poliuretan i nałożyć inną farbę??  Ktoś ma jakieś pomysły?? 

#378 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 19:47

kolego burnox to wielka kupa nie dosc ze schnie 24h to nie wiaze do nie skorodowanej blachy odpadajac od niej czyli trzeba nawet po wyschnieciu szlifowac wielka pomyłka nei wspominajac ze czesto reaguje z podkładami

Stosuj APP R STOP srodek rewelacyjny schnie do 1 godziny i mozna podkładowac nie raguje z farbami a ponadto wiaze nawet do zdrowej blachy dodatkowo zabezpieczajac

Mysle ze zmyj ta farbe jakims nitro co sie nie zwiazała kup app r stop pomaluj korozje zapodkladuj i pomaluj w kolor róznicy w koloze nie powinno byc pamietaj o zmatowieniu zaschnietej farby wkoło tej nie zwiazanej papierem 600 na moro albo matowac całosc rozsiewacza na rdze dac app r stop podkładowac w 2 pełnych warstwach albo 1 kontaktowa i 2 pełno wylanme i potem jedna kontaktowa koloru i 2 pełne wylane

Utwrdzacza nie dodawaj zbyt duzo bo albo bedziesz pluł z pistoletu pajeczynka albo zeszkli sie w pistolecie mozesz dac do 5% wiecej niz pisze w zaleceniach to taka bezpieczna bariera

sorki za błedy pisane z tel

pozdrawiam Damian

#379 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 21:19

http://jaktozrobilem...t-skutecznosci/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 17:12

oglądałem, ale teraz to już jest po zawodach :wacko: , bo pomalowałem Brunox-em, zastanawiam się tylko jak wybrnąć z tego problemu, bo nie uśmiech mi się ponownie piaskować maszynę