Skocz do zawartości

zaczep automatyczny

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 czerwiec 2007 - 21:26

zaczep automatyczny ile moze kosztowac zaczep automatyczny do zetora 12145 bo mi sie rozlecial

to taki jak na zdjeciach
http://www.masterhak...ringfeder2.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zaczep automatyczny Dzisiaj, 22:35
  •  

#2 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 01 lipiec 2007 - 00:41

zaczep automatyczny oj to nie będzie takie tanie,ja proponuje udać się na jakieś większe złomowisko,tam znajdziesz takie cuda z odzysku od jakiegoś jelcza itp.

#3 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 01 lipiec 2007 - 08:41

zaczep automatyczny napisz maila do firmy Hyva, chyba tez je mają na stronie..

#4 Share matwoj

matwoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 01 lipiec 2007 - 08:58

zaczep automatyczny ja niedawno kupilem nowy orginalny zaczep IFA i dalem za niego 250zl

#5 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 01 lipiec 2007 - 09:51

zaczep automatyczny

ile moze kosztowac zaczep automatyczny do zetora 12145 bo mi sie rozlecial

to taki jak na zdjeciach
http://www.masterhak...ringfeder2.html

zaczepy tej firmy montują w nowych ciężarówkach i są bardzo drogie może na jakimś szrocie znajdziesz albo u jakiegos handlarza lub j/w ma złomie....

#6 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 01 lipiec 2007 - 10:04

zaczep automatyczny Dość często się zacinają. Nie chce się zatrzasnąć lub otworzyć.

#7 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 lipiec 2007 - 10:54

zaczep automatyczny ja taki zaczep mam orginalny przy 12145 tylko sie wyrobil i musze wymienic

#8 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 01 lipiec 2007 - 11:00

zaczep automatyczny Wuja miał przy Zetorze 7211 taki. Aby odczepić przyczepe musieliśmy zaczep odkręcić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 lipiec 2007 - 20:07

zaczep automatyczny W katalogu firmy SPAREX jest oferta zaczepów automatycznych do ciągników (m.in. do Zetor'ów)
katalog- dokładnie jest to strona 32 (7mb)
Ceny są w EURO (netto)

#10 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 11 sierpień 2007 - 13:50

zaczep automatyczny Miałem automat w pierwszym 16245, ale się rozleciał, w 10145 chodzi, bo chodzi, a w 7711 nie mam go założonego.

#11 Share piter200

piter200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 wrzesień 2007 - 21:04

zaczep automatyczny http://www.allegro.p...dolny_hicz.html

#12 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 26 wrzesień 2007 - 22:55

zaczep automatyczny

Wuja miał przy Zetorze 7211 taki. Aby odczepić przyczepe musieliśmy zaczep odkręcić.

Co do zaciania się tych zaczepów to mogę coś powiedzieć.
Mam 7245 (z 89) i "zacina się" piszę w cudzym słowiu bowiem to nie jest zacinanie się tylko zabezpieczenie aby przyczepa się sama nie wypieła. Dzieje się wtedy jak dyszel przyczepy próbuje samoczynnie podnieść bolec (wtedy wewnątrz zaskakuje zapadka i blokuje zaczep) lub jeśli oczko w dyszlu jest zbyt ciasne - moją metodą jest na to ustwienie takie ciągnika względem zapiętej przyczepy aby na zaczepie powstał luz między zaczepem i dyszlem (poprostu zluzować go aby nie był "zaciągnięty") i jak już dyszel swobodnie "chodzi" w zaczepie, uderzam śrubokrętem w zapadkę (tą z tyłu) albo w zgrubienie na bolcu aby swobodnie opadł bolec i wtedy już można go łatwo rozpiąć.
Wielu w okolicy szarpało się z tymi zaczepami a jak im pokazałem co i jak to wszystko bez problemów. (przyznam, że też kiedyś rozebrałem zaczep aby wypiąć przyczepę ale jak go pooglądałem wewnątrz to do mnie dotarło) - a jak te zaczepy odpinają się samoczynnie tym co zpiłowali zapadkę i nie ma tego zabezpieczenia.
Jesli opis jest mało czytelny dołączę jakieś fotki z instrukcjami.
No to się narobiło...

#13 Share uchman01

uchman01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 23:48

zaczep automatyczny te czeskie automaty mają to do siebie, ja przy 16245 mam przesuwny zaczep scharmuller i jest niezawodny :P

#14 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 29 grudzień 2007 - 01:09

zaczep automatyczny

Co do zaciania się tych zaczepów to mogę coś powiedzieć.
Mam 7245 (z 89) i "zacina się" piszę w cudzym słowiu bowiem to nie jest zacinanie się tylko zabezpieczenie aby przyczepa się sama nie wypieła. Dzieje się wtedy jak dyszel przyczepy próbuje samoczynnie podnieść bolec (wtedy wewnątrz zaskakuje zapadka i blokuje zaczep) lub jeśli oczko w dyszlu jest zbyt ciasne - moją metodą jest na to ustwienie takie ciągnika względem zapiętej przyczepy aby na zaczepie powstał luz między zaczepem i dyszlem (poprostu zluzować go aby nie był "zaciągnięty") i jak już dyszel swobodnie "chodzi" w zaczepie, uderzam śrubokrętem w zapadkę (tą z tyłu) albo w zgrubienie na bolcu aby swobodnie opadł bolec i wtedy już można go łatwo rozpiąć.
Wielu w okolicy szarpało się z tymi zaczepami a jak im pokazałem co i jak to wszystko bez problemów. (przyznam, że też kiedyś rozebrałem zaczep aby wypiąć przyczepę ale jak go pooglądałem wewnątrz to do mnie dotarło) - a jak te zaczepy odpinają się samoczynnie tym co zpiłowali zapadkę i nie ma tego zabezpieczenia.
Jesli opis jest mało czytelny dołączę jakieś fotki z instrukcjami.

Tu masz racje! Ja też kiedyś w DF k100 nie mogłem odpiąć przyczepy od ciągnika ale, że tak powiem, odciągnełem bolec zaczepu automatycznego do dołu i wszystko chodziło jak nowe :(
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#15 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 10:38

zaczep automatyczny Ja mam w swoim ponad rok taki zaczep, wujek w swoim 17 lat i nie ma z tym żadnych problemów tak jak i ja. Wogóle się nie zacinają i działają wzorowo, w dużym stopniu ułatwiając pracę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 11:09

zaczep automatyczny mam kontakt z roznymi firmami zajmujacymi sie sprzedaza czesci do traktorow i taki zaczep nowy oryginalny kosztuje cos kolo 1500zł.
lepiej przejedz sie po szrotach tam znajdziesz za duzo mniejsze pieniadze :(