Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozmiary opon do ciągników

509 odpowiedzi na ten temat

#141 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 18:13

Rozmiary opon do ciągników @jaro
uczelnie panstwowe to tez pomylki chociaz mniejsze niz te prywatne, bo tego w ogole nie powinni uczelnia nazywac (mowie tu o doskonalej wiekszosci, bo sa jakies wyjatki).
caly program nauczania wyzszego nie ma wiekszego odzwierciedlenia w rzeczywistosci, nie kumam zeby przez 7 semestrow uczyc po trylion godzin w tygodniu tylko przedmioty ogolne, a przez 2 semestry po 20 godzin w tygodniu zawodowe, to na pewno nie jest normalne <_< :) to tak jakby chcieli stworzyc armie naukowcow, a nie ludzi do pracy. przedmioty ogolne 3 stopien wtajemniczenia i do tego wymagaja, zeby kazdy inzynier umial mosty budowac.... oczywiscie nie koniecznie ten co jest na budownictwie
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozmiary opon do ciągników Dzisiaj, 17:08
  •  

#142 Share darek4x4

darek4x4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, fotografia.

Napisany 03 marzec 2009 - 18:44

Rozmiary opon do ciągników @brzozak2 masz rację z tym nauczaniem u mnie na Politechnice pierwsze 4 semestry to tylko przedmioty ogólne, semestr 5 i 6 było trochę ciekawiej dopiero od 7 było na temat i ciekawie <_< .

#143 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 19:17

Rozmiary opon do ciągników @yacenty,brzozak&darek-ja pisałem o czasie przeszłym a nie o tym co się dzisiaj dzieje-paradoksalnie-kompletnie się z Tobą brzozak nie zgadzam-chodzi o to że naukowców chcą z Was zrobić <_<-i właśnie chwała za to-nie ma chyba nic gorszego jak wąska specjalizacja i właśnie nieznajomość tych jak to nazywasz " przedmiotów ogólnych"-facio który potrafi naprawić elektrownię atomową ale twierdzący że Kopernik też była kobietą :) to przekleństwo naszych czasów.Zdajecie sobie sprawę jak rozległą "wiedzą ogólną" dysponowali inżynierowie w nieco dawniejszych czasach ?Choćby taki jeden Leonardo...:)

#144 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 19:35

Rozmiary opon do ciągników ogolnie to jest bardzo dobrze miec rozlegla wiedze ogolna nie przecze, ale to bardzo malo praktyczne, zamiast czasu spedzonego na mechanice III, czy drganiach II wolalbym sie uczyc tego czego chce, a nie przetrwac pare lat by na koniec liznac to co mnie interesuje i w czym widze przyszlosc, jak dla mnie to archaiczny system. moi rodzice powtarzaja to samo co ty, ale ja mam inny punkt widzenia <_<
pozniej trzeba isc do pracy i przez pare lat uczyc sie zawodu i wszystko od nowa przerabiac po swojemu, swietne. poza tym ja nie mowie o ludziach wybitnych, nawet o tych wybijajacych sie tylko o zwyklych studentach co walcza zeby przetrwac i tak nie wiele z tej wiedzy ogolnej zapamietaja, ale ok.

poza tym chcialbym zauwazyc, ze wiekszosc tych bardzo mocno zglebianych przedmiotow ogolnych i tak juz jest traktowana bardziej lajtowo, bo zeby to zrozumiec i przerobic na serio trzeba spedzic wielokrotnie wiecej godzin zarowno na cwiczeniach jak i wykladach, wiec prowadzacy przepuszczaja bo jakby cisneli to z roku uczyliby max. kilkanascie osob. niestety katedry co narobily wielu naukowcow musza obsadzic swoje stanowiska i dla konkretnych przedmiotow nie ma juz miejsca.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#145 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 19:59

Rozmiary opon do ciągników Ale się temat z opon wykluł <_<-co do tego że wiedza ogólna mało praktyczna jest to się zgodzę-ale za to jaka fajna :)-zresztą ok. koniec OT widzę że akurat w tej kwestii mamy takie różnice poglądów że nigdy byśmy się nie dogadali-kompletnie niezłośliwe jest to co napisałem-więc lepiej zacznijmy znów o ciągnikach i innych kombajnach pisać :)

#146 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 20:12

Rozmiary opon do ciągników toć ja tez nigdy nie pisze zlosliwie <_<
a ten temat przez ostatnie 2 strony i tak zszedl na psy wiec nie ma czego zalowac :)

#147 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 03 marzec 2009 - 21:12

Rozmiary opon do ciągników jak już piszemy o uczelniach to powiem że u mnie to 3 semestry było ogólnie i bezsensu ale teraz zaczęli gadać coś z sensem i odnośnie mojego kierunku, a kolego brzozak2 z tymi przedmiotami to masz trochę racji ale nie do końca się z tobą zgodzę bo po to idziesz na studia żeby dostać tytuł naukowy czyli chcesz zostać naukowcem <_< a jak chcesz tylko wiedzę z przedmiotów zawodowych to od tego są zawodówki niestety taki mamy system naukowy.

Ps ale się bałagan zrobił w tym temacie z opon na oświatę niezła rozbieżność może by założyć oddzielny temat o tym w odpowiednim dziale :)

#148 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 20:02

Rozmiary opon do ciągników

a wie może ktoś jaka jest różnica w obwodzie i wysokości między oponą 380/70/24 a oponą 360/70/24

AN-25 AN-21 AN-13

360/70R24; 380/70R24 ; 12.4R24; 13.6R24; 12.4-24

Promień statyczny 505mm; 526mm; 515mm; 540mm ; 537mm

Efektywny obwód toczenia 3382mm; 3611mm ; 3410mm; 3534mm ; 3460mm

Dane pochodzą z katalogu :P

#149 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 23:15

Rozmiary opon do ciągników Słuchajcie, mam taki problem a mianowicie mam na ciągniku opony 580/70R38 tył i przód 480/70R28. Przednie są zjechane i przyszedł czas na nowe, zastanawiam się nad założeniem na przód 540/65R28 i moje pytanie brzmi czy profil 65 szer. 540 będzie odpowiadał profilowi 70 szer. opony 480. Zerkając za nowymi oponami nigdzie nie natrafiłem na opony 540/70R28.

#150 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 07 marzec 2009 - 23:57

Rozmiary opon do ciągników 540/65 to odpowiednik 480/70 wiec smiało możesz brac

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 12:35

Rozmiary opon do ciągników No jeśli tak to super,dzięki za info.

#152 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 12:39

Rozmiary opon do ciągników ja u siebie mam przod 480/65 tył 480/70 i troszke katalogów przeczytałem nim skompletowałem taki zestaw, troszke tez sam liczyłem na kalkulatorach tak aby nie wysypać przedniego napędu

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#153 Share Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,konie zimnokrwiste motoryzacja

Napisany 25 marzec 2009 - 11:28

Rozmiary opon do ciągników Kumpel w Swojej byłej c-355 miał tynle opony 16 r28 szersze od 14 i ta c-355 w 4 pługach szła na głębokiej orce :lol:
Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

#154 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 02 maj 2009 - 12:12

Rozmiary opon do ciągników Panowie mam takie pytanie niedługo czeka mnie wymiana tylnych opon w T-25. Obecnie mam rozmiar 12,4 R 28 a chciałbym założyć 13,6 R 28. Czy taka opona będzie pasować i czy nie będzie stwarzać zbyt dużych oporów??z góry dzięki pozdro :)
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#155 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 02 maj 2009 - 23:36

Rozmiary opon do ciągników a ja mam pytanko z innej beczki. jaki rozmiar najbardziej chodzi mi o szerokosc opon uwazacie za optymalny do ciagnika 120km który ma pracowac z pługiem, agregatem up-sie, prasa ( łaki)

540, 600, 650 ??

#156 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3537 postów

Napisany 04 maj 2009 - 10:54

Rozmiary opon do ciągników 580

#157 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 04 maj 2009 - 11:16

Rozmiary opon do ciągników co to za guma 580? jakaś mało spotykana raczej - miałes na mysli 480?
ja bym szukał czegoś w okolicy 520/70 albo 600/65

#158 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 04 maj 2009 - 13:18

Rozmiary opon do ciągników 580/70R38 - zamiennik dla 20.8-38

#159 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 04 maj 2009 - 13:22

Rozmiary opon do ciągników o kurcze, wstyd się przyznać ale zapomniałem o tej wielkosci, ja jednak szukałem węższych kółek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 04 maj 2009 - 13:22

Rozmiary opon do ciągników 580 mało spotykana opona ale są takie w produkcji. Mitas produkuje np. oponkę o wymiarze 580/70R38. Kiedyś na allegro stał Ursus 1634 na 580 tył i 480 przód. Byczo wyglądał.