adikpl1

Rozmiary opon do ciągników

Polecane posty

solaris7    2

Czyli roznia sie wysokoscia tylko a szerokoscia juz nie


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Zamierzam wymienić oponki w zetorze 7211 gdzie aktualnie mam 16.9/14-R28.

Wiem, że moge zakupić standardowe 16.9R28 lub 420/85R28.

Ale moje pytanie: czy dałoby rade załozyć 480/70R28?? 

Ciagnik chodzi głownie z turem i wiadomo prace z przyczepą, opryskiwacz itp ( prace lekkie).Na pewno traci trochę na mocy ale z ciekawości się tak pytam.

Myśle,że jesli zdecydowałbym się na zakup to firma już poważniejsza typu Mitas, Taurus,Cultor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
18 godzin temu, solaris7 napisał:

Witam wiem ze zly dzial ale musze widzieć.  Czym sie roznia opony 28.1R26 a 28LR26 jakie sa roznice 

Na moje oko to samo tylko różnią się konstrukcją bo LR są opisywane jako leśne. Ciężko znaleźć coś na ten temat.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jak nie mas pojecia to nie pisz bzdur. Mam z takimi oponami doczynienia wiec  wiem o czym pisze. 

 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No ta... tylko że  rozmiarem jest właśnie 28,1  i 26 , a oznaczenie literowe jak R, ZR czy LR oznacza jego konstrukcję. Niewielkie  różnice w rozmiarze mogą wynikać jedynie  pomiędzy producentem.  Sam bzdury piszesz jeśli ma inny rozmiar musi to być określone cyframi. 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Użyj googla albo zadzwon do jakiegos dobrego wulkanizatora handlarza opon to ci wyjasni,   jakie sa różnice 28L to nie jest opona lesna!!! Najczesciej montowana w kombajnach i sieczkarniach zamiennie z 23,1 R26  ( wezszy zamiennik) a 28,1 R26 juz nie wchodzi albo ociera o maszyne

 

naet chwilke sie potrudziłem i mam dane

28L ma srednice 1607 szerokosc 719-750 zalezy od firmy ta ma profil bodajrze 65-70% wiekszosc przypisuje ja do rozmairu radialnego 750/65R26

28.1 ma 1735 szerokosc 750,  przyjmuje sie ze ma pełny profil czyli 85%

 

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

LR  u wulkanizatora to opona o zmniejszonym oporze toczenia ale to tyczy się tylko osobówek. Więc nic się nie dowiesz. 

Jednej i drugiej rozmiar  podany w mm to 750/65R26. Gdzie ta różnica? 

 Niektórzy przynajmniej sprzedawcy przypisują do tego rozmiaru jeszcze 720 i to robi bałagan. Oznaczeniem literowym nie określa się rozmiaru.

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

Ja mam w bsie zalozone 28.1 i sie zastanawiam czy wejdzie 28L . a z tego co tu piszecie wychodzi ze wejda bo sa mniejsze

 

 


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Dnia 4.12.2017 o 17:59, Kondzio55 napisał:

Zamierzam wymienić oponki w zetorze 7211 gdzie aktualnie mam 16.9/14-R28.

Wiem, że moge zakupić standardowe 16.9R28 lub 420/85R28.

Ale moje pytanie: czy dałoby rade załozyć 480/70R28?? 

Ciagnik chodzi głownie z turem i wiadomo prace z przyczepą, opryskiwacz itp ( prace lekkie).Na pewno traci trochę na mocy ale z ciekawości się tak pytam.

Myśle,że jesli zdecydowałbym się na zakup to firma już poważniejsza typu Mitas, Taurus,Cultor.

Mam takie opony z 10 lat w zetorze. Pasują bez problemu. A mocy dlaczego ma tracić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42
Dnia 12.12.2017 o 23:42, Arek napisał:

Mam takie opony z 10 lat w zetorze. Pasują bez problemu. A mocy dlaczego ma tracić?

Gdzieś ktoś pisał, że przy szerszych oponach przy takim ciągniku moc troche spada.Jeśli to błąd to przepraszam.

Dzięki za odpowiedz. Jak te 480 spisują się przy tym ciagniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamiljaro    0

 Kupiony Case 5150 opony 380/70 28r i 600/65 38r, pytanie czy te opony są odpowiednie do tego modelu i czy mogą takie zostać. Z góry dzięki za odpowiedź 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche nieproporcjonalnie bo tył szeroki a przód wąziutki. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

 Mam pytanie -jakie opony na przód  do claasa ariona  420 ciagnik do ladowacza  -z tylu 480 R34 a z przodu 440  r24  czy 380  r24 ?Z tyłu szersze być nie mogą ze względu na szerokość wjazdów  na obore ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

obecnie na ciągniku mam przód 320/85r20 tył 380/85r28, planuję zwężenie ciągnika i zmianę rozmiaru, 9,5r28 i 9,5r42, napędy będą się zgrywać, bo już liczyłem stosunek średnic. ciągniczek ma służyć do uprawy międzyrzędzi i będzie zwężony do 150cm po zewnętrznej, aktualnie 200cm. Czy przy wadze ciągnika 3250kg opony nie będą za wąskie? Czy ktoś już przerabiał taki temat? Czy nie będę stawiał zbyt dużego nacisku na podłoże? Pola mam raczej płaskie, choć martwię się również jak z wywrotnością. Na tylnym podnośniku max 650-700 kg będzie dźwigał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
Dnia 3.01.2018 o 19:56, kewin123 napisał:

 Mam pytanie -jakie opony na przód  do claasa ariona  420 ciagnik do ladowacza  -z tylu 480 R34 a z przodu 440  r24  czy 380  r24 ?Z tyłu szersze być nie mogą ze względu na szerokość wjazdów  na obore ? Pozdrawiam

Doradzi ktos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, kewin123 napisał:

Doradzi ktos

Jakie opony ten Class miał książkowo? Chcesz zmienić całkowicie rozmiary przód i tył? Szerokość z przodu to Twój indywidualny wybór, sam musisz ocenić czy chcesz węższe, czy szersze. Jeżeli szersze, profil będzie niższy, jeżeli węższe, profil wyższy. 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
1 godzinę temu, tomekkomar napisał:

Jakie opony ten Class miał książkowo? Chcesz zmienić całkowicie rozmiary przód i tył? Szerokość z przodu to Twój indywidualny wybór, sam musisz ocenić czy chcesz węższe, czy szersze. Jeżeli szersze, profil będzie niższy, jeżeli węższe, profil wyższy. 

 

ksiazkowo 460 85 r 34 tyl i 380 85 r 24 przod

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli chcesz założyć na tył 480, to będzie to rozmiar 480/70/34, ciągnik będzie 11cm niższy. Żeby przód zgrywał się z tyłem, najbliższy stosunek toczenia średnic w odniesieniu do nominałów bedzie dla rozmiarów  380/70/24 lub 420/70/24. Tą różnicę można skorygować ciśnieniem.

Nie chcesz zostać przy nominałach? Czy musisz też obniżyć ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
57 minut temu, tomekkomar napisał:

Jeżeli chcesz założyć na tył 480, to będzie to rozmiar 480/70/34, ciągnik będzie 11cm niższy. Żeby przód zgrywał się z tyłem, najbliższy stosunek toczenia średnic w odniesieniu do nominałów bedzie dla rozmiarów  380/70/24 lub 420/70/24. Tą różnicę można skorygować ciśnieniem.

Nie chcesz zostać przy nominałach? Czy musisz też obniżyć ciągnik?

Ciagnik ogolnie jast szeroki duzo bedzie prscowal z ladowaczem plus oczywiscie inne prace transport czy polowe i zastanawiam sie czy te opony standardowe nie sa za waskie nie moge podpatrzec jak by wygladal na standardowych bo wiekszosc ma szersze. Np 540 tyl. 440  przod

Edytowano przez kewin123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale do 54cm szerokości na pewno felga już 38cali z tylu, a z przodu 28cali i te 44cm szerokości opony, więc dochodzi dodatkowy koszt Felg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
10 minut temu, tomekkomar napisał:

Ale do 54cm szerokości na pewno felga już 38cali z tylu, a z przodu 28cali i te 44cm szerokości opony, więc dochodzi dodatkowy koszt Felg.

Wlasnie nie koniecznie felgi mogo byc 34 lub 38 z tylu dokladnie to chodzi mi czy 380 przod i 460 tyl nie sa za waskie -to niby te oryginalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5

A powiecie mi jakie opony powinny byc przy renault ceres 95 tylnie bo rozwazam kupic taki ciagnik tylko oponki do wymiany..??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj