adikpl1

Rozmiary opon do ciągników

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

ursus1014turbo 13,6 zamiast 12,4 tez nie będą ci sie zgrywały tak jak trzeba musiał byś założyć jakieś nisko profilowe opony ponieważ 13,6 są wyższe od 12,4...

 

 

________________________________________________________________________________

 

 

 

Wczoraj ojciec rozmawiał z jakimś handlarzem o zmienię przednich opon na szersze i on powiedział ze jeżeli chcemy założyć 380/70r28 to zamiast tego mogli byśmy założyć 14,9r24 i łatwiej by było z ich kupnem tylko ze wtedy jeszcze felgi. (czy według was wtedy zgrywały by sie kola przednie z tylnymi ? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Raczej nie oplaca sie kupawać nowych felg i opon lepiej poszukać R28. A chyba opona 14,9 bedzie węższa od 380 ale moge sie mylic bo się zabardzo na oponach nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niby tak tylko,że myślimy w przyszłości założyć z tylu 480/70r38 i z tego co mi tłumaczył ferdek nie najlepiej będą sie zgrywały, ponieważ z przodu będą wyższe od standardowych a z tylu niższe. Najbardziej sie boje ze gdy zalożymy w/w opony z tylu i z przodu to zaczną sie problemy... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

13,6 -szerokość opony 12-ta opona ma wysokość 12 no jak wiesz felga 36

to stare oznaczenia niskoprofilówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekopal    0

Witam!

Mam zamiar kupić nowy ciągnik i w jednej cenie mam do wyboru 4 rodzaje opon. Wszystkie są w rozmiarze 16,9 x 34 tył i 13,6 x 24 przód… Kosztują tyle samo różnią się tylko marką. Może mi ktoś coś konkretnego polecić? Jakieś wady / zalety? Może jakiś użytkownik konkretnej marki się wypowie? Pod spodem przykłady bieżników, proszę nie sugerować się rozmiarami bo jak wspomniałem są takie same, a zdjęcia daję tylko poglądowo.

Są to :

1. Pirelli http://www.wrp.pl/admin/obrazki/1671.jpg

2. Kleber http://www.kth-online.de/ebay_bilder/topker.jpg

3. Continental http://www.cgs-tyres.com/uploads/tx_ccpres...tal_AC75_02.jpg

4. Firestone http://www.ogumienie.com/opony.asp?oid=59964&ref=nokaut

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ha ha to że taki sam rozmiar wcale nei znaczy że takie same, weź sobie miarkę jak masz dostęp, lub poszukaj na nacie na stronach internetowych producentów dokładnie parametry tych opon, bo np. pirelli (jak stanołem moim w takim samym rozmiarze obok agroplusa były wyraźnie weższe a ten sam rozmiar) a continental jest jeszcze szerszy od moich semperitów, bo np. continental 420/70/24 jest szeroki 440mm, a pirelli chyba ma 410mm wiec różnice są widoczne gołym okiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ale patrzysz na całkowitą szerokość opony czy tylko na szerokość bieżnika ? Bo są tu moje fotki z pomiarami różnych opon i conti kiepsko wygląda w porównaniu do pirelli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no to linijka w dłoń i miesz szerokość ;) ,acha między klockami jak masz załamania (pirelli) lub wystające kropy (kleber) czy podłużne rowki (firestone) one powodują lepsze samooczyszczanie bieżnika dzięki temu błoto nie zalega na oponie ,tylko nie wiem które są najlepsze i na samooczyszczanie ma wpływ również łukowatość klocka im bardziej wygięty tym szybciej odpadnie błoto .I patrz na szerokość klocków im ciensze tym bardziej się wbiją w grunt ,a to zależy jakie masz grunty suche ,mokre do tych drugich i traw lepsze szersze klocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja uzwazam ze wrecz przeciwnie ;) te kropy przeszkadzaja samooczyszczaniu. do tej pory sadzilem ze jest to zrobione po to by zachowac sztywnosc opony przy zwiekszajacym sie odstepie pomiedzy bieznikiem, aby mialy one lepszy uciag. jesli jest mozliwosc to zbadaj czy wszystkie maja tyle samo "zebow", jesli nie to wybierz te co maja najmniej gdy zalezy ci na uciagu, jesli bedziesz jezdzil duzo w transpocie to te co najwiecej, a uniwersalne to wiadomo :o

 

co do samej marki to kleber w MF przejezdzil 5500 mth, w tym duzo po asfalcie, takze mysle ze niezly wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

te kropy przeszkadzają ,ale w porównaniu do gładkiej opony tojak lepiej czy gorzej ?

A do tych klocków-zębów to nie tylko ilość się liczy ale i szerokość a raczej grubość też się liczy podobnie jak z ilością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

pod wzgledem samooczyszczania w porownaniu do gladkiej opony to gorzej, ale taka konstrukcja pozwala na wiekszy uciag wiec lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4RC1N    0

Witam, mam takie pytanie: czy na felge, na której jest opona 360/70 R20 (MTZ przód) można założyć oponę 380/70 R20 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

mozna a czemu nie w koncu to tylko 2 cm szersza opona od starej.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

tylko wysokość ci się zmieni bedzie wyższa bo 360/70 ma wysokość 70% z 360=252 a wysokość 380/70=266 czyli 1 cm różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

co ty gadasz no kurde to 380 to jest szerokosc opony a wyskosc to 70mm a nie procent.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Profil, czyli wysokość opony jest to stosunek wysokości opony do jej szerokości i nie jest podawany w mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin12145   
Gość marcin12145

a ja mam takie pytanie. czy jeśli zmienię u siebie w ciągniku opony z 12,4 R 24 na 320/85 R 24 to trzeba będzie zmieniać jakieś tryby w skrzyni biegów. Niedawno chciałem założyć 14,9 R 24 ale ktoś mi powiedział że trzeba będzie zmieniać jakieś trybiki w skrzyni bo nie zgra się przód z tyłem. Co wy o tym sądzicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
a ja mam takie pytanie. czy jeśli zmienię u siebie w ciągniku opony z 12,4 R 24 na 320/85 R 24 to trzeba będzie zmieniać jakieś tryby w skrzyni biegów. Niedawno chciałem założyć 14,9 R 24 ale ktoś mi powiedział że trzeba będzie zmieniać jakieś trybiki w skrzyni bo nie zgra się przód z tyłem. Co wy o tym sądzicie ??

 

Zdaje się, że 12,4 i 320/85 to taka sama szerokość opony i wysokość profilu, jeśli chcesz szersze opony to lepiej założyć 380/70 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

zgadza się, to takie same szerokości :rolleyes: jedna podana w mm, druga w calach. Gdzieś kiedyś widziałem stronkę gdzie przeliczało się rozmiary opon na różnice prędkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin12145   
Gość marcin12145

faktycznie mój błąd chodziło mi o 380/70 czy jeśli je założę zamiast wspomnianych wcześniej 12,4 to trzeba będzie zmieniać jakieś trybiki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

nie będzie trzeba, po to właśnie dajesz niski profil aby średnica koła zgadzała się ze starą oponą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj