adikpl1

Rozmiary opon do ciągników

Polecane posty

Dawid87Wlkp    0

A czy orientuje się ktoś jakiej szerokości są oponki 11,2R42??

 

Zastanawiam się nad zakupem takich do Pronara 5135 ale nie wiem jakią mają szerokość i czy nie są za "wąskie";p

 

(chyba tył nie będzie miał 28cm szerokości a trochę więcej skoro felga większa;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekwadorek    0

Witam!!a jak mam z przodu 12,4 R24 a z tylu 16,9 R34 to mogę tył zmienić bez żadnych komplikacji na 18,4 R34??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jesli masz naped 4x4 to nie, ale moglbys uzyc 480/75 tylko takie chyba ciezko znalezc, badz 520/70 te juz predzej

wg poradnika GY: 480/70 r34, 540/65 r34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1
Witam!!a jak mam z przodu 12,4 R24 a z tylu 16,9 R34 to mogę tył zmienić bez żadnych komplikacji na 18,4 R34??

 

mozesz tak zrobić,przeciez to nie ma znaczenia ;) dobrze by było jakbyś przód na szerokość 14,9 wymienił :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelzx    0

nie potrzeba zmieniać na niskoprofilowane

 

Żeby zwiększyć przyczepność wystarczy :

- na grząskim gruncie zmniejszyć ciśnienie (w niskich nie ma takiej możliwości )

albo zamontować bliźniaki

- na twardym dołożyć obciążniki

albo woda w dentki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

pewnie ze nie ma sensu zmieniać na niskoprofilowe....a szerokość nic nie zmienia w układzie 4x4 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
pewnie ze nie ma sensu zmieniać na niskoprofilowe....a szerokość nic nie zmienia w układzie 4x4 ;)

 

 

dzisiaj chyba nie mamy prima aprilis ? Jak masz gadać takie pierdoły to lepiej nie gadaj wcale :P bo jeśli tak by miało być to dlaczego w nowych ciągnikach nie zakłada wąskich opon diagonalnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@pawelzx i @daniel215 skad wy sie wzieliscie, juz dawno takich bredni nie slyszalem.

uwaga pod zadnym pozorem nie sugerujcie sie opiniami tych dwoch, zastanawiam sie czy mowia to z premedytacja zeby komus zaszkodzic, czy nie sa swiadomi swojej niewiedzy ;):P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

jeżeli jakiś "niemądry pan" np...zrozumiał że, ja pisze o wysokości opony (profilu) to sie mylił..a oznaczenia 16,9 oraz 18,4 to są cale (długość jakby ktoś nie wiedział) i tym oznaczamy w ciągniczku szerokość opony :D a jeśli chodzi o wysokość opony, to jest to druga liczba w oznaczeniu np: 480/70 r34, 540/65 r34 to tak dla informacji, jakby ktoś nie wiedział :D

 

Więc jesli chcemy zmieniać opony w ciągniku 4x4 nie musimy patrzeć na ich szerokość, lecz na wysokość opony tak aby sie zgrywały obie osie ze sobą :D

 

Żal totalny... :P:D:):D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Twierdzisz, że 480/70 będzie o 5 cm wyższa od 540/65 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

wiesz co.nie wiem czy to jest w cm, czy jak podawane,ale tego nie napisałem, ze bedzie wyższa, trzebaby było sprawdzić :D

wiem ze w samochodach, to podają chyba w mm :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

słyszałeś coś ale nie wiesz z której strony Danielu

więc wg ciebie opona np 18,4-34 jaką ma wysokość ???

 

A np w 480/70R34 tylko że wysokość nie wynosi 70 mm tylko % ale szerokości ,po prostu wysokość opony wynosi 70%z 480

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

480/70- wysokość 0,7*480=336 mm

540/65- wysokość 0,65*540=351 mm

To by było tyle :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63
jeżeli jakiś "niemądry pan" np...zrozumiał że, ja pisze o wysokości opony (profilu) to sie mylił..a oznaczenia 16,9 oraz 18,4 to są cale (długość jakby ktoś nie wiedział) i tym oznaczamy w ciągniczku szerokość opony :D a jeśli chodzi o wysokość opony, to jest to druga liczba w oznaczeniu np: 480/70 r34, 540/65 r34 to tak dla informacji, jakby ktoś nie wiedział :D

 

Więc jesli chcemy zmieniać opony w ciągniku 4x4 nie musimy patrzeć na ich szerokość, lecz na wysokość opony tak aby sie zgrywały obie osie ze sobą :D

 

Żal totalny... :P:D:):D:D:D

Druga liczba w numerze nie oznacza wysokości opony, ale STOSUNEK SZEROKOŚCI DO WYSOKOŚCI OPONY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

W samochodach takze np. 195/65 to druga liczba oznacza procentowa wysokosc opony w zaleznosci od szerokosci. 65% z 195 mm to wysokosc opony.@ daniel215 Jesli wiec nie jestes pewny czegos to sie dowiedz a nie siejesz zamet na forum i nabijac sie z urzytkownikow ktorzy maja jakies pojecie o tym co mowia. A wiec słowa "żal totalny" skieruj raczej do siebie i nastepnym razem zastanow sie co wypisujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

nom.może macie i racje... na wysokościach profili zabardzo sie nie znam, ale o szerokości nikt mi nic nie wmówi :D

18,4-34 w takim zapisie nie ma podanej wysokości profilu, lecz opony ,która wynosi 34" co jest równe 86,36 cm :D

dobra sory, ale ja nie napisałem dosłownie,że druga liczba jest podana w mm, wiec zluzujcie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

18,4-34 to jest stary system ;18,4 szerokość w calach, a standardowa wysokość wynosi 70 % ,34 średnica w calach

480/70 r34, 540/65 r34 to jest nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

Troszke zbocze z tematu jakie najszersze opony mozna załorzyc do 60 na standartowe felgi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

16,8 lub 480 bez problemu

 

@Daniel215

jeśli szerokość opony jest podawana w calach i nie ma podanej wysokości profilu to wtedy jest 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@daniel215 i co żal totalny???trochę kultury proszę...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

rolnicy a podstawowych rzeczy nie znaja i jeszcze udzielaja falszywych porad.

poza wysokoscia jeszcze inne rzeczy maja wplyw (jest to szereg wspolczynnikow), ale o tym moze nie bede mowil.

podawalem link na forum, wystarczy sciagnac i odczytac z tabeli co jest zamiennikiem danej opony, ale widze ze ciezko sie przedostac przez ciemnote :angry: :P

nom.może macie i racje... na wysokościach profili zabardzo sie nie znam

kolego przegiales, wiec teraz za kazdym razem bede punktowal glupote ktora napiszesz

wiec zluzujcie :D

ja nic nie zluzuje

nom, tak chyba jest masz racje raczej GoRAL1@ juz nie podają w calach, tylko w mm :D

podaja i w calach i w mm, standardowy profil nadal jest podawany w calach, a inne wymiary sa podawane w mm (chociaz sa odstepstwa od tej reguly :D )

jeśli szerokość opony jest podawana w calach i nie ma podanej wysokości profilu to wtedy jest 80%

wydaje mi sie ze to tez nie jest jednoznaczne :D

o ile dobrze pamietam (sprawdze) moze byc to profil 85, ale 80 tez jest na pewno

EDIT

sprawdzalem i na 90% to profil 85, niejednoznacznosc moze sie brac z niedokladnosci przy przeliczaniu cali itd. ale to jest w granicy bledu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Możę już zapomniałem ,ale mnie się wydaje że podstawowy profil ma 70 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj